741 Shares 8495 views

volksverhetzung


Obecnie dużo mówi się o podżeganie do nienawiści etnicznej na świecie iw poszczególnych krajach. legislatury stanowe, a następnie zmienić jego kodeks karny, zwiększając odpowiedzialność za takie działania. Ciągle ktoś zostaje aresztowany, postępowanie karne. Na podstawie podżeganie do nienawiści etnicznej popełnionych morderstw i innych przestępstw. Spróbujmy zrozumieć, co się naprawdę dzieje.

Po pierwsze, konieczne jest zdefiniowanie terminu. Podżeganie do nienawiści etnicznej – to działania, które są ukierunkowane na podżeganie do nienawiści rasowej i etnicznej. We wszystkich cywilizowanych krajach, są one uważane za przestępców, ale przeciwko osobom podejrzanym o takie postępowania karnego. A teraz przyjrzeć się bliżej.

Na przykład, państwo rosyjskie uznaje podżegania do nienawiści etnicznej przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu kraju i przed fundamentach systemu państwowego. Wyraźnie. Artykuł konstytucji Federacji Rosyjskiej ostrzega swoich obywateli i wszystkich, którzy mieszkają w kraju, który nie może mieszać i promować wszystko, co prowadzi do nienawiści z powodów etnicznych, rasowych, społecznych, etnicznych i religijnych. Kodeks karny określa kary za takie działania. Tak więc, za podżeganie etniczną nienawiść Artykuł 282 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej przewiduje karę grzywny kary pozbawienia angażować się w pewne działania (do 3 lat), prace przymusowe (do 108 godzin) poprawczy pracy (1 rok) lub pozbawienia wolności (do 2 lat) , Jak widać, takie działania są uważane za nielegalne w Rosji.

Jak na świecie obejmuje także podżeganie nienawiści etnicznej? Niemiecki kodeks karny dla każdego, kto jest zaangażowany w szerzenie nienawiści, kierując go na części populacji popiera podżegania nienawiści społecznej, wyśmiewa ten lub ta część populacji, może zasługują na karę – do 5 lat więzienia. Jest o wiele bardziej rygorystyczne niż w Rosji.

Francja, Dania, Holandia i Niemcy mają takie samo prawo, które przewiduje skazania różnych instrukcji mających na celu podżeganie do nienawiści etnicznej, czy cokolwiek. Nie ma znaczenia, czy istnieje zamiar lub ewentualne konsekwencje. Oto wymowny przykład: we Francji, został skazany redaktor gazety, która opublikowała artykuł jadowicie antysemickie. Oskarżony chciał się bronić mówiąc, że opublikowane informacje nie czytając go, a intencją podżeganie do nienawiści nie zrobił. Jednak to mu nie pomoże.

Francja wprowadziła również zmiany kodeksu karnego, które nie mogą nawet odmówić lub pytanie fakt ludobójstwa Żydów przez nazistów. Jest to niezależnie od intencji sprawcy jest przestępstwem. Wielu uważa to podejście składane na kija, ale fakt pozostaje faktem. Może kiedy naukowcy będą mogli dowiedzieć się więcej i myślał, że zostanie odpowiednio zmieniona. Kto wie, czego należy się spodziewać w przyszłości.

Jedziemy dalej na świecie. Podobne przepisy ma i innych krajach. W Irlandii, na przykład, do popełnienia przestępstwa motywowane nienawiścią etniczną wystarczy użyć groźby, obraźliwe lub obraźliwe wypowiedzi, które będą powodować nienawiść lub strach wśród ludności. Oraz w Izraelu na publikację, która, taki czy inny sposób, związanych z rasizmem, to jest możliwe, aby otrzymać karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Ale do przechowywania i dystrybucji artykułów, które są zakazane przez prawo jako podżeganie do rasizmu, konieczne jest, aby służyć na „piętrowe” 1 roku. Indie również nie jest w tyle za światem. Jeśli występują tu promotor inter-komunalnego nienawiści, kara nie potrwa długo i jest zawarta na okres 5 lat.

I wreszcie, przyjrzeć się, jak rzeczy są w przypadku Stanów Zjednoczonych. Tutaj, w przeciwieństwie do innych krajów, sądy interpretują wolność wypowiedzi w szerokim zakresie. Stwarza to poważne przeszkody dla odpowiedzialności karnej dla takich działań. Jak rozpoznawać sądy w Stanach Zjednoczonych, ograniczenie wolności słowa jest dozwolone jedynie w przypadkach, w których istnieje zagrożenie bezprawnych czynów i wszystkie inne środki są nieskuteczne. Tutaj hitlerowcy ubrani w mundury z swastykami, maszerować ulicami Chicago, gdzie Żydzi, którzy przeżyli Holocaust na żywo. I nie ma naruszenia, ponieważ każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii.