807 Shares 6778 views

Repeater WiFi – urządzenie do wzmocnienia sygnału

bezprzewodowego Internetu C Pojawienie bezprzewodowy stała konieczny do urządzeń rozciągających sygnał strefa bezprzewodowy propagacji. Bezprzewodowy dostęp do Internetu jest wymagane dla różnych urządzeń przenośnych (laptopy, netbooki, smartfony, tablety, drukarki, itp) w sieci World Wide Web i sieci LAN.


Według jego WiFi pomysł, wykorzystywane do tworzenia sieci domowej powinny być rozmieszczone w całym domu, a nawet na działce, nie ogranicza się tylko do jednego poza małym pokoju. Również bezprzewodowa sieć WiFi wykorzystywane do tworzenia tak zwanych „gorących punktów”. Jest to miejsce, w którym jest to możliwe, aby uzyskać bezpłatny dostęp do Internetu, takich jak centra handlowe, kawiarnie ulic, lotnisk, bibliotek, i tak dalej. N.

Jak wiadomo, prędkość Internetu pogarsza się wraz ze wzrostem odległości od źródła dystrybucji sygnałów. Aby rozwiązać ten problem, należy użyć specjalnego urządzenia – WiFi Repeater. W inny sposób nazywany jest repeater lub repeater.

WiFi-repeater pełni następujące funkcje: powtarza sygnał, który pochodzi z routerem i zwiększa promień WiFi maksymalnie 15-20 metrów. Możemy powiedzieć, repeater – wzmacniacz sieciowy.

WiFi-Repeater jest urządzeniem przypominającym ładowarkę. Jest on połączony z gniazdka elektrycznego, w pomieszczeniu, w którym jest to konieczne, w celu wzmocnienia sygnału.

Po podłączeniu WiFi-popychacz musi wykonać następujące czynności:

  • Po patchcordu połączyć repeater WiFi do gniazda zasilania i komputera.
  • Komputer wprowadzić te ustawienia: przejdź do menu „Panel sterowania”, a następnie wybrać opcję „Sieć i Internet”, a następnie „Control Center Centrum sieci i udostępniania”, a następnie – „Zmień ustawienia adaptera”.
  • Następnie należy wybrać „Połączenie lokalne” i kliknąć prawym przyciskiem myszy, trzeba wejść w „Właściwości”.
  • W oknie „Właściwości” należy zwrócić uwagę na następujący akapit: „Protocol w wersji 4 (TCP / IPv4) – Właściwości”. W takim przypadku, jeśli już istnieje lokalna sieć założona przez router i wszystko jest ustawione automatycznie, w czasie, aby zmienić ustawienia i wprowadzić „Ustawienia Repeater”.
  • Zapisać nowe ustawienia, należy wprowadzić adres przeglądarki: 192.168.10.1. Ten adres jest ustawiony jako brama, a adres IP jest bezprzewodowy repeater. Następnie należy wprowadzić dane domyślnie: admin – admin i aktywować tryb Repeater (Wireless Repeater Mode (Station)).
  • Na następnym etapie jest router i łączy się z nim.
  • W przypadku, gdy WiFi-sieć jest chroniona hasłem, trzeba będzie skonfigurować typ szyfrowania jest taka sama jak w routerze.
  • Następnie należy podać login i hasło dostępu do Internetu.

Po ustawieniu można odłączyć kabel, który przemiennik jest podłączony do komputera. WiFi Repeater jest gotowy do pracy. Ustawienia te które zostały zmienione w trakcie połączenia, to będzie możliwe, aby powrócić do pierwotnego stanu.

Korzystanie repeater WiFi, można mieć pewność, że nawet w najdalszym kącie pokoju jest teraz sygnał jest dobry i stabilny.

Ale, niestety, aby zainstalować potoritelya WiFi istnieją drobne wady. Urządzenia te nie są bardzo praktyczne do użytku domowego. Zazwyczaj WiFi Repeater jest zainstalowany dokładnie w połowie drogi między komputerem a routerem i musi być podłączony do gniazdka elektrycznego, które nie zawsze jest wygodny do zrobienia.