776 Shares 8129 views

maść do oczu na zapalenie powiek: Opinie lekarzy

Około 10% wszystkich chorób oka spadnie na powiekach. Chronią one gałkę oczną, więc najpierw narażone na działanie różnych czynników. Jednym z najskuteczniejszych leków w tym przypadku jest uważany za maść do oczu na zapalenie powiek. Istnieje wiele różnych rodzajów takich leków, mają różny skład i właściwości działania. Leczenie było skuteczne, trzeba wiedzieć, dlaczego nie było zapalenie. Dlatego lek ten powinien być przepisywany przez lekarza, jak zły wybór maści może prowadzić do powikłań i utraty wzroku.


Jakie są choroby zapalne wieku

Kurz, zakażenie lub ciało obce w oku może wystąpić zapalenia powiek. Takie choroby często wpływa zarówno na górnej i dolnej powieki. Kiedy stan zapalny obrzęk, swędzenie jest odczuwalne, że skóra staje się gładka i czerwony. W niektórych przypadkach nie jest łzawienie, ropny wyciek z oczu. Choroba może towarzyszyć gorączka i ogólnego zatrucia. Ale zwykle stan zapalny wpływa tylko powieki. Występuje pod wpływem wirusy, bakterie, pasożyty, grzyby, po urazowe, alergicznych lub chorób zatok.

Istnieje wiele chorób zapalnych życia. Najczęstszym z nich są następujące:

 • ropień – to ropień spowodował uraz po wieku, jest zwykle spowodowane przez zakażenie gronkowcowe;
 • jęczmień – ropne zapalenie mieszków włosowych rzęs;
 • Opryszczka – choroba wirusowa wysoce zakaźna, może rozprzestrzeniać się w razie uszkodzenia wysypka;
 • powiek – charakteryzuje łzawienie oczu, uczucie pieczenia, wygląd wydzieliny;
 • demodekoz spowodowanych przez pasożyty, żyjących w górnej warstwie naskórka;
 • Zapalenie spojówek – może mieć pochodzenie wirusowe lub bakteryjne;
 • alergiczne zapalenie – zwykle towarzyszy łzawienie oczu, świąd, obrzęk.

Jakie są maść oczna

Zapalenie powiek jest dość trudne do wyleczenia. Ważne jest, aby praktykować dobrą higienę i używać tylko te leki, które zostały przepisane przez lekarza. Najpowszechniej stosowanym jakąkolwiek maść do oczu na zapalenie powiek. W przeciwieństwie do spadku, nie jest zmyta łzę i długi czas jest na miejscu rany, zapewniając jego działanie terapeutyczne. Oculentums bardzo dużo, ale konieczne jest, aby wybrać taki, że wpływ na przyczynę choroby. Jeśli usuniesz tylko objawy bez wyeliminowania czynników, które powodują stan zapalny, będzie rozwijać, prowadząc do powikłań.

Jeżeli dana osoba jest wymagane przez zapalnych oczu maść wieku, jak wybrać najlepsze, może skonsultować się z lekarzem. Wszakże każdy lek ma swoją własną charakterystykę działania. Istnieje kilka grup maści zależności od przyczyny zapalenia:

 • antybakteryjna – "Eritromitsnovaya", "Tetratsklinovaya";
 • Przeciwwirusowy – "oksolinowy", "Zovirax", "acyklowir";
 • anty – "Aktovegin", "Hydrokortyzon";
 • przeciwpasożytnicze – "Demazol", "Demalan";
 • zintegrowane efekty – "Blefarogel".

Właściwości tych leków

Wszelkie okulistyczny zapalenie maść wieku zawiera substancje, które uwalniają zaczerwienienie, obrzęk i swędzenie. Ale główna zasada, że należy prowadzić leczenie – korzystać z tych leków przepisanych przez lekarza tylko po teście. Ponadto, stosowanie maści do oczu ma kilka funkcji:

 • Wszystkie zabiegi muszą być wykonywane zgodnie z wymogami sterylności;
 • takie leki muszą zachować w lodówce, a nie go używać po upływie daty ważności;
 • jeśli lekarz przepisze jakieś leki, nie można korzystać z nich w tym samym czasie, najpierw nałożyć kroplę i po 5-10 minutach – maści;
 • Nie należy stosować maści rękę, istnieje specjalne pręty szklane;
 • Takie środki stosuje się 2-3 razy dziennie, a czas trwania leczenia jest określona przez lekarza, w zależności od rodzaju leku i ciężkości choroby;
 • Jeśli pacjent nosi soczewki kontaktowe, należy je usunąć przed nałożeniem maści i wklej, można po prostu nie wcześniej niż 15 minut.

Leczenie było skuteczne, trzeba wiedzieć, jak stosować maść do oczu na zapalenie powiek. Jest to najlepiej zrobić za pomocą tego, ponieważ podczas manipulacji niezbędnym do odciągnąć dolną pokrywę i patrzeć do przodu. Następnie w dolnej powieki dostarcza wymaganej ilości maści. Najlepiej jest to zrobić za pomocą specjalnego szklanego pręcika. Jeśli maść jest wyciskany bezpośrednio z tuby, ważne jest, aby nie dotykać krawędzi powieki, rzęsy i rogówki. Po podziale maści trzeba zamknąć oczy, mokre nadmiar produktu z wacikiem i siedzieć z zamkniętymi oczami przez około 5 minut.

maść do oczu na zapalenie powiek z alergią

Najczęściej zapalenie rozwija się z powodu ekspozycji na różne alergeny. Co więcej, tylko oczy mogą zostać naruszone, lub patologia towarzyszy nieżyt nosa, kichanie, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka. Reakcja alergiczna pojawia się głównie na pyłki, sierści zwierzęcej i kurz. Ale może po spożyciu żywności, leków, stosowania kosmetyków lub produktów gospodarstwa domowego. Oko toksyn i toksyczne opary mogą powodować stan zapalny, obrzęk i swędzenie.

hormonalne i niehormonalnych maści do leczenia alergicznych chorób zapalnych oka stosowane. Preparaty zawierające kortykosteroidy są bardziej skuteczne, łagodzi swędzenie i obrzęk niemal natychmiast. Ale mają wiele przeciwwskazań i mogą powodować skutki uboczne. W związku z tym, mogą one być wykorzystywane wyłącznie na receptę i nie więcej niż 10 dni. Bardzo często maść do oczu na zapalenie powiek „hydrokortyzonu”. Charakterystyka działania tego leku jest to, że szybko łagodzi objawy zapalenia spowodowane przez reakcję alergiczną. Hormonalny składnik hydrokortyzon stymuluje syntezę przeciwhistaminowych i syfonów płynu z tkanki.

Z niehormonalnych maści najbardziej skuteczne uważa się za „Aktovegin”. Eliminuje swędzenie, zmniejsza obrzęk i stan zapalny, chociaż nie szybko, ale bezpiecznie.

maść antybakteryjna

Drugi najwyższy wskaźnik wśród chorób wieku są zapalenie bakteryjne. Niestosowanie się do zasad higieny, stosowanie zanieczyszczonej wody do mycia, brudne ręczniki lub dotykania oczu, można nosić infekcji. W tym przypadku, stan zapalny rozwija się zwykle w jednym oku, ale może mieć wpływ na oba oczy i śluzu. Pod wpływem infekcji bakteryjnej rozwija się zapalenie spojówek, zapalenie powiek, jęczmień lub ropnia. Do leczenia tych chorób należy użyć Maść przeciwbakteryjną.

 • „Tetracykliny” zawiera od dawna stosowane antybiotyki o szerokim spektrum.
 • „Ebetal” zawiera, oprócz tetracykliny i chloramfenikol, substancji steroidowych hormonów betametazonu, a więc jest bardzo silny lek stosowany przez lekarza.
 • „Neladex” skuteczna maść. Oprócz silnego antybiotyku neomycyny, zawiera substancję hormonalną deksametazon. Pomaga leku nawet w najcięższych przypadkach.
 • „Floksal” – maść na bazie antybiotyku z grupy fluorochinolonów. To skutecznie leczy zapalenie jęczmienia wieku maści do oczu, konnyuktivit, zapalenie powiek, stosowanej po urazach i zabiegach chirurgicznych.

przeciwwirusowy maść

Kiedy różne choroby wirusowe często dotknięte oko. Dzieje się to ze spadkiem odporności lub nieprzestrzegania higieny osobistej, na przykład, jeśli przetrzeć oczy z taką samą chusteczką, który został użyty do nosa. W tym przypadku istnieje silny obrzęk, łzawienie, swędzenie, a czasem na brzegach powiek może skakać pęcherzyków. Istnieje kilka różnych maści o właściwościach przeciwwirusowych. Ale muszą być stosowane tylko wtedy, gdy wiadomo, że stan zapalny ma charakter wirusowy.

 • „Oksolinowy” – to od dawna stosowane i sprawdzone środki. Pomaga wirusem opryszczki, grypa, retrowirusy. Jest to maść w różnych stężeniach, więc przy zakupie potrzebę wyjaśnienia, że jest to konieczne dla maść do oczu.
 • „Acyklowir” jest znany wielu jako skuteczne lekarstwo na opryszczkę. Jest też maść na podstawie tego samego komponentu – „Viroleks”.
 • „Zirgan” – nowy lek przeciwwirusowy. Pomaga przeciwko wirusowi herpes simplex, Epsteina-Barr, cytomegalii.
 • „Bonafton” – jest lekiem na podstawie bromnaftohinona. Skutecznie niszczy adenowirus, opryszczka.

Maść przeciwko demodectic

Ta choroba pasożytnicza wpływa na skórę, co prowadzi do pojawienia się świądu, wysypki i zaczerwienienia. Jednak bez odpowiedniego leczenia, lub niezgodności z zasadami higieny pasożyta mogą rozprzestrzeniać i osiedlić się w skóry powiek. Choroba jest poważna i może powodować powikłania narządu wzroku. Dlatego leczenie powinno być terminowe i prawidłowe. Funkcja aplikacji w nużycy maści do oczu, że przed nałożeniem na skórę, aby traktować środkiem odkażającym, na przykład nalewki z nagietka „lub” chlorheksydyny. Pomoże to uniknąć wtórnego zakażenia.

 • Bardzo skuteczny dla nużycy maść do oczu na zapalenie powiek „Demazol”. Zawiera składniki przeciwbakteryjne, które są także aktywne przeciwko mikroorganizmom i pasożytom.
 • „Glikodem” zawiera metronidazol, zniszczenia pasożytów i łagodzeniu objawów stanu zapalnego. Lek może być stosowany tylko do zewnętrznej powierzchni powieki, unikając kontaktu z okiem.
 • W leczeniu wtórnej jest możliwe stosowanie maści „Deksodem Phyto”. Kompleks aminokwasów, ekstraktów roślinnych i innych naturalnych składników pomaga w eliminacji podrażnienia i odtworzyć skóry szybciej.

Maść przeciwzapalne

Czasami zapalenie powiek nie jest związane z reakcją alergiczną albo działaniem mikroorganizmów. W tym przypadku lepiej jest używać produktów, które nie zawierają potężne właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i hormonów komponentów.

 • „Kornegel” – kompleksowy preparat oparty na pantenol. To łagodzi stan zapalny, leczy, nawilża błonę śluzową. Może być stosowany na zmęczenie i zaczerwienienie oka, po prosty obrażeń, natomiast przyzwyczaić do soczewek kontaktowych.
 • „Blefarogel” – zawiera substancje naturalne, takie jak aloe vera i kwasem hialuronowym. Lek łagodzi obrzęk, podrażnienia i zaczerwienienia, pomaga przy zmęczeniu oczu, lub podczas noszenia soczewek kontaktowych.
 • „Solkoseril” – to żel do oczu, który pomaga złagodzić podrażnienie i obrzęk z jakiegokolwiek powodu. Przyspiesza odnowę komórek i poprawia lokalną immuniet.

maść do oczu na zapalenie powiek dla dzieci

Dziecko jest szczególnie podatny na różnych chorób zapalnych. Ze względu na niską odporność, jak i biednych dzieci higieny cierpi na zapalenie spojówek, zapalenie powiek i jęczmienia częściej. Ale wiele leków są zakazane do stosowania w tym wieku. Szczególnie ważne dla rodziców, aby wiedzieć, że nie można stosować środków hormonalnych. Na przykład, maść do oczu na zapalenie powiek „Hydrokortyzon” mogą być wykorzystane dopiero po 18 latach. Ponadto produkty dla dzieci nie musi zawierać silne składniki antybakteryjne. Dlatego konieczne jest, aby stosować tylko leki przepisane przez lekarza. Zazwyczaj stosuje się w infekcjach wirusowych „acyklowiru” lub „oxoline” do zapalenia bakteryjne – „erytromycyny” lub „Tobrex”.

Jak wybrać odpowiedni krem

Śluzowych oczy są bardzo wrażliwe, dlatego nie zaleca się stosowania żadnych leków bez recepty. Dopiero po badaniu i określić przyczynę choroby, można określić, która jest bardziej skuteczna maść oczna z zapaleniem powiek. Opinie lekarzy wskazują, że występują najpoważniejsze choroby oczu, gdy pacjent samoleczenia. Na przykład, stosowane w antybakteryjną maści czy zapalenie jest spowodowane przez wirusa. Jedyną rzeczą, w takim przypadku nie można kupić maść, która wyznaczyła lekarz jest używanie narkotyków-synonimy mają ten sam skład. Na przykład, zamiast „acyklowir” – „Viroleks” lub „Zovirax”.