836 Shares 8845 views

Czym jest edycja? Program do edycji tekstu i zdjęć

Rutynowe stosowanie komputera zmusza nas do korzystania z narzędzi edycyjnych. Może to być tekst, a specjalne programy, można edytować zdjęcia i aplikacje. W każdym razie, z tego procesu, spotykamy się bardzo często. Dlatego staramy się dowiedzieć, co edycję i przegląd podstawowych programów komputerowych służących temu celowi.


ustalenie

Zatem edycji w ogóle może obejmować kilka podstawowych wartości. Od łacińskiego słowa tłumaczone jako „ustawione w porządku”, a to kusi nas do pewnych wniosków. Ale to jest nie do odgadnięcia, to lepiej zwrócić się do już istniejące interpretacje.

Więc, co jest do edycji? Po pierwsze, jest to działalność zawodowa, która obejmuje przygotowanie różnego rodzaju publikacje, audycje, tekst, aby zwolnić. Po drugie, edytowanie jest nazywany etapem procesu wydawniczego. Sugeruje on, twórczą pracę montażysty materiałów rękopiśmiennych. Ekspert porządkuje tekst autora, poprawia jego treść, formę i przygotowuje manuskrypt na etapie drukowania.

I wreszcie, interpretacja najbardziej uogólnianie jasno wynika, że edycja – jest to praca na treść i formę dowolnego dokumentu. Może to być dowolny druki, jako tekst do prezentacji słownych, formie, i tak dalej. D. Montaż polega na stosowaniu zasad i norm, które zostały wcześniej zarejestrowane i zainstalowane.

gatunek

W tej analizie, co edycja nie jest zakończona. Zrozumiałe jest, że z powodu różnorodnych zadań i funkcji procesu, można zidentyfikować kilka rodzajów korekt. Montaż może być naukowe. W tym przypadku, redaktor współpracuje z wysoce wyspecjalizowanym literatury lub dokumentacji. Są to podręczniki, literaturę naukową i metodologicznych, dokumentacji i tak dalej.

Istnieje edycji artystyczny. Zwykle stosowany w przetwarzaniu książek fikcji. To nie polega tylko korygowania błędów gramatycznych, ale także współpracować z stylu i słownictwa. Istnieje edycji techniczny. W tym przypadku, redaktor pracuje na korygowaniu przyszłość układu strony. On może poprawić styl, rozmiar czcionki, układ i tak dalej.

historia

Co edytuje, wiedzieliśmy od razu. Potrzeba ludzi, którzy skorygowanych tekst pojawił się po założeniu drukowania. Ale najbardziej popularny zawód rozpoczęła się w 18 wieku. Potem rozwój czasopism wzrosły znacząco. Z biegiem czasu, edycja została rozszerzona i stosowane w publikacjach naukowych i literackich.

Nieco później przyszła edycja artystycznego, bo to było czasami trudne i delikatne. Ponieważ proces zaczął się o charakterze politycznym. Montaż delikatnie wpłynąć na tekst i jego cenzurę.

programy

Pogląd, że taki edycji powoduje nam skojarzenie z klasycznego zawodu. W ostatnich latach proces korekty i pojawi się w aspekcie oprogramowania. Tak, istnieje wiele edytorów tekstowych, które uproszczone edycję. Ten sam proces może być prowadzony ze zdjęciami i innymi obrazami. Dlatego będziemy rozważać dalsze ewentualne oprogramowanie.

Pracować z PDF

użytkownicy często szukam programu do edycji plików PDF. Sprawa jest dość pilna, ponieważ wiele osób wie, że praca z tym formacie nie jest tak wygodne jak ze Słowem. Zwłaszcza, jeśli gdzieś pobrać pirackie wersje Adobe Acrobat, najprawdopodobniej, nie dostać się do korekty tekstu. Nie kupić tego oprogramowania do 10 tysięcy rubli, można wyszukać darmową wersję.

Dobrym analogiem całej całego pakietu firmy Microsoft jest LibreOffice. Jest to darmowy pakiet programów, wśród których jest jeden, który pozwala na edycję plików PDF. Następnie są analogowe Microsoft Word, który jest również łatwy w obsłudze, ponieważ interfejs jest znajome.

Dla tych, którzy nie chcą specjalnie instalować niektóre programy, istnieje kilka usług internetowych. Na przykład, PDFescape – to darmowe narzędzie, które są dostępne bez rejestracji. Być może jedyną rzeczą, która nie podoba – angielską interfejs. Istnieje również program na PDFescape PC.

Przetestuj za darmo dla PDF

Powyższe opcje tylko wtedy, gdy nie masz cały dzień do edytowania plików tego typu. Ale program do edycji plików PDF są zazwyczaj płatne. Jeśli potrzebujesz jednorazowego naprawić coś w pliku, możliwe jest korzystanie z tzw aplikacji shareware.

Foxit PhantomPDF – jeden z tych programów, które zapewniają bezpłatny okres użytkowania. Jeśli trzeba szybko coś zrobić, to okres 30 dni będzie wystarczająca. Podobną wersję Magic PDF Editor ma również taki okres, tak że może Ci odpowiadać najlepsze.

Nic nie uniemożliwia zainstalowanie i próbnej wersji programu Adobe Acrobat. Ta opcja jest nawet lepszy niż dwa poprzednie, ponieważ on jest głównym przedstawicielem do pracy w tym formacie. Ponadto, edycja i formatowanie PDF można zrobić w Microsoft Word najnowszej wersji. Jedyną rzeczą, która nie zawsze jest ta opcja może być prawidłowa. Program konwertuje ten format, a nie czyni edycji samego pliku. Po możliwość eksportu wersję poprawioną.

Edytory tekstowe

Byłoby to logiczne, aby kontynuować tylko redaktorzy opis tekstowych. Są one często stosowane, a eksperci i zwykli ludzie. Nie ma prawie żadnych użytkowników komputerów, którzy nie lubią zadzwonić kilka podstawowych programów do pracy z tekstem. Na ogół są one niemal identyczne. Wszystko pozwalają stworzyć tekst, edytować, formatować i tak dalej.

„Notatnik”

Trudno uwierzyć, że ktoś może nie wiedzieć o „Notepad”. Jest to najprostszy edytor w systemie Windows. Jest to możliwe tylko do korekty. Wielki dla pisania notatek, krótkich fraz i różnych ważnych znaków. początkujący programiści mogą korzystać z „Notatnika”, aby edytować i kodów i poleceń. Często w edytorze tworzenia haseł, loginów, lub linki, które są ważne, aby pamiętać. Pozostawić plik na pulpicie tak, że zawsze jest pod ręką.

Wygodnie, to program nie trzeba pobierać, instalować. Jest preinstalowany jak oprogramowanie systemu operacyjnego. Aby go osiągnąć, trzeba kliknąć na przycisk „Start”, przejdź do „Wszystkie programy” i znajdź folder „Akcesoria”.

Jeśli masz system operacyjny Linux i ma coś w rodzaju „Notepad”, zwany Gedit. Był o włos w wersji dla Windows. Ten program nie daje szeroką funkcjonalność. Nie można sformatować tekst, ale tylko zyskać go lub ją zmienić.

Notepad ++

Kolejna wersja „Notepad”, ale bardziej skomplikowane. Jest również stosowany przez programistów, takich jak napisać polecenia HTML. Funkcjonuje tam nieco więcej. Każda linia ma numer, który jest przydatny tylko do pisania kodu. Można wyciąć i wkleić tekst. Istnieje funkcja zastępcza, synchronizację pionową lub poziomą przewijanie. Istnieje mapa dokumentu, monitorowania, skalowanie, i tak dalej. D.

WordPad

Tworzenie i edytowanie dokumentu tekstowego wprowadza nas do innego programu Microsoft Word «substytut”. Opcja ta jest również zainstalowane w systemie operacyjnym. Nie jest konieczne, aby dodatkowo pobrać i zainstalować. Interfejs jest bardzo podobny do znanego pakietu biurowego, ale jest nieco ograniczona. Jest jeszcze więcej funkcji z poprzednich programów.

Ogólnie rzecz biorąc, wady tego oprogramowania zauważalne tylko jeśli traktować go jako profesjonalnego narzędzia. Jeśli to konieczne, proste teksty i zdolność do szybkiego edytowania wszystkich WordPad pasują idealnie. Jest to zestaw stylów czcionek. Nieco mniej niż „słowo”, ale głównym jest niedostępna. Można dostosować wielkość liter, styl czcionki i koloru. Formatowanie dostępnego wyrównania tekstu, odstępy zmiana linii, i tak dalej. Można wstawić zdjęcia do tekstu i dostosować je.

LibreOffice

Jest to opcja już wspomniano powyżej. O tym z jakiegoś powodu, niewiele osób wie, ale to nic nie kosztuje odpowiednik Microsoft Office. Posiada również szereg programów do edycji tekstu, tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, itd. D.

Użytkownicy Windows mają szczęście, że pakiet został dostosowany do systemu operacyjnego, jak to było pierwotnie pracował tylko z Linuksem. Kto jest program do edycji dokumentów przypominających 2003 wersjach programu Word. Interfejs jest zbyt proste, mimo że nie jest źle. Jedyną wadą – jest „krzywa” sprawdzanie pisowni. Reszta uczniów lub studentów do opcją będzie idealnie odpowiadał. To jest wolny, jest dostępny z oficjalnej strony i łatwy w użyciu.

Microsoft Word

To oprogramowanie zna wszystkich użytkowników PC. Kiedy zaproszeni do pracy w pracowników biurowych, popyt, że byli zaznajomieni z programem i były w stanie pracować z nią. Nie bez powodu. Ona jest najbardziej funkcjonalne i wygodne w użyciu. Natychmiast nasuwa się pytanie, co jest edycja w dokumencie MS Word.

W tym przypadku, proces odbywa się podczas wprowadzania tekstu. Jeśli nagle przegapiłeś właściwą literę lub gdzieś zapomniał podwoić spółgłoskę, program automatycznie prawidłowy dla ciebie ten grzeszek. Po wejściu do edycji, można użyć modułu sprawdzania pisowni. W przypadku błędu gramatycznego, to słowo lub zdanie zostanie podświetlone na czerwono, jeśli interpunkcyjny – zielony.

Nie zawsze sprawdzić poprawną pisownię. Czasami źle może być obcy nazwa, która nie istnieje w bazie danych, czy nazwy. Ponadto, program nie jest wszystko w języku angielskim słowo miłość.

program do edycji można korzystać z innych narzędzi, takich jak „Wytnij”, „Kopiuj”, „Insert”, „Change”, i tak dalej. D. Nie zapomnij o Backspace i Delete. Można korzystać z notatek w „Przeglądzie”. Funkcja ta jest szczególnie przydatna, gdy użytkownik pracuje nad dokumentem w parze z kimś. Zazwyczaj go używać, a uczniowie w formie pisemnej dyplomu.

Pomoc on-line

Chociaż podstawowe edytory tekstowe są ponad istnieją usług online, które pozwalają szybko edytować tekst. Główną wadą takich zastosowań jest uważany za niezdolność do pracy w trybie offline. Ale praca z tekstem, w tym samym czasie kilka osób – to jest plus. Na przykład, jedna taka usługa jest „Dysk Google”. Jeśli zarejestrujesz tam to usługa chmury, będzie dostępne odpowiedników forum podstawowe programy pakietu Microsoft Office. Mogą zrobić wszystko sam: typ i edycji tekstu, pracy z arkuszami kalkulacyjnymi i prezentacjami. Mimo, że jest to najbardziej udany darmowe narzędzie do takich celów w przeglądarce.

Praca z obrazami

Ponieważ mamy już do czynienia z faktem, że w edycji tekstu, można zobaczyć kilka programów dla korygowania zdjęć. W tym przypadku, proces obejmuje kilka innych czynności. Obraz może być zmieniona pod względem wielkości, rozdzielczości lub przyciąć dodatkową wkładkę potrzebne. Również w obraz prawidłowy kolor, kontrast, jasność itd. D. programów takich jest wiele, widzimy główną.

Adobe Photoshop

Kiedy przychodzi do edycji zdjęć, od razu przypominają produkt firmy Adobe. „Photoshop” – rodzaj marki, która dała nazwę wszystkich takich edytorów graficznych. On, niestety, płatne. Jednak niektórzy użytkownicy wiedzą, skąd wziąć „pirackich” wersji. Program jest wielofunkcyjny i bardziej przeznaczony dla użytkowników profesjonalnych.

Z jej pracy jako fotograf i projektant. Zwykły użytkownik nie może zrozumieć go całkowicie. W każdym razie, w programie Adobe Photoshop można zrobić wszystko z obrazem. Opisywać wszystkich funkcji jest bardzo trudne, ponieważ większość z nich nie są konieczne dla prostych korekt graficznych.

GIMP

I tu jest inny program do edycji zdjęć. To nic nie kosztuje, a więc zyskał popularność. Oczywiście, to nie jest tak skomplikowane, jak „Photoshop”, ale to jego zaleta. Oto główne cechy, które są niezbędne w trakcie normalnego użytkowania. wystarczy zmodyfikować obraz lub zrobić „głębokie” Zdjęcia przetwarzania. W ogóle, GIMP – Photoshop jest doskonałym zamiennikiem dla tych, dla których edycja nie jest zawodem. Oczywiście, dla projektantów stron internetowych lub wykonawców funkcjonalności programu nie można przegapić. Ale jeśli trzeba tworzyć kolaże lub pracować z obrazami dla awatarów w sieci społecznej „Gimp” – najlepszym rozwiązaniem.

odkrycia

Aplikacje dla edycji tekstu lub fotografii stały się ostatnio bardzo popularne. Ogromna sieć z nich pojawiła się tak wiele, że czasami zgubić, wybierając jedną z nich. Oczywiście, nie są już ustalone popularne opcje. W przypadku tekstu jest uważany za najbardziej znany MS Word. Aby pracować z obrazem szukają produktów firmy Adobe.

Oczywiście, istnieją darmowe odpowiedniki, które nie gorzej jest zapłacone. Są nieco łatwiejsze do zarządzania i mają lekką funkcjonalności. Jeśli jesteś wrażliwy użytkownika, który potrzebuje tylko do drukowania tekstu, wtedy podejść i WordPad. Użytkownicy, którzy muszą dostosować rozmiary kolorów i zdjęć może jak Picasa lub Paint.NET.