450 Shares 6092 views

Oszałamiające świątynie Ryazan

Na prawym brzegu Oki jest miasto, które znajduje się na liście 30 największych miast w Rosji. Ryazan można nazwać nie tylko miastem przemysłowym o znaczeniu administracyjnym, ale także ośrodkiem duchowo rozwiniętym. Świątynie Ryazanu są jednym z głównych zabytków. Wykształceni przyszli księża, którzy kończą miejscową szkołę duchową prawosławną.


Ryazan – miasto majestatycznych katedr

Zwiedzanie każdego turysty przyciąga Ryazan Kreml, na terenie, na którym znajduje się Katedra Narodzenia Pańskiego. Ten budynek jest wyjątkowy, jako pierwszy zbudowany z kamienia. A także jeden z starożytnych, które zdołały uratować dla współczesnych. Jego założycielem był książę Oleg Ryżański, który rozpoczął budowę na terenie własnego podwórka. Po zakończeniu wszystkich prac katedra nazwała Uspensky. Po wielu latach, po złożonej rekonstrukcji, budynek został konsekrowany jako Katedra Chrystusa.

Lyubushka Ryazanskaya

Wśród największych i najpiękniejszych świątyń w Ryazan stoi kościół Nikolo-Yamskaya. Styl, w jakim budynek jest wykonany jest uderzającym przykładem późnego rosyjskiego klasycyzmu. Ten kościół ma bardzo skomplikowaną i tragiczną historię. W 1822 r. Wybudowano wieżę dzwonową, która zdobiła budynek i była widoczna nawet z Oki. Po rewolucji była w stanie godnym pożałowania. Dzwonnica i ikonostaza zostały zniszczone, a wszystkie kosztowności zostały wydane przez władze. Potem na świętej ziemi budują browar, a nawet pałac kultury. Ale nie został wdrożony jeden projekt, a kościół znalazł się w stanie nieprzydatnym i został wsiadany.

Prace konserwatorskie rozpoczęły się pod koniec ubiegłego wieku, kiedy budynek wszedł do administracji diecezji ryazańskiej. Konsekracja i otwarcie drzwi dla parafian odbyły się w 2004 roku. Kościół ma największy dzwon w mieście, którego masa wynosi 6 ton. Powyżej utworu pracowali pracownicy jednego z zakładów Uralu, grawerując ikonę św. Nicholas. Oto relikwie Lyubuszki Ryazan, uważanej za błogosławioną. Aby odprawić szczątki świętego, pielgrzymi pokonują olbrzymie dystanse i zbierają się ze wszystkich zakątków Rosji.

Warto odwiedzić zwiastun Zwiastowania Ryazan Świątynia, którego wzmianka o 1626 roku. Żyjący w tym czasie Min Lykov wspomniał w swoich pismach święte miejsce, gdzie znajdowała się świątynia Zwiastowania. Dziewica. Sam kościół został przebudowany i przebudowany w 1673 roku. W tej formie przetrwał do dziś.

Współczesny cud w neo-bizantyjskim stylu

Wśród świątyń Ryazan pojawił się prawdziwy przystojny mężczyzna, zbudowany na cześć Jana z Kronsztadu. Pod koniec 2008 roku wierzący i zwykli obywatele, popierając Klasztor Przemienienia Pańskiego, złożyli apel do arcybiskupa, prosząc go o rozważenie propozycji budowy kościoła. Kilka miesięcy później, wiosną 2009 roku odbyła się ceremonia poświęcona, która została przeznaczona na budowę świątyni Kronsztad w Ryazanie .

W 2014 r. Przybył do miasta miasto pamięci Johna z Kronsztadu, na którym upadła Trójca Święta. Po Boskiej Liturgii w świątyni w budowie odbył się rytuał wielkiego uświęcenia.

Aby dostać się do modlitwy w świątyniach w Ryazanie, harmonogram usług można określić na stronie internetowej diecezji.