532 Shares 1902 views

Legendarny motocykl Harley-Davidson i jego historia

Historia marki Harley-Davidson to historia profesjonalizmu, ciężkiej pracy i pewności siebie. To historia snu się spełni … I zaczęło się z przełomu przeszłości i stulecia przedtem, podobnie jak zaczęło się wiele innych opowieści, które nie mają jednak tej samej zwycięskiej kontynuacji.


Dziś motocykl Harley-Davidson jest marzeniem dla milionów. I samo imię HD sprawia, że serce bije częściej wszystkich, którzy mają coś wspólnego z kulturą rowerów.

O drewnianym garażu, jego mieszkańcach i ich potomstwie

Pewnego dnia dwaj przyjaciele, Arthur i William, postanowili założyć rower na rower, który został zmontowany ręcznie. W tym celu w mieście Milwaukee wybrano niepozorny garaż. Wkrótce nowa jednostka została przetestowana i pomyślnie przeszła. Tak rozpoczęła się era najbardziej znanych marek na świecie, produkujących motocykle.

Bez dalszej adoracji twórcy po prostu napisali swoje imiona przez myślnik na drzwiach drewnianego garażu i zaczęli pracować. Przez długi czas, kiedy chwila "Harley-Davidson" grzmotała po całym świecie, ten sam garaż nadal był własnością właścicieli. Ponadto wokół niepozornego budynku zarządu zbudowano pierwszy sklep montażowy, a następnie całą fabrykę. Niestety, do dziś nie żył – został przypadkowo zniszczony przez wynajęte sprzątaczki, biorąc za stare śmieci.

Nadążaj z postępem

Firma zawsze starała się pozyskać klientów, a nie przez bujną reklamę, a nie przez podejrzane akcje, a nie przez PR. Jego chip zawsze był jakościowy i niepowtarzalny styl. Na początku XX wieku wyróżniono szereg innowacji, które dały linię modelu HD kilka niepowtarzalnych modeli. Każdy nowy motocykl Harley-Davidson został wyposażony w najnowszą technologię. Technologowie firmy po raz pierwszy na świecie wprowadzili taką innowację, jak chłodzenie silnika. W celu opracowania nowych modeli zastosowano najpotężniejsze silniki, przekładnię pasową zastąpiono łańcuchową, aw 1909 r. Po raz pierwszy został wyprodukowany legendarny silnik w kształcie litery "V".

W służbie Ojczyźnie

Pewnego dnia Walter Davidson wziął udział w wyścigu na własnym motocyklu produkcyjnym. I zdobył pierwsze miejsce. A potem wyznaczył światowy rekord rentowności – pojechał ponad 300 km na jeden galon benzyny. Władze miasta Detroit były tak pod wrażeniem tych genialnych zwycięstw, że natychmiast rzuciły się na zamówienie całej partii tego samego transportu. Od tego czasu motocykl Harley-Davidson pracuje w policji.

Wojna spadła na jego los. A dokładniej to nie jest jeden. I w Pierwszym i Drugim Świecie, lwia część produktów HD poszła na froncie. Co więcej, fakt historyczny jest powszechnie znany: po kapitulacji Niemiec pierwszy Amerykanin, który przekroczył granicę, kapral Holtz, nie siedział na niczym, ale na Harley'u.

Zagrożenie włamaniem

Inna wojna nie była też osłabiona – wojna dla serc fanów. A jeśli ze wszystkich producentów silników Stanów Zjednoczonych, które istniały w latach dwudziestych XX wieku aż do lat czterdziestych XX wieku, jedna firma przetrwała, wówczas wróg nigdy nie był senny za granicą. Wśród menedżerów firmy istniało nawet określenie "japońska inwazja", co oczywiście nie oznacza zagrożenia militarnego, ale zajęcie amerykańskiego rynku. Japońskie rowery często kopiowały styl HD i kosztowały znacznie mniej niż motocykle Harley-Davidson. Ta cena była spowodowana użyciem bardziej konsumpcyjnych materiałów i materiałów budżetowych, których nigdy nie pozwolił amerykański motoryzator.

Wiele sytuacji na rynku pozwoliło firmie utrzymać się na powierzchni, a nawet doprowadzić swoje produkty na rynek krajowy Ziemi Rising Sun.

Najbardziej znane modele motocykli "Harley-Davidson"

  • Sportster (1957) – potężny motocykl z 0,9-litrowym silnikiem, niedrogi mały rozmiar.
  • Electra-Glide (1965) jest legendarnym członkiem rodziny Glide z rozrusznikiem elektrycznym.
  • Dyna – cała rodzina motocykli, których modele nie były wyposażone w łańcuchy, ale … znowu z taśmą! Tylko tym razem Kevlar – niezawodny, potężny, praktycznie nie wymagający opieki.
  • V-Rod (2001) – wspólny rozwój z Porsche, wyposażony w najnowsze technologie.
  • XR1200 (2008) – model poświęcony stuleciu firmy, rozłożony na całym świecie.

Nowy wiek – nowe perspektywy

W mieście Milwaukee otwiera się muzeum firmy, przy wejściu, w którą wznosi się ogromny pomnik – motocykl Harley-Davidson, latający ku górze, pilotowany przez legendarnego Waltera. Ponad stuletnia historia firmy była nie tylko różowa. Po wzbogaceniu, oczywiście, także upadki. Dziś producent, przetrwał zarówno Wielką Depresję, jak i kilka wojen, a kryzys i gwałtowna konkurencja, kontynuują jego pracę.