481 Shares 4224 views

Porsche Carrera GT – arystokrata Sport

Tytuł Porsche Carrera GT istnieją trzy słowa, a każdy – jest dość niezwykłe. Po pierwsze, Porsche – to skrót od „Spółka Akcyjna Honorowego Doktora Inżynierii Ferdinand Porsche”, zorganizowany w 1931 roku, a następnie stał się najbardziej dochodowe, oparte na każdej sprzedanej spółki samochodów na świecie. Po drugie, Carrera, co tłumaczone z pomocą hiszpańskich „rasę”, ale dla Porsche – przypomnienie słynnego wyścigu o długości 3436 kilometrów, który odbył się w Meksyku na początku lat 50-tych, obchodzony w «La Carrera Panamericana» z folii udział Pink Floyd i przywrócony w 1998 roku. Po trzecie, GT lub Gran Turismo – termin stosowany w Europie nazewnictwa płuca, ale wygodne bryczką, gdzie młodzi szlachcice zostali wysłani w podróż, ukończyli warsztaty edukacyjne na dużą natury. Z biegiem czasu, arystokraci i inne, które do nich dołączyć przeszczepione od załóg w dużych prędkości i komfortowe samochody, które zostały dokonane na ich wniosek. A ostatnio, termin GT samochody sportowe udał się do seryjnej produkcji małych, które mogą podróżować przy dużych prędkościach na drogach publicznych.


Trzy z powyższych warunków zjednoczonych w nazwie samochodu, który został wprowadzony jako supercar koncepcji w 2000 roku w Genewie. Zwolnienie Porsche Carrera GT zaczął zaledwie cztery lata, ale jego historia zaczęła się dużo wcześniej, bo w 1992 roku. Następnie brytyjska firma McLaren zamówić z silnikiem Porsche dla wyścigowego samochodu Formuły 1. W świetle problemów finansowych w latach 90-tych projekt zablokowanych, ale została przedłużona do udziału w wyścigu, „24. godziny Le Mans”, a następnie przeniesione do supercar koncepcji, pokazano w Genewie.

Początkowo organizm Porsche Carrera GT z kodem 980 zainstalowanym silnikiem o pojemności 5,5 litra pojemności 416 kW lub 558 KM Następnie zostały zainstalowane dziesięć kształcie litery V Pojemność silnika 5,7 litra, 450 kW, lub 612 KM W połączeniu z „supertyagom” pracował 6-biegowa z ceramicznym sprzęgła. Hamowanie uglekeramicheskie dostarczenie części hamujące i ładowane z elementów korpusu są wykonane z kompozytu z włókien węglowych. W związku z takimi technologiami i zarządzanych przez Walter Röhrl Porsche Carrera GT był najszybszy samochód produkcja na Nurburgringu: poprawić swój wynik w ciągu 7 minut. 28 sek. Dopiero w 2007 supercar Pagani Zonda F.

W świetle takich wybitnych osiągnięć sportowych i technologii stosowanych w produkcji Porsche Carrera GT, cena tego samochodu zaczyna się od pół miliona dolarów. I pomimo tego, że producenci nalegał na nadwyżkę kosztów nad kosztem tego supersamochodu. W ciągu dwóch lat od maszyn produkcyjnych wydany tylko 1270 egzemplarzy. Ten samochód – przedmiotem dumy właściciela, z którą rozstał się rzadko i tylko pod naciskiem okoliczności, więc cena w Rosji zaczyna się od 12 milionów rubli, w zależności od stanu samochodu.

W obecnym programie produkcji Porsche ma tradycję wyścigów odbiornik i ekskluzywną technologię – samochód Porsche 911 GT3, który jest czasami nazywany Porsche Carrera GT3. Jest to rodzaj obecnego 911, z wartości bazowej 7.063 milionów rubli przyspieszenia do 100 km / h na 3,5 sekundy, a prędkość 315 km / h.