134 Shares 4559 views

Czy to możliwe, aby wydać paszport MFC: opis procedury, procedury i zalecenia

W Rosji poważnym formalności stawić czoła każdemu, kto planuje się tych lub innych dokumentów. Nie jest tajemnicą, że w Rosji ludzie nie są zadowoleni z szybkości i jakości usług w projektowaniu niektórych papierów wartościowych. Aby zmniejszyć obciążenie na władze publiczne w kraju mają pochodzić z centrów wielofunkcyjnych. Zostały one zaprojektowane, aby zapewnić, że każda osoba może w pewnym momencie wydać szereg dokumentów i uzyskanie różnych usług publicznych. Pomysł realizacji MFC otrzymał ogromny sukces. Każdy dzień tutaj szukając pomocy tysiącom ludzi z różnych miast. Wielu zaczęło się zastanawiać, czy możliwe jest wydanie paszportu do MFC. A jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego procesu zostaną omówione poniżej.


MFC – to …

centra wielofunkcyjne są unikalnym korpus zaprojektowany, aby zmniejszyć obciążenie na rozmaitych usług. MFC jest w każdym regionie Rosji. Przyczyniają się one do:

 • sporządzenie dokumentów;
 • wymiany niektórych papierów wartościowych;
 • otrzymują świadczenia i dodatki;
 • Korzystanie z usług państwowych i komunalnych (na przykład zarejestrować IP).

Możemy powiedzieć z pewnością, że w wielofunkcyjnym centrum jest upoważniony do odbioru paszportów cywilne i wymieniać je. Tutaj, aby pomóc otworzyć i zamknąć SP, wystawia VAT, jak również snils. Ostatnio w MFC (w niektórych miastach) zaczęli rejestrować dzieci. Jest to bardzo wygodne. Ale czy to możliwe, aby wydać paszport MFC?

Prawo do rejestracji paszportów zagranicznych

Aby odpowiedzieć na to pytanie jest łatwiejsze niż się wydaje. Chodzi o to, że funkcjonalność MFC został rozszerzony niedawno. W 2017 roku, ludność rosyjska może korzystać z usług tych organizacji do wymiany praw jazdy.

Ostatnie zmiany w ustawodawstwie rosyjskim pozwala obywatelom zastosowanie do centrów wielofunkcyjnych, aby wykonać zadanie. Paszporty w MFC są zarówno pierwotnego i z odzysku. Tutaj służyć zarówno dzieci jak i dorosłych.

rejestracja

W żadnym razie MFC może wydać paszport? Czy rola każdej pobytu obywatela w tej sprawie?

Na szczęście, nie bardzo. Wydanie paszportów produkowanych we wszystkich wielofunkcyjnych centrów Rosji. Jest to jedna z usług, które są dostępne wszędzie. Dopuszcza żadnej znaczącej roli w możliwość rejestracji tego dokumentu nie jest odtwarzana.

Jednakże, jeśli stosuje się do MFC na stałe lub tymczasowe zamieszkanie rejestracji, można przyspieszyć ten proces. Zgodnie z zasadami paszporty są wytwarzane szybciej w tej sprawie.

czas produkcji

Ile dokładnie? Jak długo uważane za odpowiednią aplikację?

To wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Zazwyczaj, gdy ubiegający się o wydanie / przedłużenie paszportu, MFC rozważyć tej kwerendy:

 • 1 miesiąc – przy ubieganiu się o pozwolenie na pobyt w centrum;
 • 3 miesiące – jeżeli obywatel ma informacji o tajemnicy państwowej;
 • 4 miesięcy – przy ubieganiu się o pozwolenie na pobyt nie jest;
 • do 3 dni – jeśli osoba ma powód do natychmiastowego dostarczenia dokumentu.

W związku z powyższym, jeśli chcesz szybko wydać paszport, to lepiej zwrócić się do MFC rejestracji. Ale jeśli nie spieszy, są dopuszczone do stosowania w dowolnym wielofunkcyjnego centrum.

Rodzaje paszportów

W Rosji istnieje kilka rodzajów paszportów. Są one wykonane w MFC? Co interpretacje dokumencie mogą wystąpić?

Wśród paszportów zwolnić:

 • staromodny dokument – jest wydawane na okres 5 lat;
 • dokumenty biometryczne – ważne przez 10 lat.

Należy również zauważyć, że papier problem IFC studiował zarówno dorosłych jak i dzieci. Oznacza to, że każdy rodzaj paszportu może być wykonana w tej organizacji. Nie ma żadnych ograniczeń!

Nie wszędzie i nie zawsze

Czy to możliwe, do wydawania paszportów biometrycznych w MFC? Teoretycznie tak. Jak już wspomniano, paszporty mogą być wydawane za pośrednictwem centrów wielofunkcyjnych. Ale w przypadku dokumentów biometrycznych koniecznych do wyjaśnienia pytanie postawione oddzielnie.

Wynika to z faktu, że do produkcji nowego modelu paszportu wymaga specjalnego sprzętu. To nie jest jeszcze ustalone we wszystkich MFC. Tak więc, nie zawsze udaje się zamówić „zagranku” nowy typ centrum wielofunkcyjnego.

Aby nie napotkasz problemy, zaleca się, aby zadzwonić do konkretnego MFC w regionie oraz do wyjaśnienia odpowiedzi. Należy zauważyć, że w dużych miastach (Moskwa, Petersburg) 100% obywatele mogą sporządzać paszportów biometrycznych przez centrów wielofunkcyjnych. Nic trudne lub niezrozumiałe, to nie jest!

koszty usług

Czy możliwe jest wydanie paszportu dla dziecka do MFC? Tak, nie ma limitu wieku w tej sprawie nie jest przewidziane. paszporty dla dzieci wydawane są za pośrednictwem centrów wielofunkcyjnych bez żadnych problemów.

Ile ta usługa? To nic nie kosztuje. praca MFC nie wymagają od obywateli dodatkowymi kosztami. Ta państwowa agencja zapewnia jedynie wprowadzenie standardu służbie państwowej rejestracji niektórych papierów wartościowych.

Tak więc, projekt „zagranki” będzie kosztować:

 • 3500 rubli – paszportu biometrycznych
 • 2000 rubli – paszport w starym stylu;
 • 1000 rubli – stare „zagranku” dla dzieci;
 • 1500 rubli – paszport biometryczny dla dzieci.

Stawki te są istotne w 2017 roku. Z biegiem czasu, można je poprawić, ale do tej pory nie jest znana.

krok po kroku działania

Procedura uzyskania paszportu przez MFC nie różni się zbytnio od podobnego procesu przeprowadzonego w jakiejkolwiek innej instytucji publicznej. wystarczająco małe, aby postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby nie zderzyć się z różnymi problemami.

Jak mogę wydać paszport przez MFC? Szczegółowa instrukcja przedstawia się następująco:

 1. Przygotowanie dokumentów niezbędnych do paszportu.
 2. Wypełnić formularz zgłoszeniowy dla „zagranki”.
 3. Uiszczenia opłaty państwowej. Lepiej zrobić to sami przed wywołaniem MFC lub gdy w obiekcie.
 4. Złożyć wniosek o wydanie dokumentu. Wraz z nim dać dokumenty przygotowane z wyprzedzeniem. Zrobić ich kopie bezpośrednio do MFC.
 5. Dostać pokwitowanie przyjęcia wniosku o dokonanie przeglądu.
 6. W wyznaczonym czasie (został poinformowany po dostępności dokumentu), aby wybrać typ paszportu zagranicznego do MFC, gdzie jest prośba. Z konieczności przynieść dowód osobisty i potwierdzenie.

Szybkie, łatwe i wygodne. Siedzieć długo w kolejce do złożenia wniosku, można umówić się na MFC za pośrednictwem Internetu. Metoda ta pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Czy możliwe jest wydanie paszportu przez MFC? Tak!

Zamówienie przez „usługi publiczne”

Jest też inny scenariusz. Dziś wszyscy mieszkańcy Federacji Rosyjskiej może zamówić paszporty poprzez „usług publicznych”. Ale odebrać gotowy dokument jest dozwolone w FMS oraz w MFC. Dlatego można zapoznać się z innym algorytmem działania.

Jak zrobić paszport nowej próbki przez MFC? porady ekspertów jest często sprowadza się do wykorzystania „usług publicznych”, aby wykonać zadanie. Oto jak to zrobić:

 1. Gosuslugi.ru odwiedzić witrynę. Tutaj, aby mieć profil i aktywować go.
 2. Wybierz „jednostek” – „usługi publiczne” – „Wszyscy (łańcuch dowodzenia)”
 3. Kliknij na „MBF”.
 4. Kliknij „Making paszport nowej próbki” (lub stary – w zależności od rodzaju dokumentu jest potrzebne).
 5. Kliknij „Pobierz usługę.” Następnie należy umieścić znacznik wyboru w ramach umowy i kliknij „Dalej”.
 6. Wypełnić wniosek. Tutaj konieczne jest zapisywanie informacji o odbiorcy, jego rejestracji.
 7. Wystawiać MFC, w którym chciałbym odebrać gotowy dokument. Do tego zadania, aplikacja będzie osobny wiersz.
 8. Uiszczenia opłaty państwowej. Ten etap będzie dostępna po wypełnieniu wniosku o wydanie paszportu.

Teraz wszystko, co pozostało – czeka na zawiadomienie o gotowości „zagranki”. Z przygotowanej listy dokumentów będzie przyjść do określonego IFC i odebrać paszport. Wszystko jest o wiele łatwiejsze niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

przygotowanie dokumentów

Czy to możliwe, aby wydać paszport MFC? Tak, i na kilka sposobów. W każdym przypadku, obywatele będą musieli przynieść pewną listę dokumentów. Będzie to zależało od rodzaju produkowanego papieru.

Tak więc, na przykład, dorośli obywatele są zobowiązani do przedstawienia:

 • paszport;
 • stary paszport (jeśli dotyczy);
 • pokwitowanie z zapłaconego podatku;
 • profil dla paszportu (2 kopie);
 • Załącznik do formularza wniosku (dla „zagranki” staromodny, jeśli chcesz dodać do niego dane na dzieci);
 • akty urodzenia dzieci (dla starych paszportów);
 • Skoroszyt (jeśli dotyczy);
 • ID wojskowy (dla mężczyzn i kobiet do służby wojskowej);
 • fotografie (3 sztuki, 3,5 x 4,5 mm);
 • Wniosek o paszport.

Na liście dzieci w przybliżeniu taka sama. Jest ona ograniczona do następujących dokumentów:

 • metryka urodzenia;
 • skontaktować się z obowiązku abonamentowych;
 • formularz wypełniony przez jednostki nadrzędnej;
 • Forma stosowania;
 • zaświadczenie o pozwolenie na pobyt (dla dzieci urodzonych po roku 2002, dokument ten nie jest konieczny);
 • paszport dla dziecka (jeśli jest on już 14 lat);
 • Zdjęcia (3 sztuki).

Zdjęcia mogą być wykonywane bezpośrednio w MFC. Jest to bezpłatna usługa, która znacznie upraszcza życie. Czy to możliwe, aby wydać paszport MFC? W Moskwie i innych regionach Federacji Rosyjskiej, usługa ta jest dostępna dla wszystkich obywateli!