529 Shares 9401 views

Clown ryb w domu

Zdecydowałeś się odwiedzić akwarium. Długi spacer i podziwiać wszystkie rodzaje egzotycznych mieszkańców morskich i oceanicznych. I w jednym z pomieszczeń, w twoich oczach pojawił Clown ryb w akwarium. Czy jesteś zafascynowany i wrócić do domu z pragnieniem, aby kupić takiego niezwykłego zwierzaka. A czy za, jak dbać o ryby, że jest to konieczne do zapewnienia odpowiednich warunków życia? Dzisiaj patrzymy na to pytanie.


Clownfish: od oceanu w akwarium

Pierwszy z prawej w sklepie akwarium. Naturalnym siedliskiem Clown ryb – ocean, gdzie była używana do przestronności. I, odpowiednio, akwarium musi być dość duża. Wybór odpowiedniej ilości, należy wziąć pod uwagę, ile osób chcesz rozpocząć. Pamiętaj, że clown ryb w przyrodzie nie żyją w grupach, i osiedlić ich w akwarium kilkanaście jak gupików i molinezji nie może. W nim zawsze mają żyć albo pojedynczo, albo jeden (podkreślam jeden!) Para. Per indywidualnych potrzeb 25-30 litrowego akwarium. I przez kilka doskonale nadają 70-litra. Możesz być zaskoczony przez pewne różnice w proporcjach, ale rozważyć prawdopodobieństwo ich uczniów, aby mieć potomstwo, które w pierwszych tygodniach życia muszą dogadać się z rodzicami. A także potrzebują miejsca do życia ryb dorosłych-klaunów. Woda w akwarium powinna być dobrze opisane i mieć temperaturę 25-27 ° C, trzeba filtrować je codziennie i zmiany.

Clownfish: salon dom

Jeśli uważasz, że na żywo między skałami i Oceanem clown ryb w akwarium może zrobić kilka małych kamieni „Zamek”, jesteś dużo pomylić w obu przypadkach. Oczywiście, te domy mogą być dostarczone w razie potrzeby, jedynie te zwierzęta będą w nich mieszkać z wielką niechęcią. Wszakże w oceanie ich zwykłym domu – anemones i ukwiały. Współistnienie i ich clown fish – jedyna w swoim rodzaju. Po tym wszystkim, zawilec morze – drapieżnik, który żywi się małymi rybami, zadając śmiertelne oparzenia. Jednak ryba clown po „miłości” z macki ukwiały dotykając im płetwy na organizm wyprodukował specjalne śluz, który dodatkowo chroni przed pieczenie komórek z jamochłonów i pozwalają im pływać w pustej przestrzeni utworzonej przez ścianę macek. Jest to świetna kryjówka – wróg nie ośmieli się nawet zbliżyć do ukwiały, wiedząc, jak to się skończy. „W dowód wdzięczności” dla ochrony clown ryb regularnie czyści swoje macki z resztek jedzenia. To taka niezwykła symbioza.

Clownfish: przyjaciół i wrogów

Ale wracając do akwarium. Jeśli chcesz, możesz uzależniony od takiego zwierzaka jego nieagresywnych krewnych innych gatunków, ale jeden z nich wielkości. W ogóle, ryby clown są bardzo ładne i ciche, ale jeśli widzą kogoś wroga, a następnie w błoto. Będą szczypać i gryźć ubogich, tak długo jak nie usunąć go z akwarium. Więc należy być ostrożnym.

Clownfish: do jedzenia!

Podobnie jak wszystkie żywe istoty, te zwierzaki muszą być karmione. Są bezpretensjonalne i może jeść pokarm dla ryb morskich jako suche (Store) i zamrożone (takich jak kalmary, krewetki, itp). Oni przyzwyczaić się do każdej proponowanej żywności.

Clownfish: Kto jest kim?

Tak, jedzenie, ukwiały i akwarium gotowy, pozostaje tylko kupić bardzo rybny klauna. Oczywiście, młodych ryb. Ale kiedy przyszedł do sklepu zoologicznego, można znaleźć dziwny paradoks: wszystkie dzieci Clown – chłopców. Nie zdziw się, ryby te rodzą się tylko mężczyźni, dziewczęta w przyszłości staną się największym indywidualnym. Tak uważnie: jeśli chcesz kobieta – trochę większe ryby, i odwrotnie – jeśli chłopiec – mniejszy.

wniosek

Te zwierzęta są stosunkowo łatwe w utrzymaniu, są doskonałym wyborem dla początkujących. Jest nawet zabawka – latająca ryba clown (zdjęcie), który jest wielką przyjemność wziąć każde dziecko. Wciąż żywe zwierzęta domowe są o wiele lepsze. Dbać o ryby, zapewnienia im godnych warunków życia – i będą rozkoszować się jego jasnymi pasami i niezwykłym charakterem od dziesięcioleci.