216 Shares 2757 views

Drążek kierowniczy i jego naprawa

Za organizację samochodu toczenia listwy zębatej jest używany. Jest on zawarty w mechanizmie kierowniczym zarówno z czasu i bez niego. Rola zębatki kierowniczej jest bardzo ważne: łączy koła i koło kierownicy, co przyczynia się do bezpiecznego ruchu pojazdu. Diagnostyka i naprawa zębatki kierowniczej – to jest bardzo odpowiedzialny i poważny.


Bez względu na to, co twój samochód (kosztowne lub nie), części zużycia układu kierowniczego odbywa się znacznie szybciej niż zużycie innych elementów i podzespołów. Fakt, że wszystkie pierwsze ciosy po uderzeniu przez przeszkody postrzegają jest częścią układu kierowniczego samochodu. Zatem drążek kierowniczy pierwszy otrzyma wpływ podczas zderzenia z wybojów.

Wyraźne oznaki, które wskazują, że przekładnia kierownicza wymaga naprawy to:

  • uczucie poprzez kierownicę samochodu zapukać do zębatki kierowniczej ;
  • potrzeba włożyć więcej wysiłku w rotacji układu kierowniczego;
  • gdy pompa wspomagania układu kierowniczego – obce dźwięki i hałas;
  • podczas obracania kierownicy – wystąpienia luzu stelażu ;
  • Timing wyciek oleju.

Jeśli znajdziesz się w co najmniej jednym z powyższych problemów, a następnie natychmiast przystąpić do naprawy układu kierowniczego pojazdu, w przeciwnym razie może dojść w ruinę, a żadne naprawy nie pomoże.

Naprawa zębatki kierowniczej rękami – to jest bardzo odpowiedzialny, aby zrobić to może być stosowane tylko wtedy, gdy posiadają niezbędną wiedzę i sprzęt. W przeciwnym razie lepiej jest zwrócić się do specjalistów.

Musisz wiedzieć, że mechanizm kierowniczy rzeki składa się z wału przekładni, łożyska zębatki kierowniczej rękaw, mechanizm suwakowy. Na tej podstawie, etapy stojaku naprawa układu kierowniczego obejmują:

– mechanizm demontażu i czyszczenie wszystkich części przed zanieczyszczeniem;

– wymiana uszkodzonych części na nowe;

– diagnoza zębaty wał rack.

Przed przystąpieniem do demontażu, upewnij się, że masz dostępne cały zestaw: .. uszczelki olejowe, o-ringi, przekładni kierowniczej tuleję itd Dla wygody, drążek kierowniczy może być usunięty razem z prętami jak nosić nowe pylniki znacznie łatwiej na kartach projektów kierujących.

Jak zorientowanych zębatki kierowniczej? Działania są następujące:

1) za pomocą specjalnej śrubokręta odkręcić szyny pomocą drążków sterujących;

2) Wyłącz dolną plastikową wału przekładni zębatej;

3) odkręcić nakrętkę;

4), mocujące pierścień zabezpieczający i delikatnie wbić wału;

5) ma na dolnej przysadkę;

6) Tapping sposób ekstrakcji dolnej kołek, który blokuje górny gruczołu;

7) kręcenie wtyczki uchwyt do drutu nie wydają, a następnie wyciągając go, otrzymujemy pierścień zabezpieczający;

8) do prawego boku stojaka gat sterowniczego, należy go usunąć z tworzywa i przysadki;

9) nasadki gruczołu GAT sprężyny i prasowanie mechanizmu.

Po tym, trzeba dokładnie umyć i oczyścić z wszelkich elementów z brudu i oleju, to jest możliwe, aby sprawdzić je pod kątem uszkodzeń. Uszkodzone części należy wymienić. W przypadku wykrycia poważnych wad w biegu lub powierzchni stelaża należy natychmiast wymienić cały mechanizm.

Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych procedur naprawy zębatki kierowniczej potrzeba to dokładnie zmontować i zainstalować na swoim miejscu. Pamiętaj, regulowany drążek kierowniczy i go naprawić – złożony proces, którego realizacja jest najlepiej pozostawić profesjonalistom.