227 Shares 6968 views

olejku eterycznego: właściwości i zastosowania

Do tej pory nie jest około trzy tysiące roślin z różnych części, z których możliwe jest uzyskanie wyciągu oleistego. Najbardziej powszechna nazwa dla takich ekstraktów – olejków eterycznych. Oznacza to pewne właściwości tych materiałów, to jest ich lotność i, odpowiednio silny zapach. Istnieje wiele olejki eteryczne i ich kombinacje, ale każdy indywidualnie jest wyjątkowy. Nawet olej z roślin, otrzymane w różnych regionach będą różne w składzie i jego właściwości lecznicze.

Ludzie, którzy praktykują użycie olejków eterycznych w leczeniu, często określane jako siłą napędową ich zakładów. Wysokie stężenie składników odżywczych w składzie sprawia, że olej jedyny w swoim rodzaju leku w siłę, która nie może być porównywana nawet najbardziej nowoczesne leki pochodzenia chemicznego. Pomimo faktu, że znalezienie dwóch olejów o podobnych właściwościach, prawie każdy z nich ma bardzo szeroki zakres działania na organizm człowieka w świecie. Dodatkowo, olejki eteryczne rzadko powodować działania niepożądane, w przeciwieństwie do zwykłych leków.

Zastosowanie ekstraktów olejowych został znany naszych przodków. Nic dziwnego, że Hipokrates wierzył podstawę dla dobrego zdrowia codziennej terapii z ich stosowania. Liczne metody ekstrakcji olejów, ale w każdym przypadku dużej ilości surowca wymagane. Sto kg płatki róży spada znikome ilości olejku – około połowy litra. Jest to jeden z powodów wysokich kosztów, ale także wyjaśnia wysoki poziom składników odżywczych w produkcie końcowym. A ponieważ do leczenia wymaga zazwyczaj tylko kilka kropel.

Olejki eteryczne: właściwości niektórych roślin

olejek goździkowy

Olej otrzymany przez suszenie kwiaty i pączki i późniejszej destylacji. Jest stosowany zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. W pierwszym przypadku, goździkowy jest bardzo dobra dla zaburzeń pamięci, uczucie zmęczenia, zaburzenia układu pokarmowego, zakażenia pasożytami. Również niezbędne stosowanie oleju do leczenia i profilaktyki różnych infekcji płuc i przeziębienia. Zewnętrznie, goździki są stosowane w leczeniu zakażeń skóry. Przyspiesza gojenie się ran, łagodzi owrzodzenia, świerzb, toczeń.

W celu uzyskania maksymalnej wydajności, substancja jest zazwyczaj zmieszany z alkoholem lub miodu. Dobra praca i olej jako środek owadobójczy: skutecznie odstrasza nie tylko komary i komary, ale nawet mole. Jeśli szukasz olejków eterycznych, których właściwości pozwoliłyby im zastąpić analginum, stadnina pasuje idealnie. Kiedy ból zęba, będzie ona być doskonałym lekiem przeciwbólowym. W tym celu konieczne jest, aby zwilżyć parę bawełniane kropli cieczy, a następnie do zęba problematyczne.

wanilia

Olejki eteryczne, których właściwości pomagają nam się zrelaksować i poczuć spokój – nie jest rzadkością. Nic nie porównuje do tego celu z olejku waniliowego. Wanilia jest jednym z najsilniejszych antydepresyjne, to dlaczego jej tak lubi używając podczas tworzenia kąpieli, kosmetyki i perfumy, żele pod prysznic.

Transmisji olejek waniliowy poprawia pamięć, pomaga się skupić, to nawet przyspiesza wydalanie alkoholu z organizmu. Vanilla często stosowane do leczenia bezsenności, jako środek uspokajający i jako uzupełnienie diety w zgodności. Jej zapach może powodować osoba szybkie uczucie sytości, które pomaga nie przejadać.

Regularne Wpływ olejków eterycznych na skórze zwiększa jej elastyczność, co pozwala na długi czas zachować młodość, delikatnie wybiela i usuwa stany zapalne, w tym wysypka, spowodowanego stresem. Nie powoduje alergii na wrażliwej skórze, dzięki czemu nadaje się do prawie każdego. Ale olej nie może być stosowany bezpośrednio przed wejściem jasne słońce.

sandał

Długie przez destylację z twardzieli sandałowe olejki eteryczne. Właściwości końcowego produktu są unikalne. Sandał wpływa na wszystkie układy organizmu, może być stosowany jako środek do leczenia zapalenia pęcherza moczowego, żołądka, zaburzenia układu oskrzeli i przeziębienie, nudności do zatrucia. Nie mniej skuteczna jest olej na skórze: pomaga pozbyć się świerzb, zapalenie, podrażnienie i trądziku.

Ponadto, olejek z drzewa sandałowego – skutecznym lekarstwem na bezsenność. To pomaga osobie pozbyć się skomlenie, zapobiega stan histeryczny, więc jest zalecane, z silnym stresem psychologicznym. Oczyszcza organizm, wyciągania z niej toksyn. Ale przede wszystkim, i przez długi czas, olejek z drzewa sandałowego jest znany jako silny afrodyzjak. W związku z tym może być szczególnie polecany do masażu Aroma.

Jak przechowywać

Wszystkie oleje są bardzo wrażliwe na światło słoneczne, więc lepiej trzymać je w ciemności. Idealnie – w butelce z ciemnego szkła. Nie zapominaj także o zmienności takich substancji. Oznacza to, że pojemnik na olej musi być szczelnie zamknięte. Uważa się, że hałas wpływa niekorzystnie na właściwości olejków eterycznych.