302 Shares 3614 views

Jak gotować wiśniowego wina w domu

Słowo „wino” pokazuje, że czynią to napój z winogron. Jest on zawarty w owocach winorośli idealny stosunek cukru i kwasu. Nawiasem mówiąc, w klastrach znajduje się również pożądanych alkoholowych bakterii fermentacyjnych, które są przetwarzane i sok bezalkoholowych napój alkoholowy. Niestety, wiśnia nie oferują takiego idealnego stosunku słodyczy i kwasowości, a często mieszka dość inne bakterie kwasu octowego. Ale jeśli wiesz, tajemnice, można przygotować dobre wino wiśniowe w domu. Po tym wszystkim, cały punkt w klimacie. Jeśli winogrona dojrzewają w naszym kraju tylko w skrajnym południu, wiśnie są obecne w każdym ogrodzie.

Pierwszy – i nieodzowne – sok transformacja przesłanka w napoju bogów – jest stworzenie środowiska, w którym bakterie będą rozwijać alkoholu i octowy kostką. Aby to zrobić, musimy wziąć wiśnie nie są przejrzałe. Po tym wszystkim, to już pojawiły się i szybko się rozwija octowy grzyba. Musimy wziąć dobry, który nie wstydzi się złożyć do stołu. Jagody są lepiej użyć klasyczny czarno-kwaśny, ponieważ deser nie rozwija fermentacji – wiśniowy wino słaby nedoigravshim, zadohshimsya i bez smaku.

Algorytm jest następujący. Mój wiśniowy, usunąć ogonki, czwartą część jagód otrzymujemy nasiona, szlifować je i wraca do ogólnej masy, którą nacisnąć niemiłosiernie. W profesjonalnym soku winnego (musi) jest oddzielona od miazga (miazgi) na tym etapie. Ale nie jesteśmy w fabryce. Jak zrobić wiśniowe wino w domu, proces będzie zostawić na później. Teraz otrzymaną zawiesinę umieszcza się w naczyniu z szeroką szyjką, wypełnianie jej połowy. Oddzielne przygotowanie syropu cukrowego (w stosunku 10 kg owoców 2 litrami wody i 2 funty cukru). Brzeczka powinna okazać się słodki, nawet cloying.

Alkohol bakterie potrzebują bardzo mało powietrza, natomiast octowy trzeba stale „oddychać”. W związku z tym, producenci wina iść do wielu sztuczek: zatyka lufę i zakopać go do połowy w piasku, należy użyć syfonu – specjalną rurkę zakrzywiony, do którego wlewa się trochę wody. Bariera ta woda zapobiega przedostawaniu się tlenu i pozwala się swobodnie opuścić dwutlenku węgla uwalnianego w okresie szybkiego fermentacji. Te specjalne urządzenia zniweczyć entuzjazm tych, którzy chcą gotować wiśniowego wina w domu. Ale na wolnym rynku mają gumowe rękawiczki – im mamy zamiar używać.

Po wlaniu do pojemnika syrop natychmiast ukuporte, ciągnięcie butelki otwierające rękawicę. Umieścić miskę w ciemnym pomieszczeniu o parzystej równowagi temperatur od 20-25 ° C, po kilku dniach masa rozpoczną „play”: wzrost powyżej cieczy nasadki pianki i rękawiczki wypełnione gazem. Na tym etapie, gdy wino jest wiśnia w domu szybko wędruje powinna być 2-3 razy dziennie, aby otworzyć słoik i mieszać zacier do obniżenia masy włóknistej w dół. Więc trzeba czekać tydzień.

Potem kolejne 6-7 dni pozostawić wino w spokoju. Płyn powinien wejść w cichej etapie fermentacji. Piana opada, a grubość warstwy masy papierniczej na powierzchni pojawiają. Jest to znak, że nadszedł czas, aby oddzielić miąższ z brzeczki. Ostrożnie podnieść je łyżką cedzakową. Jeszcze raz na tydzień zapomnieć o winie. W tym czasie, pozostałości miazgi upadku na dno, gaz staje się mniej oczywisty. Gdzieś w 18-20 dniu postępować przekształcenie (usunięcie z osadu). Czyste naczynia umieścić poniżej pojemnika z brzeczki. Z pomocą elastycznego węża lania cieczy z jednego pojemnika do drugiego w taki sposób, aby nie przeszkadzać osadu na dnie i na ścianach. Napełnij miskę tak mocno, jak to możliwe, aby nie pozostawić miejsca dla powietrza i szczelną pokrywę. Teraz jest wino wiśniowe w domu powinny dobrazhivat 10-12 dni w chłodnym i ciemnym miejscu (do + 15 ° C). Potem nalał po raz drugi – w szklanych butelkach.

496 shares 9808 views
628 shares 8686 views