449 Shares 6278 views

Oznaki dojrzewania u chłopców. Cechy dojrzewania

wiek poprodukcyjny u chłopców – to trudny czas kryzysu. I to nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców. Oznaki dojrzewania u chłopców są różne, każdy ma własną. Dość często u osób dorosłych na tym etapie z nastolatków stracił przyjaźń i kontakt. Rodzice muszą często komunikować się z nimi, ponieważ mogą przegapić jeden z najważniejszych momentów w wychowywania dzieci. Jeśli dorośli nie są dokoła z chłopca w bardzo ważnym okresie dla niego, a następnie nastolatek ryzyko popadnięcia w złe towarzystwo, co może prowadzić do uzależnienia od alkoholu, narkotyków i innych nieprzyjemnych konsekwencji.


Ogólna charakterystyka dojrzewania i zalecenia dla rodziców

Musimy być w stanie usłyszeć jego dorosłego chłopca, jego problemy empatii pomóc mu przetrwać trudności moralne. Jeśli rodzice wiedzą, że mają rację, musimy cierpliwie wytłumaczyć dziecku, co jego błąd. Także spróbować dać przekonujących argumentów opartych na faktach. Więc dziecko będzie uwierzyć swoich bliskich. Jeżeli rodzice musieli krytykować swojego syna, to trzeba prowadzić poważny argument, że zrozumiał. Położyć nacisk na nastolatka nie może być lepiej po prostu poprosić o pomoc, więc szybko idzie o koncesji dorosłych. Oskarżenia i upokorzenie znacznie wpływa na psychikę chłopca, więc nie możemy tego zrobić.

Porównaj swój nastolatka i jego przyjaciele nie są tego warte. Po tym wszystkim, on, przede wszystkim, osobowość, indywidualność, a nie jest zobowiązany być jak inne dzieci. Kiedy rodzice komunikować się ze swoim dzieckiem, aby zrobić to w przyjaznym tonie, a potem będzie im zaufać całkowicie. Niech nastolatek kontroluje czego jest zdolny. Należy więc dać dziecku niezależności, która jest tak ważna dla niego. Jednakże, jeśli wystąpią jakiekolwiek zmiany w zachowaniu dziecka (na przykład jego reakcja na pewne rzeczy stały się niewystarczające, nie chce spojrzeć ci w oczy, etc.), konieczne jest, aby myśleć o podobne zjawisko jest bardzo poważna. Jest możliwe, że istnieje potrzeba, aby skonsultować się z narkologii. To właśnie w ich nastolatków spróbować wszystkich zabronione, bez myślenia o konsekwencjach. A jak wiadomo, przyzwyczaić się do leku bardzo szybko, ale rzucić nałóg bez profesjonalnej pomocy jest praktycznie niemożliwe.

Ojciec przyszłości potrzebuję mężczyzny

Kiedy zaczyna się okres dojrzewania, chłopiec z nim być przede wszystkim ojciec. Aby nastolatek wzrosła godnego członka społeczeństwa, potrzebuje jak najwięcej, aby komunikować się z papieżem. To samo, co z kolei ma obowiązek dawać przykład do syna. W wieku dojrzewania, gdyż chłopiec jest bardzo ważna jest komunikacja. Jeśli nastolatek z jego relacji ojciec nie jest dokładnie uda, wówczas pojawia się stres psychologiczny dziecka, niezrozumiała agresja, będzie starał się przelewać na matki lub innych członków rodziny.

Dlatego konieczne jest, aby spróbować ojca na syna, to było ciekawe do komunikowania się z nim. W tym wieku, zdrowy styl życia to musi dziecko. Aby to zrobić, zorganizować zajęcia sportowe dla niego, a następnie postępuj zgodnie z diety (musi być zrównoważona). Wtedy dziecko zrozumie, że nie ma miejsca na narkotyki i alkohol z takim stylem życia.

W niektórych przypadkach, nastolatek może być zauważalny depresji i nieuwagi. Nauka w tym wieku jest zazwyczaj sprowadza się do ostatniego miejsca. Psychologowie twierdzą, że myślenie młodzieży staje się bardziej rozwinięty, ale nie są one w użyciu ze względu na fakt, że dla nich ważniejsze niż towarzyskich z rówieśnikami niż z nauczycielami.

trudności

Główne problemy dojrzewania:

 • nastolatek uważa, że jego prawa zostały naruszone, więc on przywraca je z powodu kłótni i skandali z rodzicami;
 • wydaje się, że dziecko jest on traktowany niesprawiedliwie. W rezultacie, stara się udowodnić, że nie jest mała i można poukładać sobie;
 • Kocham go teraz w pierwszej kolejności, a rodzice nie trzeba go w ogóle (tak powiedzieć większość młodzieży);
 • myśli samobójcze często przychodzą do głowy nastolatków. Dlatego rodzice muszą zrobić wszystko, aby ich dziecko jak najszybciej rzucony pomysł z głowy.

Co to dojrzewanie?

Mama i tata pamiętają, jak ich syn wydaje się być niedawno został sporządzony im przez ich małych rączek, otworzył bezzębne usta, ale dzisiaj stało się prawie dorosłym mężczyzną. Jaki jest wiek przejścia nastolatek? Jest to okres, kiedy organizm zaczyna całkowicie zmienić fizycznie i psychicznie.

Jest to czas potrzebny do osiągnięcia dojrzałości u chłopców, choć są jeszcze dziećmi. Wiek dorosłość zaczyna się w wieku 10 lat, ale kończy się każdy na różne sposoby, z reguły około 15-17 lat.

objawy fizjologiczne

Przyjrzyjmy się cech płciowych w okresie dojrzewania u chłopców:

 • Cienki głos zamienia się szorstka, na pewno, ponieważ istnieje wiele męskich hormonów.
 • Zwiększone narządów płciowych.
 • Staje się więcej włosów na całym ciele, jak i na twarzy (broda i wąsy).
 • Mięśnie wzrasta.
 • Ramiona stają się szersze.
 • W nocy, często spontanicznie wytrysk;
 • Pryszcze i zaskórniki pojawiają się na plecach i na twarzy. Z biegiem czasu znikną same. Chociaż lekarze zalecają je leczyć, aby nie pozostawić blizny w przyszłości.

To oczywiste rozwoju seksualnego chłopców. W takim okresie czasu lub trochę później nastolatków może się rozpocząć w pierwszym stosunku płciowego. Dlatego dla 11-letniego dziecka, trzeba będzie wyjaśnić co antykoncepcyjne i jak z nich korzystać.

Zachowanie nastolatka, jak również charakter zmienia się dramatycznie. Wielu psychologów uważa, że charakterystyczne dla okresu dojrzewania jest bardzo złożona. Jednak niektórzy eksperci twierdzą coś przeciwnego. Ich zdaniem, jeśli dziecko zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami, być jego przyjacielem, a potem jest wszystko w prosty sposób. A jeśli rodzice zaczynają patronować więcej teen, potem jest z posłusznym i rodzaj dziecko może stać się uparty i niegrzeczny. Dyskutować z dorosłymi się powszechne dla niego. Naukowcy zidentyfikowali wspólne oznaki dojrzewania u chłopców, ale każde dziecko będzie indywidualnie. W niektórych wcześniejszych, inne znacznie później. rozwój seksualny chłopców może pojawić się bardzo cicho i bardzo szybko, wpływając na charakter. Rodzice powinni w każdym przypadku być czujni i działać zgodnie z rozwoju sytuacji.

objawy psychologiczne

Jakie są psychologiczne oznaki dojrzewania u chłopców? Należą do nich:

 • Nastolatki znajdują się w sytuacjach konfliktowych, aby wyobrazić sobie ich istnienie, nie mogą bez samego buntu.
 • Boleśnie reagować na każdą sytuację, czują, że nie mają przyjaciół, i otoczony swoich wrogów (w tym rodziców).
 • Nastolatki lekceważyć samoocenę, a od tego stają się psychologicznie niemożliwe żyć.
 • Z widokiem dorosłych w tym wieku nie są brane pod uwagę, ale peer będzie słuchać z przyjemnością.
 • Bardzo wrażliwy na krytykę, pojawia się agresja, od której staje się złe dookoła.
 • Dowiedz się wyłącznie na własnych błędach.
 • Nie bój się o samobójstwie, nie rozumieją ból w jego własnych słowach o możliwości położenia kresu rodzinę.
 • Zły na swoich rodziców, jeśli je kontrolować.
 • Wyrzuć wszystkie swoje negatywne na innych, wyzywająco uparty. Ponadto walka z dorosłymi, wiele dzieci nie są tylko słowa, ale również z użyciem siły fizycznej.
 • Chcą miłości, zrozumienia i uwagi rodziców. Pilnie potrzebują pomocy i wsparcia moralnego.

rada

Każde dziecko otrzymuje swoje własne cechy, zarówno fizjologicznych i psychologicznych. Ale musimy pamiętać, że są jeszcze dziećmi. Wiek 12-14 lat jest uważana za najbardziej poważne i problematyczne, jak faceci nie chcą słuchać żadnych sugestii. W wieku około 17 lat, ich uspokoić i zacząć dostrzegać jej znaczenie w życiu. Jeśli syn nie ma wystarczająco dużo uwagi, miłości, opieki, a następnie zabiera to bardzo bolesne. Może pojawić się przekonani, że jest obojętny na wszystko. Dlatego rodzice mają obowiązek zachowywać się z dzieckiem tak, że ich dziecko nie mógł wątpić w ich miłość.

Pomoc matki

problemy dojrzewania można uniknąć, a także pomóc swojemu dziecku w tym w dużej mierze być mamą, otaczając go z miłością i troską. Ojcze, co do zasady, nie rozpieszczać dziecko. W związku z tym, że dziecko jest nastolatkiem nie odczuwa jego uczucia i czułości. Mama pomaga ich miłość i wsparcie dla jej syna, bo jest teraz konieczne, aby czuć się potrzebne. Dlatego rodzice muszą być z dorastania dziecka. Wraz z nim, oczywiście, powinny być przyjaciółmi, ale nie bój się być surowe, jeżeli jest to konieczne. Nie można mieć dziecko, jak mówią, „Usiadłem na szyi.”

Jeśli nastoletnich problemów, które uważa za istotne, rodzice powinni być czuły i wyrozumiały. Śmiać się ich problemy i uczucia nie może być, ponieważ może to prowadzić do rozwoju kompleksów. Zauważ, że gdy eksperci opisują cechy psychologicznego i fizycznego rozwoju młodzieży, że odnosimy się do ogólnego kierunku. Dlatego rodzice muszą uwzględniać indywidualność i charakter imię swojego dziecka.

wniosek

Teraz wiesz charakterystykę młodzieży, a także jakie zmiany występują na nich w okresie przejściowym. Zwracać uwagę na dzieci, otaczają je z miłością i troską i szacunkiem w ich osobowości.