212 Shares 3163 views

Zły dzień? Te 10 wskazówki pomogą Ci poprawić sytuację

Każdy z nas żyje w przypadku złych dni. W tym przypadku, możemy poczuć, że jest nie tylko szefem lub małżonek chwycili za broń, z jakiegoś powodu na nas, ale cały świat obrócił się pogorszyć sytuację. Z pewnością, w rzeczywistości tak nie jest. Jednak w tych momentach, które posiadamy inną opinię. Oferujemy Państwu 10 wskazówek, które pomogą poprawić sytuację.


Zabierz swoje złe samopoczucie

Na pierwszy rzut oka wygląda to dość logiczne. Eksperci uważają jednak, że pierwszą rzeczą, którą trzeba wziąć swój zły nastrój za pewnik. Pomoże to uniknąć dodatkowych złudzeń i powrócić do chwili obecnej.

Użyj sytuację do przeprowadzenia niektórych zadań

Według psychologów, w niektórych przypadkach, zły nastrój i negatywne emocje mogą być nawet przydatne. Tak więc, według badań, ludzie, którzy czują smutek, lepiej radzić sobie z zadaniami, które wymagają uwagi na szczegóły, a także skuteczniej negocjować niż ich odpowiedniki szczęśliwy. Tak kierować swoimi emocjami w dobrym kierunku!

Pomyśl o swojej roli w sytuacji

To nie tylko pomaga zrozumieć, dlaczego zły dzień, ale również w celu uniknięcia jego nawrotom w przyszłości. Oczywiście, może po prostu stać się ofiarą okoliczności. Często jednak jesteśmy odgrywa ważną rolę w rozwiązywaniu przyczynę swoich problemów i kłopotów. Jednak staram się nie obwiniać. Po prostu spróbuj spojrzeć na sytuację z zewnątrz, i wydobyć z niego lekcję na przyszłość.

Skupić się na wdzięczności

Jest to bardzo proste, ale skuteczne ćwiczenia. Wystarczy zrobić listę tego, co sprawia, że czujesz wdzięczny. Więc można napisać, że dzisiaj słuchanie ulubionych piosenek, które zawsze sprawia, że pozytywne emocje, lub wskazać coś bardziej ogólny. Można skorzystać z okazji, aby dodatkowo opisać swoje myśli, uczucia i cele. Po tym wszystkim, badania pokazują, że prowadzenie dziennika pomaga zredukować stres.

Poproś znajomego, aby chodzić z tobą

Pobyt na świeżym powietrzu może poprawić nastrój. A jeśli ta firma będzie jeden, to tylko zwiększy efekt. Poza tym będzie można omówić sytuację i uzyskać wsparcie i prawdopodobnie dobra rada.

Spędzać czas z kudłatego przyjaciela

Liczne badania wykazały, że ludzie, którzy mają zwierzęta mają tendencję do pozostania w lepszym nastroju. Dlatego też, jeśli nie masz zwierzaka, a następnie przejść do odwiedzić znajomego i grać ze swoim kotem lub psem. Jest również dobrym pomysłem byłaby wizyta w schronisku dla zwierząt. Być może nie można po prostu zrobić coś, aby pomóc biednym braciom, ale również chcą przyjąć jedną z nich do domu.

Daj sobie trochę czasu

Oczywiście, ważne jest, aby nie trzymać wszystko w sobie i, jeśli to konieczne, poprosić o pomoc z rodziną lub przyjaciółmi. Jednak czasami musimy tylko uciec od wszystkiego i być sam. Tak więc, na przykład, można zamówić pizzę i oglądać nowy odcinek ulubionego serialu. W skrócie, zrobić coś prostego, ale to przynosi przyjemność.

pociąg

Świetnym pomysłem byłoby sportu. Tak więc, na przykład, jeśli się do siłowni w złym nastroju, spróbuj umieścić całą negatywną energię w treningu. Z pewnością wkrótce poczujesz się lepiej, a życie będzie błyszczeć z nowymi kolorami.

Pomyśl o przyszłości

Jeśli nękane przez myśli, że nie udało lub popełnił straszny błąd, a następnie zastanowić się, co tak naprawdę jest ważne to będzie za kilka dni, tygodni lub miesięcy? Jeśli odpowiedź brzmi nie, i nie ma sensu się martwić.

Przyjrzeć się sytuacji z optymizmem

Jest to bardzo ważne w ogóle staram się zobaczyć pozytywne aspekty. Tak więc, nawet jeśli nie był niewesoły sytuacja, należy dołożyć wszelkich starań, aby zrozumieć jego przyczyny i zacząć rozważać te okoliczności jako bezcennego doświadczenia, które pomogą Ci w przyszłości w swoim życiu.