356 Shares 8681 views

Cat-manetki – nowa rasa: opis, zdjęcia

Cat-manetki znany już pod nazwą „Lika”. Słowo jest tłumaczony z języka greckiego oznacza „wilk”. Jego nazwa koty te dostał żadnej szansy, ponieważ występuje podobieństwo do tajemniczego wilkołaka. Podczas gdy w rzeczywistości są jedną z odmian kot domowy krótkowłosy mutacji.


Lika – nie jest to „projektant rasy”. Te koty były hodowane specjalnie. Pojawiają się one w wyniku naturalnej mutacji, które miały miejsce w domu populacji kotów. Brakuje im geny rasowych zwierząt, choć wielu nadal błędnie uważają, że rasa ta jest ściśle związana z kanadyjską sfinks.

Historia skale

Mutacja wystąpiła u kotów domowych w ciągu ostatnich 20 lat. Rasa powstała w 2011 roku. Jego autorem był John Gobbl, Brittney Gobbl i Patty Thomas. Ich kot przyniósł kociąt z bardzo ciekawej powierzchowności. Para Gobbl przeprowadziła gruntowną ocenę stanu zdrowia dzieci, aby upewnić się, że niezwykły wygląd zwierząt nie został sprowokowany przez chorobę.

W celu wykazania, że powodem niezwykłego wyglądu kociąt jest mutacja genu, Johnny Gobbl skrzyżowane dwie osoby niezwiązane z zamiarem pierwszego miotu z charakterystycznym zewnątrz. We wrześniu 2011 roku, urodził się pierwszy kotka tej rasy dziewczynie imieniem że Datsiana. Do tej pory Liko nie zyskał szeroką popularność. Istnieje tylko 7 hodowcy rasy wilkołaki kotów.

osobowość

Cat-manetki – bardzo inteligentne zwierzęta. Są one w stanie samodzielnie produkować własną żywność. Myśliwi z natury, zawsze pokazać, ustaw ją mocno lub po prostu bawi się z łupem. Ten towarzyski rasa, która uwielbia być z ludźmi. Jednak czują się całkiem komfortowo grać sam z każdej zabawki w pokoju. Nie można bać się i dostać kilka okazów tej rasy. Oni dobrze dogadują się ze sobą.

Czasami wydaje się, że koty te mają charakter wesoły i energiczny pies. Kochają aktywną rozrywkę i cieszyć się nieograniczoną podaż energii. Koty wilkołaki chronić swoich panów i zabawki, ale są w stanie dzielić się gdy są pytani. Silny i nieustraszony charakter kotów nowej rasy „wilkołaków” pozwala im bez wahania biec do obrony swego pana. Najpierw uważać z każdym nowym zwierzęciem lub osobą, o to, że ich nie zagrażają lub dom.

Mają ugruntowaną pozycję jako hardy, zdrowej rasy, który będzie utworzyć inny podgatunek większej konkurencji w hali wystawowej.

rasa zewnętrzny

Nowa rasa kotów wilkołaka, ma ciekawy wygląd. To częściowo nagie zwierzęta z unikalnym kolorze. Wełna pokrywa – połączenie miękkiego siwych włosach i napięty czarny. Kolor może wahać się od prawie czarne na białym kolorze. Im bardziej siwe włosy w sierści, tym jaśniejszy kot.

Częściowe obszary łysi są unikalne w każdym indywidualnym rasy. Koty te mogą być niemal całkowicie nagie lub pokryte włosami, z wyjątkiem niewielkich obszarów ciała. Ale większość ich pokrywy wełny przynajmniej raz będzie niemal całkowicie wypaść podczas linienia. Wokół oczu, podbródka, nosa, twarzy i plecach wełny uszy zawsze pozostaje. Na stopach jest to dość rzadkie, często niemal nieistniejące. Skóra różowo, ale w słońcu może przyciemnić na czarno w ciągu zaledwie kilku dni. Jeśli ilość światła słonecznego w celu zmniejszenia, skóra powróci do swojej pierwotnej barwy. Sądząc po zdjęciach, kot wilkołaki mają naprawdę niezwykły zewnątrz.

Mężczyźni są znacznie większe niż samice. Uszy mają szeroką bazę, są wysokie i ostre. Bagażnik nie jest nieporęczne i cienkie. Ogon jest krótki. Cechy te dają takie koty podobieństwa z wilkami. Kocięta rodzą się z ciała stałego w kolorze czarnym, a po tygodniu lub dwóch pojawiają łysiny.

Jak dbać o kota rasy „Wilkołak”?

Pomimo faktu, że kot wilkołak – nowa rasa, nie wymagają szczególnej opieki. Chodzi o to, że Liko ewoluowały od prostego domu, a nie czystej krwi zwierzęcia. Jedzą regularnych posiłków, zarówno żywności naturalnej i suche. Nowa rasa kotów wilkołaka nie jest wybredna. Jej przedstawiciele mogą swobodnie korzystać z tego samego miotu i spanie w tym samym domu na resztę jako normalnych ptaków domowych. Problemy przyzwyczajeni do zasobnika, w toalecie nie powstaje. To wszystko działa na poziomie instynktów.

Właściwości pielęgnacyjne

Ale istnieje kilka prostych wymagań dbać o kota rasy „wilkołak”. Jest to konieczne do czyszczenia uszu zwierzęta i pazury. Wystarczy użyć miękkiej szmatki i regularnie stopień zanieczyszczenia, przetrzeć uszy kota. Zwierzęta te również muszą być chronione przed zimnem i promieni słonecznych, ponieważ ich wpływ na delikatną skórę kotka i wilkołaka jest znacznie silniejsza niż na przykład na skórze kolejnych osobników rasy. Ze względu na fakt, że rasy kotów domowych skórne „wilkołak” jest bardzo delikatna i wrażliwa, grzebień je bardzo uważać, aby nie powodować dyskomfortu domowych lub go zranić.

Pokrywa wełna staje się grubsza w zimie. skórne lato koty domowe rozmnażać „wilkołak” potrzebują dodatkowej ochrony. Naukowcy badali LIKO zboczyć z dzikich kolonii i zauważył, że w zimie nie cierpią pereohazhdeniya i lato oparzenie.

Rasa ta nie jest hipoalergiczny, więc osób uczulonych na koty reagują na Liko. Niewielka liczba ludzi, którzy mają alergię, twierdzą, że ich kot jest nowa rasa „wilkołak” nie powoduje żadnych problemów ze zdrowiem, ale są to pojedyncze przypadki.

Jak karmić kota rasy „wilkołak”?

Aby zachować zdrowie kota musi być poprawny i zrównoważona dieta. Pamiętaj, aby przestrzegać dwóch prostych zasad dla zdrowia zwierzęcia:

  • Należy przestrzegać dopuszczalnych poziomów konsumpcji żywności, uniknąć podawanie z nadmierną prędkością.
  • Gotować zrównoważony posiłek.

Pamiętaj, że jeśli karmisz kota nową rasę „Wilkołak” naturalnej żywności, należy dokładnie przemyśleć menu i wybierz witamin i minerałów, które składają się na brak składników odżywczych w organizmie. Weterynarze radzą, aby kupić gotowe jedzenie w sklepach zoologicznych. Ma to pozytywny wpływ na zdrowie i wygląd zwierzęcia, ale również zaoszczędzić czas.

Ważne jest, aby wiedzieć, że żywność nie powinna być zbyt gorąca lub zimna. Feed jedzenie kot powinien mieć temperaturę pokojową, to pomoże uniknąć problemów z układu pokarmowego zwierzęcia. Wskazane jest, aby karmić się w tym samym czasie, aby zwierzę opracowali odruch warunkowy.

zdrowie

Cat-manetki mają pogodne usposobienie, wytrzymałość i dobre zdrowie. Hodowcy twierdzą, że nieprawidłowością genetyczną, która powoduje częściową utratę włosów, nie towarzyszą żadne problemy zdrowotne. W sprawiedliwości należy zauważyć, że żadne ze zwierząt chorych zidentyfikowano do tej pory. Jednak jest to bardzo młoda rasa, która pojawiła się kilka lat temu, więc naukowcy i hodowcy nie mają wystarczająco dużo danych, aby powiedzieć z przekonaniem, że mutacja nie towarzyszy innych potencjalnych problemów.

Od momentu powstania wilkołaki kotów rasy ze względu na domowych zwierząt krótkowłosy, z wyjątkiem nieprawidłowości genetycznej, która powoduje włosy, ich pula genowa jest uważany za silny i zdrowy. To nie jest związane z żadnymi innymi dziedzicznymi problemami zdrowotnymi.

Jest to możliwe do sklasyfikowania hodowla kotów rasy jako wilkołaka?

Obecnie rasa ta jest uznana przez TICA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Cat) tylko dla rejestracji, a to oznacza, że przeszedł pierwszy etap uzyskania formalnego uznania, ale w tej chwili, jako takie, nie mogą być pokazane na wystawie. GCCF w Wielkiej Brytanii do tej pory nie rozpoznaje tego rodzaju zwierzęcia.

W naszym kraju mało kto słyszał o tych zwierząt, a nawet prawie nie widział zdjęcie kota i wilkołaka. Ale możemy bezpiecznie założyć, że w ciągu najbliższych kilku lat w naszym kraju istnieją koneserzy i miłośnicy tej wyjątkowej rasy.