664 Shares 5992 views

Jaka powinna być wielkość stóp wieku dziecka?

wielkość stóp dziecka – jeden z wyznaczników jej rozwoju. I choć to oczywiście zależy od wielu czynników, istnieją pewne ogólne prawa, które ma sens pytać.


Obuwie dziecięce

Obuwie który jest wybierany dla dziecka, musi być doskonały. To od jego wyboru zależy w dużej mierze od właściwej formacji chodu dziecka. Ponadto, ogromny wpływ ma ona na tworzeniu jednolitej stopy, która zapobiega nieprzyjemny wygląd takich chorób jak glina. Wymiar butów dziecięcych powinny zapewnić łatwy ruch dziecka. Ale w tym samym czasie, te buty, niestety, nie jest tani. noga A dzieci będą rosły bardzo szybko, więc kupili drogie buty mogą być przydatne tylko raz lub dwa razy. Przy wyborze najlepszej opcji jest zobowiązany do określenia rozmiaru nóg wieku dziecka.

Jak określić rozmiar?

Czasami wybór butów, rodzice mogą dokonać pewnych błędów. Tak, zazwyczaj nie ma sensu pytać dziecko gdyby Proponowany model jest odpowiedni. Fakt, że dzieci zwykle zwracają większą uwagę na wygląd produktu, zamiast wnętrz udogodnień. Są gotowi znosić „małych rzeczy”, na przykład, że nowe buty (buty, sandały i tak dalej. D.) Prasy, jeśli lubisz kolor lub wzór. Ponadto, wiele często próbują ustalić, czy wybrać obuwie ciasne, starając się trzymać palec między promenadą a dziecko tło. Dzieci mogą pociągnąć palcami i rozmiar stopy dziecka jest określona nieprawidłowo. Nadmiar będą miały zastosowanie do podeszwy nogi, ponieważ wymiary zewnętrzne to często różni się od wewnętrznej. Aby jednoznacznie określić wielkość dziecka nogi lepiej wyciąć wokół niego ołówkiem, tak aby był wyraźnie widoczny pyatochku i duży palec. Teraz będzie to możliwe do zmierzenia dokładnych danych. I można skupić się na wielkości nogi wieku dziecka, ale w tym przypadku prawdopodobieństwo miss.

stół

rozmiar nogi stołowe dziecka, oczywiście, istnieje. Ale musimy uświadomić sobie, że zależność od wieku są bardzo go zbliżyć. Tak więc, uważa się, że w ciągu 3 miesięcy od stopy dziecka powinna mieć długość około 9,5 cm, 6 – 10,5, w ciągu roku – 11,7, a do dwóch lat wzrośnie do 13,4 cm Istnieje kilka standardów popularnych rozmiarów. buty. Znając rozmiar stóp wieku dziecka, można zobaczyć jaki rozmiar będzie pasować w amerykańskich i europejskich standardów. Na przykład, długość 9,5 cm, odpowiada amerykańskiemu wielkości 0-2 oraz European 16-17. Dla dzieci Roczniak 12,5 cm długość nóg odpowiada z rozmiaru USA 5-5,5, aw Europie – 20. trehletok uważane charakterystycznych nogi wielkość 16 cm, co odpowiada amerykańskim i europejskim 9-9.5 26. Dane zawarte w tej tabeli mogą różnić się nieistotnymi szczegółami (w zależności od producenta, i tak dalej. P.), ale ogólnie poprawnie zidentyfikować trend wzrostu stóp dzieci.

Pomimo faktu, że eksperci sugerują rodzicom bardzo konkretnych wartościach, które determinują wielkość nóg dziecka w zależności od wieku, musimy pamiętać, że to jest – nie regułą, ale raczej rodzajem punktu orientacyjnego. Nie martw się, jeśli dana dziecko nie pasuje do schematu. Po tym wszystkim, to, oczywiście, jedyny i niepowtarzalny! Dlatego należy pozostawić przynajmniej być różne w wielkości stopy.