719 Shares 5216 views

Trawa Motherwort: Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania, właściwości aplikacyjne i opinie

Pospolity zioło właściwości lecznicze i przeciwwskazania, które są opisane w artykule – jest wieloletnich roślin. W medycynie ludowej i tradycyjnej, to jest cenne dla jego uspokajające, uspokajające, tonizujące serce, rozkurczowe, przeciwbakteryjne, działania przeciwnadciśnieniowego. Stosowany jest głównie w postaci tabletek i alkoholu nalewki.


Motherwort, właściwości lecznicze i przeciwwskazania, które ludzie od dawna znane – jest to doskonały środek na bezsenność i „nerwy”. Ale zioło ma wiele innych przydatnych funkcji. To jest aktywnie wykorzystywany jako tonik, cardiotonic, przeciwdrgawkowe, rozkurczowe, moczopędne. Państwowa farmakopei kraju to zioło ma swoje honorowe miejsce.

typy

Jak Motherwort rośliny wyglądają? Istnieje 25 gatunków zielnych bylin. Tylko trzy z nich są wykorzystywane do celów leczniczych. Według użyteczne właściwości morfologicznej struktury tych gatunków są do siebie podobne.

villosa leonurus (pięć ostrzy)

Wysokość roślin osiąga 150 cm. W tego gatunku jest wyprostowany wynikają z małej ilości rozgałęzień i włosy puchu. Interesującą cechą liści – z krawędzią ząbkowaną 3-5-faliste; ciemny zielono szary poniżej; na obu stronach arkusza z gruczołów włosków. Zebrane kwiaty w spiralami, dwuwargowy, mały, różowy. Klasyfikacja botaniczna poprzednio należał do średniej serca Motherwort.

Leonurus zwyczajny (serce)

Jego główną różnicą – to gołe łodygi, na brzegach lekko owłosione. Ponadto, ma on bardzo mało gruczołów włosków na liściach, kwiatach gołymi kielicha, mniejszy.

Motherwort gołąb

W liściach i łodydze szarawy kolor, stąd przyszedł nazwę rośliny. Macierzystych owłosione, zdolną do osiągnięcia wysokości 1 metra. Na spiralami kwiaty są małe, blado-różowy.

obszar

Wszystkie gatunki są chwasty (3) ruderalne rośliny. Można szybko uchwycić dostępności zasobów witryny, tworząc zarośla. Wolą rosnąć wokół domów i dróg, w zarośniętych miejscach, ogrody, rzadkie lasy, wąwozy i wąwozy, na wolnych partiach, skarp i urwisk, nasypach kolejowych i opuszczonych kamieniołomów, pastwisk i łąk, można znaleźć rzadziej wzdłuż brzegów. Trawa, preferuje gliniaste gleby piaszczyste, ze wzbogaconym azotem.

Jest szeroko rozpowszechniona w Europie Środkowej i Wschodniej, na Ukrainie, Białorusi, w Azji Środkowej, Zachodniej i Wschodniej Syberii, Mongolii, Chinach i na Kaukazie. Dobry połów na jako wprowadzenie w Ameryce Północnej. Nieco ograniczony zakres niebieskawym Motherwort w Rosji, głównie, aby zobaczyć to może być w europejskiej części, w południowych regionach naszego kraju.

polano

Żniwa polecam całą górną część trawy z kwiatów razem. Ponadto, składniki odżywcze znajdują się w liściach.

Efekt terapeutyczny

Motherwort właściwości lecznicze i przeciwwskazania dla mężczyzn i kobiet jest bardzo różny. Jej efekty farmakologiczne:

 • kojący;
 • przeciwskurczowe;
 • bakteriobójcze;
 • uspokajający;
 • przeciwzapalne;
 • wykrztuśny;
 • środkami moczopędnymi;
 • cardiotonic;
 • przeciwgorączkowy;
 • hipotensyjne;
 • regenerujący;
 • gojenie się ran.

Zioła leonurus właściwości leczniczych i przeciwwskazania, jak wspomniano powyżej, rozmaite. To ma inne właściwości lecznicze:

 • przeciwdrgawkowe;
 • hemostazy;
 • regulowania cyklu miesiączkowego;
 • ściągające.

Wskazania do stosowania

Zioła Leonurus właściwości lecznicze i przeciwwskazania rozciąga się do wszystkich systemów człowieka. Że leczy? W jakich objawów i chorób, jest ona skuteczna najbardziej?

 1. Układ sercowo-naczyniowy. Ze zwiększonym ciśnieniem do picia jest pomocne w celu normalizacji rytmu serca. Ten słynny cardiotonic w medycynie naukowej. Przypisać go z zapaleniem mięśnia sercowego, dławicy piersiowej, niewydolność serca, cardioneurosis, autonomicznego dystonii, duszności, miażdżyca naczyń mózgowych rozsiane. Trawa doskonałe pobudza krążenie krwi, a ponadto skutecznie poprawia krwi, dlatego jest wskazany do anemii.
 2. CNS. Trawa pomaga nerwowość, bezsenność, wzrost lęku, histerii, ataki paniki i strachu, łagodzi newralgiczny i bóle głowy. Nie gorsze działanie na ośrodkowy układ nerwowy waleriany systemu. Ponadto, trawa może przepisać w leczeniu napadów padaczki, paraliżu,.
 3. Układ trawienny. Zioło jest korzystne w leczeniu zaburzeń przewodu pokarmowego i dobrze łagodzi ból, kurcze, wzdęcia usuwa łatwo pozwala skurczy jelita grubego i żołądka.
 4. Układ moczowy. Stosowane w leczeniu obrzęku, zapalenie pęcherza moczowego związane z niewydolnością serca i nerek.
 5. oddechowego. Zioło to ma wykrztuśne i przeciwzapalne działanie. Buliony skuteczny podczas kaszlu (astma, zapalenie oskrzeli, ostre wirusowe zakażenie dróg oddechowych, zapalenie płuc, grypa). Ponadto stosowany jest jako przeciwgorączkowe i napotne.
 6. Endokrynologii. Roślina oczyszcza krwi, normalizuje metabolizm, działa na układ hormonalny, w którym Leonurus podawać w rozmaitych chorobach tarczycy.
 7. Zastosowanie na zewnątrz. Napary, świeże soki i nalewki alkoholu w zakładzie stosowane są powszechnie w leczeniu niewyspecjalizowanych gojących się ran, owrzodzeń, oparzeń.

Przeciwwskazania

Więc Leonurus właściwości lecznicze i przeciwwskazania dla mężczyzn i kobiet jest bardzo różny. Jakie są przeciwwskazania? Są kilka: reakcja alergiczna, nadwrażliwość, bradykardia, zakrzepica, żylaki. Ponadto, oficjalne instrukcje przewidują, że ten herb nie powinien być przyjmowany w czasie ciąży i laktacji. Ten problem powinien być rozwiązany indywidualnie z lekarzem. Roślina jest przepisywana z ostrożnością u niedociśnieniem, ponieważ może to spowodować uszkodzenie – znacznie niższe ciśnienie, powodować ospałość i senność.

leki apteczne

Tabletki pospolity, właściwości lecznicze i przeciwwskazania podobne do samej rośliny, są w różnych pakietach: od 10 do 100 części. Środek odnosi się do środków farmakologicznych serca, środki uspokajające, przeciwdrgawkowe działanie. Stosowany również jako środek moczopędny , „Motherwort Forte”.

Właściwości lecznicze i przeciwwskazania są podobne do nalewek. Główny składnik aktywny – Ekstrakty Leonurus pięciu płatków i serca. Prawdziwe trawy 70% alkoholu. Główne efekty farmakologiczne – hipotensyjne, uspokajające, uspokajające.

wlew

Jak zaparzyć Leonurus, właściwości lecznicze i przeciwwskazania które są opisane w tym artykule? Różnica między naparu herbaty i nie. Różne zioła każdy przepis może być wywołana w różny sposób. Ale zwykle napary nalegać dłużej, podczas gdy herbata – 15 minut.

przepis nalewka

Potrzebujesz łyżkę surowców. Zalać szklanką wrzącej wody. 01:00 nalegać. Następnie przecedzić. Użyj w tej postaci Motherwort, właściwości lecznicze i przeciwwskazania jest obecnie przedmiotem zainteresowania wielu, w zależności od objawów – od ½ lub ¼ szklanki trzy razy dziennie. Doskonałe AIDS pobudzenia nerwu, czynnik jest skuteczne w przypadku chorób jelit i brzucha, które są związane z „nerwy”.

herbata

Potrwać kilka łyżek ziół. Wypełnić go ze szklanką ciepłej wody. Około 10 minut nalegać. Szczep. W ciągu dnia można wypić szklankę herbaty, dzieląc go jednocześnie do użycia 3. Przebieg leczenia może trwać do miesiąca.

Uspokajający herbata ziołowa

Przygotować mieszaninę równych części dziurawca, pospolity, głóg i melisy, waleriany. Potrzebne będą 2 łyżki. łyżeczki tej mieszaniny. Wypełnić go ze szklanką ciepłej wody. Oznacza pozostawić na około 10 minut, następnie przecedzić. Taka opłata, według opinii, jest doskonała na pomoc dystonii, łagodzi niepokój, ataki paniki. Ponadto, dobrze jest pić w profilaktyce miażdżycy, a także normalizacji aktywności serca.

Alkoholanu pospolity: Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania

Wlew domu jest zalecany do przygotowania alkoholu 70%. Używanie go dla wszystkich diagnoz i objawów wymienionych powyżej. Jest to popularna forma ziół leczniczych.

Część surowców potrzebnych. Konieczne jest, aby wypełnić cały alkohol 5 części. 7 dni domagać się w ciemnym miejscu, a następnie naciągnięcia.

Przebieg leczenia i dawki wyznacza lekarz, biorąc pod uwagę, nasilenia objawów i cech indywidualnych. Dopuszczalna dawka – 30 kropli trzy razy dziennie. Rozcieńczyć kropelek wody. Przeciwwskazania wspomniano powyżej.

opinie

Przeczytaniu opinii na temat stosowania Motherwort, można zobaczyć, że roślina jest skuteczny jako środek uspokajający i uspokajający. Ale warto pamiętać, że wszystko, co trzeba wiedzieć środka – który pomaga nam w przedawkowania, a może zaszkodzić!