251 Shares 3866 views

wywiercić Woodcarving: Master Class

Rzeźba w drewnie – bardzo stary i honorowy sztuka przekazywana. Asortyment narzędzi mistrza grawer może osiągnąć kilkaset różnych typów noży, narzędzi skrawających, dłuta, trasowania itp Jednak korzystanie z ręcznego elektronarzędzia może nie tylko zastąpić dużą część tego jednego, ale również do zwiększenia szybkości przetwarzania materiału.


W tym urządzeniu cud dzisiaj jest wiertło do rzeźbienia. Nazywana jest również mini-wiertarka lub ręcznie grawer. Dzięki niej, aby dowiedzieć się taką trudną sprawę znacznie łatwiejsze. Ale istnieje wiele subtelności i niuanse. Jednym z nich jest trudność w wyborze samego instrumentu.

wybierając grawer

Przy zakupie pierwszego wiertła powinny przestrzegać zasady złotego środka. Oznacza to, że nie gonić ceny i kupić znaną problematyczny instrumencie. Tak, i kupuje najdroższe nie przynosi szczególny wkład do umiejętności i pieniędzy w tym samym czasie zostanie wydane sprawiedliwie. W celu dokonania właściwego wyboru, należy wykonać następujące kryteria:

  • Dla pierwszego zestawu narzędzi cena wyniesie około 3-6 tysięcy rubli.
  • Elektronarzędzia są na ogół od 35 do 300 watów. Zatem pożądane jest, aby wziąć grawer pojemności co najmniej 100 watów.
  • Zaradny narzędzie – od 3500 do 35000 obrotów na minutę. Silnik elektryczny musi być w stanie dostosować je do obsługi różnych rodzajów drewna.

Tak więc, nie najdroższe hobby – to rzeźba z wiertarką. W Moskwie, jak w każdym innym mieście, można łatwo kupić odpowiedniego narzędzia lub zamówić z Chin.

Jeśli nie jesteś gotowy, aby ułożyć kolejność 5000 dla nowego grawera, możliwe jest, aby to zrobić samemu. Ale w tym przypadku, nadal trzeba kupić, a elastyczne mocowanie wału. Z drugiej strony, można zbliżyć się do wiertła do rzeźbienia BU. Ale konieczne jest, aby zwrócić uwagę na jej stan, należy sprawdzić, że nic nie jest luźna, i staramy się traktować jej materiał.

Dodatki

Aby ułatwić pracę z mini-wiertarka wymaga różnych elementów. Niektóre z nich są zazwyczaj uwzględniane. Mogą one zawierać elastyczny wałek z uchwytem i ogranicznikiem dyszy. Elastyczny wał jest potrzebne z uchwytem w celu ułatwienia pracy w przetwarzaniu małych części. Łączy się on najbardziej grawera, a praca odbywa się nie jest sam instrument, który waży około jeden kilogram, oraz uchwyt, który jest połączony za pomocą wałka. Jest to łatwiejsze i wygodniejsze, a jego waga wynosi 200-300 gramów.

Ogranicznik dysza służy do wyrównywania niewidomych tle. Ta część materiału jest usuwana, posiadające jeden poziom. Dyszę umieszcza się na siebie grawerowania, a następnie zauważony pożądanej głębokości cięcia. Ta pozycja jest stała i śruba może zacząć działać.

Niektóre urządzenia mogą nie zostać uwzględnione, muszą kupić własne, lub zrobić samemu. W tym urządzeniu, na przykład, na statywie. Za jego pomocą grawerowania jest zawieszony, i działania uchwyt występuje z dyszami poprzez giętki wał. Jest to konieczne, ponieważ jeśli grawer prostu położyć na stole, wibracja, on ruszy na niego, tym samym zakłócając pracy, lub po prostu spaść, co może spowodować jej pęknięcie.

Niektóre modele są wyposażone w pedał nożny, ale ich użycie nie zawsze jest wygodne, zwłaszcza gdy istnieje wiele urządzeń.

Frezy i dysze

Szlifowanie wiertarkę i nici z drzewa odbywa się za pomocą specjalnych noży, okręgów, cylindrów, itp Młyny może mieć inny kształt, ziarnistość i cel. Gruboziarnisty przeznaczony do zgrubnego obróbki dużych powierzchni oraz drobnych – do szczegółowego badania terenu.

Do wiercenia otworów o różnych średnicach są używane wiertarki i szlifowania – łożyska i koła z papieru ściernego. Większość z wymaganymi załącznikami są dołączone narzędzia. Nadają się do pracy w drewnie, jak i metalu. Jednak, aby zakończyć prace nad drewna wymaga specjalnych młynów. Na przykład, aby utworzyć półkolistego wgłębienia za pomocą specjalnego narzędzia – tak zwane „jeże”.

Środki ostrożności i aranżacji przestrzeni roboczej

Przed pierwszym użyciem urządzenia należy dokładnie zapoznać się z instrukcją. Wiercić rzeźba w drewnie był wygodny, konieczne jest, aby wyposażyć stanowisko pracy. Przede wszystkim powinniśmy zrobić maskę. Jak to jest możliwe użycie zwykłego odkurzacza. okap jest konieczne, ponieważ pył drobny drewna do płuc, co może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Jeżeli urządzenia spalin nie jest możliwe, to jest możliwe, w celu ochrony układu oddechowego maski medycznych lub opatrunek z gazy, lecz nie jest to bardzo wygodne, zwłaszcza przy długotrwałym użyciu. Nie należy również zapominać o ochronie oczu. Lepsze wykorzystanie stolarskich budowlanych lub gogli.

Od czego zacząć?

Drewniana lekcje wiertarka powinna zacząć od prostych rzeczy. Aby to zrobić, należy brać niepotrzebnych płyt złomu lub bar. Proste ołówek pisać dowolne słowo na drewnie. Nie ma potrzeby, aby to zbyt cienki i mały. Musisz nauczyć się podstaw obsługi narzędzia.

Wybierz zestaw odpowiednich młynach z okrągłą głową i drobnych ziarnistości. Kliknięcie na narzędziu pracy nie powinno być zbyt dużo w przeciwnym razie może się rozdrobnione, silne nierówności, zadziory. Gładkie ruchy rąk wykonywane rzeźba wiertła. Zdjęcie wyraźnie pokazuje proces cięcia prostego napisu.

Po tym można eksperymentować z różnymi pilarki różnych głębokościach dokonujących wybrany wzór lub wzory.

Tworzenie ulga

Gdy mamy do czynienia z bardziej złożony wzór mający wiele poziomów i elementów ulgi, konieczne jest przede wszystkim, aby wybrać odpowiedni materiał. Aby to zrobić, należy dopasować rasę, która nie ma żadnego drewna wyraźne włókna grube. Obejmują one, na przykład, jest buk, olcha, basswood, brzoza i osiki. Ale dąb, sosna, modrzew posiada grubych włókien, a ich leczenie może wiązać się z pewnymi trudnościami.

Po szkic przyszłego produktu jest gotowy, konieczne jest, aby przesunąć drzewo. Szkic może być odświeżana ręcznie lub wykorzystanie kalce. Następny wątek wiertło do drewna odbywa się w kilku etapach:

  • Po pierwsze, przy użyciu cienkich noży z góry określone graniczne wzoru.
  • Po drugie, jeśli jest tępy tła, to jest usuwany przez dyszę ogranicznika.
  • Po trzecie, duża objętość próbki drewna na dużej głębokości terenu wykonane grube dysze.
  • Po czwarte, najpierw wycina większych przedmiotów, a następnie mniejsze i uczynił znaczący szczegół.
  • Po piąte, po rzeźba wiertła do drewna jest skończona, należy za pomocą papieru ściernego ziarna w celu usunięcia śladów frezów i małych wad i doprowadzić wszystko nulevkoy gładkość.

Możemy wyciągnąć wnioski

wszystko po raz pierwszy nie będzie odbierać, więc proszę o cierpliwość, drewna i narzędzi. Pociąg tworząc jednocześnie kilka drobnych pamiątek i rzemiosła. W toku rozwoju rzemiosła będzie zrozumieć, co robić, jak to zrobić, i co za to wciąż niezbędne dostosowania.