804 Shares 9189 views

Szpikulec Kara: dobre mięso, trzeba marynaty, technologię gotowania. Szaszłyki z wieprzowiny-Kara

Bez kebaba rzadko koszt wycieczki, na ryby lub domków w godzinach wieczornych. Jednakże, zwykle wytwarza się raz na zawsze, od wybranej metody, nie jest zbyt chętny do eksperymentu. Ale to nie jest ciekawe! W ten sposób pozbawiamy się wielu kulinarnych. Oferujemy mistrz grilla w Karskiego, jest radykalnie różny od tego, co zwykle oddają. Może to będzie twoja ulubiona wersja dania mięsnego.

Co zabrać mięso

Jak wszyscy inni, bardziej znane wersje, to przepis na grilla w Karskiego wymaga użycia tylko baranka. Jednak nie każda część tuszy zdatne do zamierzonych celów. Musimy wyciąć część nerki z polędwicy – mianowicie, pulpy, która zawiera małe kości znajdujące się w poprzek. Ponadto grilla w Karskiego zawsze włączone i nerki jagnięciny, które będą rodzajem korka przez resztę mięsa.

Co marynowane

Standardowe wariacje marynaty dla „Kara” nie jest zbyt odpowiednie. Po pierwsze, przypomnieć sobie osobliwy zapach baraniny, co jest pożądane, aby wyeliminować. Po drugie nerki cięcia miękkich innych, i większość składników zwykle marynaty mięsa mogą mocniej. Tradycyjnie stosowany następujący skład: około pół litra ropy i bezzapachowego oleju roślinnego plusa sto gramów koniaku (można wódkę) i przyprawy: gałka muszkatołowa, berberysu (lub sumaka), bazylia, sól i pieprz. Gdy marynowania mięsa przeplatane świeżymi ziół i cebuli i trochę zagęszczony. Kto może zastąpić masło jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, tylko z ostatnich kilku czasu marynowania.

Technologia przygotowania: Szaszłyki z Kara rzeczywistym

Podstawowym warunkiem uzyskania native „Kara” – nie granulacji na cięcia jagnię. Kawałki muszą być bardzo duże. Po utrzymywaniu ich w zalewie (nie mniej niż cztery godziny, zalecanych przez noc) poniżej T jagnięcia na dużą szpikulec przemian z ogona tłuszczu surowego skórze. To idzie gdzieś do 200 gramów na kilogram mięsa.

Prawidłowe grill w Karskiego smażone długo, ze stałą przewrócenia, na podstawie shawarma. Do głębokości mięsa centymetr pieczone jest cięte, a szpikulec wraca na węglach. Cook, oczywiście, na grillu nie porusza, ale mięso okazuje delikatne i smaczne.

przystosowany przepis

Podejście do „Kara”, stopniowe odcinanie gotowego mięsa nie zadowoli wszystkich. Po przyzwyczajeni do uzyskania własnego szpikulca na pikniku razem i cieszyć się z ich jedzenie. Zwolennicy tej zasady bardziej nadaje się do grilla w Karskiego, przepis, który daje możliwość indywidualnego przygotowania.

Prawidłowe część jagnięcina grube paski nacięcie, nie jest podzielona na odrębne części: osobista to część każdego uczestnika Sabantui i cięć będzie lepiej marynowania. Podczas gdy mięso jest słaby w marynacie nerki są dobrze przemywa i utrzymywano przez pół godziny trzy razy zimną świeżą wodą. Wreszcie są one umieszczone w wodzie sól i sok z cytryny – godzinę. Kiedy jagnięcina przedłużoną marynaty nie mniej niż trzy dni, nerki dodano wraz z ziół (na przykład, estragon), miesza się, umieszczonych na obciążenia pojemnika i utrzymania już w zimnym, to utrzymuje się przez dwie do trzech godzin. Podczas pieczenia na szpikulec noszone połowie nerkę, a następnie jagnięcinę, i koniec – drugą połowę. Posiadają grilla w Karskiego przed utratą soku. Ponieważ mięso jest poniżej T dość duże kawałki, nawet ząbkiem smażyć szaszłyki wygodnie na dwóch ułożonych równolegle – tak baranek nie wiruje.

Najlepszy sos „Kara”

Podawać na szaszłyki Kara też musi być w stanie: konwencjonalnych sosów, oczywiście, że nie zepsuć, ale smak jest przytłumiony i wykonane dość prymitywne. Lepiej jest starać się trochę i gotować niezwykły niezwykły sos kebab.

  1. Nie są potrzebne twardości i goryczki – cebula drobno posiekanej, pasteryzowane i zanurzony w zimnej wodzie.
  2. Obrane jabłka i mango melenko wyciąć. I może drażnić, ale ten sos skórka – w kawałkach.
  3. Pomidor czyste ze skóry i drobno kruszonka, too.
  4. Wapnem usunięto skórkę i wycisnąć sok.
  5. Wszystkie wytworzone składniki miesza się z oliwy z oliwek (sos powinien się gęstawy) cukru pół łyżką, pieprz, sól i Tabasco.

Oczekuje smak – ostry i słodki i kwaśny. Dostosować smaki potrzeba, zgodnie z ich preferencjami, ale te same produkty.

„Native” wersja

Jak to, czy nie, jagnięciny – mięso jest specyficzna i nie do zaakceptowania przez wszystkich. Tak więc nasi ludzie opracowali grilla w Karskiego wieprzowiny. Redukcja jest traktowana jako normalny grilla, a następnie tnie się ją znacznie inaczej: obsushennoe przemywa się i tną mięso długości dwudziestu centymetrów, nie bardzo grube plastry. Marynata jest wykonana z uwzględnieniem „Kara” smak; za nim cztery półkola wycina cebuli (800 g wieprzowiny) i napełnia mieszaniną brandy stos, pół szklanki (około 150 ml), oliwy z oliwek, sok z cytryny i dwu – sosu sojowego. Przyprawy pochodzą z czarnego pieprzu, chilli, kolendrą i oregano. Stosunek darmo, decydować o sobie. Mięso jest zanurzona w marynacie i trochę „sprasowany” w nim. Moczenie wieprzowina potrzebują około czterech godzin, ale nie zakazane, i pozostawić na noc.

Zwracamy się do smażenia. Na szpikulec kładzie się na pół średnich pomidorów (można wziąć i inne warzywa, takie jak okręgi bakłażan), a następnie – po kawałku mięsa wieprzowego i zabezpieczone drugą połowę pomidora. Konstrukcja zawija w siatkę tłuszczowej – jest oferowany w każdym dobrym sklepie mięsnym – i wysłany do grilla. 20 minut później można spróbować.