899 Shares 6692 views

Opryszczka narządów płciowych: objawy, powikłania, leczenie, diagnostyka

Jedną z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową jest płciowych opryszczka, objawy , które nie zawsze są w oczywisty. Dlatego choroba ta jest aktywnie rozprzestrzenia się wśród ludności.


Jest to spowodowane przez HSV 1, który nadal wywołuje wrzody lub cukrzycą typu 2. Jest przenoszony głównie drogą doustną, analny i seks pochwy. Jednak nie wykluczone i transmisja kontakt.

Także możliwe zakażenie płodu przez matki w czasie ciąży i porodu. Może to prowadzić do poważnych schorzeń, a nawet śmierci. Problemy z porodem są groźne powikłanie choroby.

Wysoka częstość występowania chorób przenoszonych drogą płciową, a jej stały wzrost ze względu na fakt, że objawy opryszczki narządów płciowych są często nieobecne. Człowiek, nieświadomy, że są zakażone, przesyła on wirusa do partnerów. Ponadto, nie jest nietypowe formy choroby, kiedy są bardzo słabe, albo objawy nietypowe dla niego.

Na przykład, przewlekły stan zapalny może spowodować dokładnie opryszczka narządów płciowych, objawów, które w tym przypadku będzie się różnić od zwykłych. Czasami choroba objawia się tylko nieznaczne zaczerwienienie, świąd, obrzęk, pęknięcia.

Ponadto, wysypka może pojawić się w pochwie i na szyjce macicy. W tym przypadku, kobieta może nie być świadomy, że są zakażone. Często proces ten polega na cewki moczowej i odbytu, czemu towarzyszy bolesne oddawanie moczu oraz defekacji.

Więc, objawy opryszczki narządów płciowych:

  • wysypka na narządach płciowych, pośladków, ud, którym towarzyszy świąd i ból;
  • ból głowy;
  • temperatura;
  • ból mięśni;
  • złe samopoczucie;
  • ból brzucha;
  • bolesnym i częstym oddawaniu moczu (opryszczkowe zapalenie pęcherza moczowego).

Należy zauważyć, że głównym objawem choroby jest wysypka, która początkowo ma postać pęcherzyków. Potem pękają i zamieniają się w owrzodzenia płaczących. U mężczyzn, zmiany pojawiają się na głowie napletka i prącia, a kobiety – na wargach sromowych, krocza, odbytu.

Opryszczka narządów płciowych, objawy, które w pełni nastąpić głównie w zakażeniu pierwotnym przejawia się w ciągu kilku dni po zakażeniu. Kolejne nawroty są łatwiejsze. Wykwity są mniejsze i szybciej.

Rozpoznanie choroby odbywa się poprzez badanie ginekologa, urologa lub wenerologa. W razie wątpliwości potwierdzone analizami. PCR przeprowadzono wysiewem lub wyładowania z pęcherzykami i narządów płciowych. Ponadto, miana przeciwciał IgM i IgG swoistych dla wirusa we krwi.

Pozwala to nie tylko do ustalenia faktu infekcji, ale również w celu ustalenia, czy jest to podstawowy. Można również znaleźć wirusa śpi lub jest aktywna.

Leczenie choroby przeprowadza się za pomocą leków przeciwwirusowych. Zazwyczaj podawana acyklowiru lub groprinozin. Szeroko stosowane preparaty interferonu. Acyklowir stosuje się miejscowo w postaci maści lub układowo. Dawka i schemat dawkowania zależy od częstotliwości i ciężkości nawrotów.

Pomoże to zmniejszyć właściwą drogę życia. Zaostrzenie występować w niższej odporności. Dlatego należy unikać stresu, hipotermia, przegrzania, ćwiczenia, wyeliminować złe nawyki, jeść prawo, jeść wystarczającą ilość witamin.

Szczególnie odpowiedzialny powinien zbliżać się do planowania kobiet ciężarnych z opryszczka narządów płciowych. Zaostrzenie w tym okresie może spowodować zakażenie płodu. Im szybciej to nastąpi, smutne przepowiednie. Aktywacja wirusa w ostatnim trymetr, zwłaszcza przed urodzenia – wskazania do cięcia cesarskiego.

Jednak na szczególne zagrożenie ciąży jest zakażenie pierwotne. Dlatego kobiety, które nie są zakażone wirusem opryszczki, trzeba być bardzo ostrożnym. Każdy pacjent, który planuje dziecko powinno być zwrócone do krwi i wymazów przed ciążą i po zapłodnieniu zrobić to każdy trymestr.

Tak, opryszczka narządów płciowych, objawy, które nie zawsze objawia, jest częstym chorób przenoszonych drogą płciową. Jest to niebezpieczne, ponieważ może to skomplikować ciąży i powodować wady płodu.