350 Shares 3771 views

Rozwiązaniem jest „tetraboran sodu”: co to jest, w jaki sposób i na co z tego?

Laboratorium oznacza „tetraboran sodu” – co to jest? Znajdź odpowiedź na to pytanie będzie można w materiałach tego artykułu. Ponadto od niego dowiesz się, co należy rozumieć taki lek, jaki powinien być używany, i tak dalej.

Przegląd

Lek „tetraboran sodu” – co to jest i jakie jest używane? Preparat ten jest środek o działaniu bakteriostatycznym i antyseptyczne. Jest pochodną kwasu borowego.

Szczególnie często stosowany lek „tetraboranu sodu” pleśniawki. To narzędzie ma nieformalne nazwy takie jak boraks w glicerolu.

Formularz uwolnienie

Preparat taki jest dostępny w handlu w postaci roztworu do stosowania miejscowego. Ma stężeniu 20% i umieszcza w fiolce do 30 ml.

Efekty farmakologiczne

Oznacza „tetraboran sodu” – co to jest i jak działają na organizm człowieka? Przedstawione rozwiązanie jest w stanie szybko i wydajnie usunąć grzyba z błony śluzowej i hamują jego dalszej propagacji. Ze względu na te właściwości, lek „tetraboran sodu” był szczególnie popularny wśród tych pacjentów, u których zdiagnozowano pleśniawki.

Jako aktywnego środka przeciwbakteryjnego w roztworze kompozycji obejmują wiele połączonych leków przeznaczonych do szybkiego uwalniania odpowiedzi zapalnej (głównie w górnych dróg oddechowych).

Należy również zauważyć, że środek „tetraboran sodu” korzyści dopiero po jej nałożeniu na uszkodzoną skórę i śluzówkę. Za pomocą tego rozwiązania, pacjenta można uzyskać szybkie wchłanianie w przewodzie pokarmowym. Lek jest otrzymywana z nerki i jelita przez cały tydzień po podaniu.

świadectwo

Środek farmaceutyczny „tetraboran sodu” w domu może być używany zgodnie z następującymi odchyleniami: zmiany chorobowe płciowych, gardła, jamy ustnej, błony śluzowej jak i zaburzeń dróg moczowych oraz górne drogi oddechowe, spowodowanych przez Candida. Ponadto, 20% roztwór „tetraboranu sodu” jest często stosowane do odkażania obcierania i ciśnienia rany.

Przeciwwskazania

Kup „tetraboran sodu” może być niemal każdej aptece. Jednakże, przed użyciem należy zapoznać się z przeciwwskazaniami tego narzędzia. Tak więc, zgodnie z zaleceniami takie rozwiązanie nie jest zalecane dla dużych uszkodzeń skóry i błon śluzowych, w okresie ciąży, w podwyższonej wrażliwości na materiał bazowy i laktacji.

Ważne jest również, aby pamiętać, że obecny narzędzie nie jest przeznaczone do użytku wewnętrznego. Ze względu na zwiększoną toksyczność rozwiązania nie powinny być stosowane w pediatrii.

Oznacza „tetraboran sodu”: instrukcje użytkowania

Zazwyczaj taki roztwór do stosowania miejscowego douching genitalia, płukanki do ust i gardła, jak również leczenia skóry i błon śluzowych.

Gdy kandydoza, który uderza o błonę śluzową jamy ustnej, 20% oznacza „tetraboran sodu” stosuje się trzy lub dwa razy dziennie przez 3 do 7 dni. Aby to zrobić, należy wziąć wymaz z gazy nasączonej roztworem, lekko wykręcić i ostrożnie obsługiwać wszystkich dotkniętych obszarów.

Jeżeli pacjent znajduje pleśniawki genitalia, roztwór „tetraboranu sodu” są stosowane jedynie po douching ziołowe anty gotowanej brzeczki lub konwencjonalnego (Ma) wody ciepłej. Następnie przy tampon z gazą nasączoną roztworem, a następnie, bez prasowania, jest podawany do pochwy. Pod koniec 20-30 minut powinno być starannie usunięte. Wielość tych procedur zależy od przebiegu choroby. Na przykład, jeśli upławów lub lekkim świądu, środek stosuje się raz dziennie. Jeżeli objawy pleśniawki są nasilone lub nie znajduje się w fazie przewlekłej, jest pożądane przeprowadzenie takich działań dwa razy dziennie. Aby zapobiec nawrotom, leczenie zaleca się prowadzić przez cały tydzień (nawet jeśli objawy całkowicie zniknęły pleśniawki).

Gdy roztwór migdałków „tetraboran sodu” jest stosowany do przetwarzania migdałków 4 lub 6 razy dziennie. Czas trwania tego leczenia nie powinien być krótszy niż 7 dni. W razie potrzeby w celu wzmocnienia efektu terapeutycznego jest wymagane płukanie gardła rozwiązanie „tetraboranu sodu” w połączeniu z solą kuchenną (w szklance wody, aby rozpuścić dessertspoonful soli i dodać kilka kropli środków farmaceutycznych).

skutki uboczne

Teraz wiesz, że informacje „tetraboran sodu” – co to jest. Należy zauważyć, że wspomniany środek w miejscu leczenia może powodować pieczenie, zaczerwienienie i zauważalne. W takich przypadkach, najlepszym rozwiązaniem jest, aby zmyć. Ponadto, jest to możliwe, a przedawkowanie leków. Jej objawy to ból brzucha, wymioty, słaby apetyt, odwodnienie, biegunka, zapalenie skóry, dezorientację, wypadanie włosów, osłabienie, skurcze mięśni nóg, rąk i twarzy, zaburzenia miesiączkowania i zaburzenia czynności wątroby, nerek i serca.

Wszystkie powyższe skutki uboczne są eliminowane przez płukanie żołądka i prowadzenie zmuszony diurezy. W tym przypadku, jeśli zbyt ciężkie zatrucia, a następnie przeprowadzenia hemodializy, domięśniowe podanie „ryboflawiny-mononukleotyd” dożylnie roztwór chlorku sodu „” „Wodorowęglan sodu”, jak również w postaci roztworów zastępujących osocze i dekstroza.

Gdyby nie było silne bóle brzucha, zilustrowany podskórny „platifillin” roztwór „Atropina”, „promedol” i mieszanina dożylny „dekstroza, prokainą”.

Dawka śmiertelna dla ludzi jest na 20% roztwór „tetraboran sodu” w ilości 10-20 g