407 Shares 4758 views

Standardowa wysokość blatu od podłogi w kuchni

Wymiary w zestawie słuchawkowym kuchni nie tylko tworzy harmonię form. Przede wszystkim, jest to maksymalna funkcjonalność. I to jest w kuchni jest szczególnie istotne.


standardowa wysokość

Kup standard kuchnia jest prosta, szybka i tania. Jednak średnia wysokość blatów w kuchni jest wygodne nie zawsze i nie dla każdego. Zwłaszcza, jeśli właściciel tej kuchni jest nie tylko jej gotowanie poranną kawę do ogrzania gotowane jedzenie i zrobić kanapki i przygotować codzienne pełne śniadanie, obiad i kolacja dla rodziny z wszystkich potrzeb wynikających.

Ponadto standardowe blaty wysokość zachowana od połowy 20 wieku. A wzrost średniej kobieta 165 cm. Wysokość blatu w podłodze kuchennej 166 cm wzrostu wynosi 88-89 cm.

komfort fizjologiczny

Znaczna część prac w kuchni odbywa się w pozycji stojącej. Gdy ten ciężar spada na jego kręgosłupa, kręgów, dysków międzykręgowych. Podczas przechylania, nawet niewielki wzrost napięcia mięśni pleców, szyi, pasa. Dla zdrowej osoby, prowadzi to do wczesnego zmęczenia iz powrotem do pacjenta jest na ogół większy problem. Dlatego wysokość blatu musi minimalizować stokach.

Ergomichnaya celowości

okazało się, że dobrze zaprojektowane wszystkich rozmiarach, w tym wysokości blatów w podłodze kuchennej i optymalnego układu wszystkich elementów mebli kuchennych, pozwala na zmniejszenie o 30% wysiłek fizyczny pani. Znaleźć, jeśli nie taką samą pracę w kuchni, stojąc pionowo, jest zaangażowany w dwa razy mniej niż mięśni, jeśli nie taką samą pracę, pochylony lekko do przodu, aby obniżyć blat.

Jeśli wysokość blatu od podłogi w kuchni jest nieco wyższa niż liczba mięśni człowiek musi pracować dla niego nadal pozostaje taka sama, ale ilość obciążenia na nich wzrasta. Prowadzi to do tego, że będą się zmęczony szybciej. Dlatego dobór wysokości blatów – jest to ważne, zwłaszcza jeśli właściciel kuchni będzie musiał wykonać wystarczająco dużą ilość pracy w kuchni.

Optymalna wysokość

Jaka jest idealna blaty wysokość w podłodze w kuchni?

Aby to zrobić, trzeba ustalić, w jaki sposób funkcjonalny potrzebuje kuchnia. Jeśli jest to kuchnia licencjata, który zajmuje niewiele miejsca w dużym pokoju-pracowni, można skupić się na jednej uśrednionej wysokości blatów, optymalne dla gospodarza. Ale bardzo różne wymagania dotyczące kuchni, która będzie stale prowadzone różne operacje na gotowanie. Komfort w trakcie wykonywania którejkolwiek z nich zależy od tego, czy wysokość blatów w kuchni na podłodze, jej obszarze oświetlenia.

Szacuje się, że gospodyni z niewielkim wzrostem, mniejszej niż 150 cm, odpowiedniej tabeli prac kuchennych o wysokości blatu do podłogi 76-82 cm.

Dla przeciętnej wysokości (160-180 cm), i które są przeznaczone do wielu standardowych wymiarach części, wysokość od podłogi w kuchni blatu wynosi 88-91 cm. Dla osób powyżej średniego wzrostu (więcej niż 180 cm, a mniej niż 200 cm) będzie wygodne wysokość stołu 1 m.

Wysokość stołu do różnych zadań

Idealnie oblicza wysokość blatu w podłodze w kuchni, w zależności od wzrostu i przez gospodynie celów niniejszego powierzchni roboczej. Jest udowodnione, że dla każdej transakcji w procesie gotowania jest indywidualna komfortowa wysokość płyty głównej. Sprawnie i wygodnie będzie mieć kilka powierzchnie robocze z różnych wysokości od podłogi.

W kuchni, następujące prace:

  • gotowanie na piecu;
  • mycia naczyń;
  • cięcie;
  • wyrabiania ciasta.

1. Środki czyszczące. Wysokość szafki pod zlewem jest zdefiniowana w następujący sposób. Konieczne jest, aby wiedzieć, odległość od łokcia do podłogi. Z uzyskanych wartości odjąć wysokość pięści. Rezultatem jest wymagana wysokość do blatu od podłogi, która jest jednym z największych. Spina gospodyni będzie wówczas linia prosta, a więc nie doznają stresu, ręce zgięte w łokciach pod kątem prostym, ręce lekko przylegać najbliższej krawędzi zlewu. Jest to przepis pozwoliłby gospodyni wydawać mniej wysiłku i dlatego mniej zmęczona. Nie należy zapominać, że brzeg umywalki do powierzchni gotowania musi wynosić co najmniej 40 cm.

2. Produkty do krojenia. W tym celu, co do zasady, na obróbkę powierzchni z największej potrzebie. To tutaj odbywają się znaczny wolumen transakcji. Tutaj wysokość blatu od podłogi w kuchni powinna być nieco mniejsza niż w praniu. Tu pracują z warzywami skrawających, ryb, chleba i innych, dla których wymagana jest pewna precyzja. Ponadto, jest to, żeby pracować z zastosowaniem pewnego wysiłku fizycznego. Ten wyrabiania ciasta i krojenia mięsa. Do tego celu, bardziej wygodny w tabeli nieco powyżej pasa.

Można stwierdzić, że najwygodniejsze będzie stół do obszaru roboczego, składający się z dwóch części. Jest to główny blat na 83-85 cm od podłogi i małej powierzchni cięcia blatu. Jeśli nie możesz zrobić dwie takie powierzchnie, to wystarczy, a jedna z wartości średniej.

W małych kuchniach, w których stosunek powierzchni roboczej jest ograniczona część swojej funkcji zakłada płaskiej powierzchni umywalki. W takich przypadkach wskazane jest, aby wykonać czyszczenie i obróbka blacie na tym samym poziomie, wybierając między uśrednionej wartości zalecanej wysokości i czyszczenia powierzchni cięcia.

3. Płyta lub płyty. W tej powierzchni jest również duże zapotrzebowanie w ciągu dnia. W celu ustalenia wysokości niego, trzeba wziąć swój wysoki garnek i wybrać wysokość tak, że pula może wyglądać bez żadnych trudności. Dla osoby o przeciętnej wysokości wysokość blatu na podłodze w kuchni, na której płyta jest 80-82 cm. Odległość między maską a tej powierzchni musi skorzystać około 70 cm. Oprócz wszystkich tych wymiarów należy wziąć pod uwagę, że odległość od powierzchni stołu na dolnej krawędzi elementów ściennych musi mieć głębokość co najmniej 45 cm Optymalne blatu. – 60 cm, o większej wartości, gdyż z reguły mają do niepotrzebnych ruchów osiągnąć obiektów, stojąc na drugim końcu..

wysokości blatu do wielu gospodarzy

Trudności, które jest praktycznie niemożliwe, aby obsłużyć pojawić, jeśli kuchnia jest równie dużo przygotowanie kilku członków rodziny o znacznie różniących się od siebie wzrostu. To wtedy wysokość blatów w podłodze w kuchni wzrostu ustala się, biorąc pod uwagę opinię pierwszeństwa osób pracujących w kuchni więcej, albo kto żąda więcej komfortu.

Dodatkowe niuanse i małe sztuczki

W takich przypadkach, w celu jak najbardziej funkcjonalną kuchnię w małej kuchni, zaleca się stosować różne sztuczki techniczne. Na przykład, chowane blaty i deski do krojenia grubości t. D.

Indywidualnie dla każdej rodziny jest i co jest korzystne, gdy cała praca do zrobienia w kuchni stojącej lub próbuje być może coś zrobić siedząc. To też ma być wykorzystana jako o optymalnej wielkości krzeseł, odpowiednią do wysokości blatu.

Co wybrać standardowy lub indywidualny wysokość zależy wyłącznie od woli kuchni gospodyni i grubości portfela. Ale wydatki finansowe i czas zwróci się z zemsty komfort podczas pracy na górze licznika z indywidualnie wybranej wysokości.