546 Shares 4791 views

Jak zatrzymać rumieniąc z jakiegokolwiek powodu? Wskazówki i jak radzić sobie z zakłopotaniem

Zamieszanie jest piękny urok młodości. Bardzo wzruszające policzki wyglądają który wylewa farbę w pewnych momentach. Jednak nie wszystkie zamieszanie znika z przejścia w dorosłość. Zgadzam się dorosły człowiek biznesu rumieniec jakoś niegodne. A zwłaszcza jeśli jest to człowiek. Tak więc, coraz więcej ludzi interesuje się, jak zatrzymać rumieniąc się na każdą okazję. Istnieje kilka przydatnych wskazówek, które pomogą kontrolować swoje emocje.


Dlaczego ludzie rumienić?

Aby zrozumieć, jak zatrzymać rumieniąc się z jakiegokolwiek powodu, trzeba zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Przeznaczyć 3 grupy powodów

 • fizjologiczne:
  • Przyspieszenie przepływu krwi lub żylnego odpływu;
  • przyspieszenia akcji serca, lub wysokie ciśnienie krwi.
 • Neurologiczne: rozciąganie prowadzi do rozszerzenia naczyń.
 • Psychologiczny: silne pobudzenie emocjonalne poprawia również przepływ krwi do powierzchni skóry.

uniwersalne końcówki

Istnieje kilka opcji, jak zatrzymać rumieniąc się na każdą okazję. Należy przyjąć następujące wskazówki:

 • Naucz się relaksować. Najbardziej prosty sposób – kilka głębokich oddechów. Ktoś poradził liczyć do 10. Jeżeli wspólne metody nie pomagają, wymyślić coś, co może przywrócić właściwą równowagę dla Ciebie (na przykład przypomnieć przyjemny moment, aby spojrzeć w lustro, i tak dalej).
 • Dowiedz się, jak nie brać sytuację osobiście. Dystansują się od problemu lub starają się uciec od tego wszystkiego. Jeśli musisz podjąć ważną decyzję, starać wytchnienia po zakłopotanie – jest złym doradcą.
 • Dowiedz się, jak bezpiecznie reagować na nieoczekiwane. Na przykład, wykonany ktoś komplement, czy może masz potknął się na oczach wszystkich. Pomimo faktu, że emocjonalne zabarwienie tych sytuacji jest inny, musimy odpowiedzieć na nich jest równie łatwe, ponieważ może całkowicie się zdarzyć każdemu.
 • Spróbuj jak najwięcej, aby komunikować się z innymi. Zamieszanie przeważnie nieodłącznym pustelnik. Nawet jeśli nie chcą poszerzyć swoje grono znajomych, komunikować się z obcymi. Wystarczy zapytać, czym jest czas, jak dostać się do jakiejś instytucji (nawet jeśli znasz drogę), odsetki od innych kupujących i sprzedających na smak produktów, i tak dalej. D.
 • Unikaj sytuacji niewygodnych. Zamieszanie nie zawsze można pokonać. Na przykład, jeśli masz lęk napadowy wystąpień publicznych, realizuje się w sferze działalności, które nie wymagają. Jeśli czujesz się nieswojo w dużych firmach, nie zmuszaj się do zaangażowania się w hałaśliwych działań.

Czy warto przesadzać znaczenie tego problemu?

Jak zatrzymać rumieniąc z jakiegokolwiek powodu? Wystarczy zatrzymać wyolbrzymiać znaczenia tego problemu. W większości przypadków ludzie nie wahają się od bardzo niewygodnej sytuacji, ale ze strachu przed jego mimowolną reakcją. W ten sposób zaczyna się rumienić ze strachu rumieniąc. Oto pun, a okazuje się błędne koło.

Jak zatrzymać rumieniąc z jakiegokolwiek powodu? Wystarczy przestać się martwić o jego reakcji. W każdej sytuacji, myśleć o tym, co to można skorzystać, skupić swoją uwagę na tym, a nie na jego wygląd. Jest możliwe, że twoje policzki karmazynowy przystanek. A nawet jeśli nie zatrzymać, nie będzie już spowodować dyskomfort.

Zwiększyć samoocenę

Jak zatrzymać rumieniąc z jakiegokolwiek powodu? Wskazówki dla przeważającej części oparte są na poprawę samooceny. Zmień nastawienie do niego jest konieczne w następujących dziedzinach:

 • Przestań krytykować siebie z lub bez przyczyny. Sprawiają, że zwyczaj chwalić się nawet dla niewielkich osiągnięć.
 • Patrząc na siebie w lustrze, zawiadomienia o jego odwołaniu. Nie myśl o tym, jak ukryć wady. Podkreślić, jak podkreślić atuty.
 • Wyklucza całkowicie lub zminimalizować kontakt z ludźmi, którzy próbują krytykować stale umniejszać swoją godność. Spójrz na wsparcie ochrony środowiska i pomocy, nie zapomnij, aby odwzajemnić.
 • Spróbuj zrobić jak wiele dobrych rzeczy. Pomagać innym. Pomoże to czujesz właściwą osobę.
 • Wykazać szacunek dla ludzi (nawet jeśli są one nieprzyjemne dla Ciebie). To podnosi cię nad drugą i powoduje wzajemne pozytywną reakcję.
 • Nie pozwalaj nikomu ingerować w swoje sprawy i podejmować decyzje dla Ciebie. Wszystkie działania starannie rozważyć i zastanowić się we własnym zakresie.
 • Angażują się w to, co lubisz. Jeśli nie jesteś w stanie pozostawić niekochana pracy, trochę fascynujące hobby, gdzie można wyrazić siebie.

Psychologowie twierdzą, że?

Literatura pokazuje wiele informacji o tym, jak zatrzymać rumieniąc się na każdą okazję. Psycholog wskazówki pomogą Ci podjąć nowe spojrzenie na ten problem. Należy zwrócić szczególną uwagę na te zalecenia:

 • Nie staraj się ukryć zakłopotanie, ponieważ jest napisane na twarzy. Jeśli podczas mowy publicznej lub prywatnej rozmowie czujesz jak krew napływa do moich policzkach i powiedzieć: „rumieniec”, „Martwię się”, „Jestem zażenowany.” Tak więc usunąć napięcie emocjonalne i rozjaśnić atmosferę.
 • Przestają czuć się nieswojo. Nie myśl, że twoje policzki czerwienić swój błąd. To tylko fizjologiczna funkcja, która otaczający, możliwe jest, aby nie zwracać uwagę. Kiedy puścisz sytuacji, nie można zatrzymać rumieniąc, ale to nie będzie dla Ciebie problem.
 • Psychicznie przekierować przepływ krwi. Raz w nietypowej sytuacji, wyobrazić sobie, jak rozgrzewa dłonie przy ognisku lub kominku. Jesteś zaskoczony, aby zauważyć, że ręce stają się czerwone, ale policzki. Oczywiście, odbiór danych nie opanować od razu, ale będzie w stanie umiejętnie korzystać z tej sztuczki z czasem.
 • Próby spokój. Jeśli masz poważne rozmowy, wystąpień publicznych lub spotkanie, przejdź do głowy najbardziej korzystnego scenariusza. Staraj się przewidywać niezręcznych momentów i sposoby wyjścia z nich.

Pomoc ekspertów

Jeśli masz pytanie spalanie jest jak zatrzymać rumieniąc z jakiegokolwiek powodu i bez, można szukać pomocy u specjalistów. Jeśli problem jest tylko emocjonalne, poprosić o pomoc psychologa. Dobry specjalista będzie nauczyć się wierzyć w siebie, nie zwracając uwagi na krytykę.

Nie zawsze szkarłatne policzki są bezpośrednią konsekwencją tego doświadczenia. Czasami problem może leżeć w zaburzeniach serca lub naczyń krwionośnych. W tym przypadku, będzie musiał przejść kompleksowe badanie przez neurologa i kardiologa z możliwością późniejszej obróbki.

Nie zapomnieć o aspekcie kosmetycznym. Jeśli rumieniec nie tylko emocje, ale także przez zmiany temperatury, duże natężenie ruchu, i tak dalej, może masz trądzik różowaty. Nie będzie potrzebowało pomocy kosmetyczki, która powie Ci, jak wzmocnić naczynia krwionośne i sprawiają, że skóra jest bardziej gęsta.

Czy mam się tym martwić?

Nastolatków i nawet dorośli często zastanawiam się, jak zatrzymać rumieniąc się na każdą okazję. Kierunki, oczywiście istnieje, ale każda z nich wymaga ciężkiej pracy nad sobą, na sposób myślenia, swoich emocji. Ale czy warto tak się tym martwić? Jest możliwe, że twoje policzki poczerwieniały wokół nie zwracać uwagę. Przeprowadzić eksperyment. Jeśli czujesz, że zaczynają się rumienić w rozmowie z rodziną lub przyjaciółmi, ich zapytać, czy zauważą żadnych zmian w swoim wyglądzie? Nawet jeśli odpowiedź brzmi tak, to jest mało prawdopodobne, ktoś powie, że to jest brzydkie czy głupie, ponieważ jest naturalnym stanem człowieka. Poza tym, to wygląda całkiem ładnie.

Wraz z wiekiem, które odbędzie się

Jak zatrzymać rumieniąc z jakiegokolwiek powodu? Dla mężczyzn i kobiet od 25-30 lat, kwestia ta jest rzadko istotne. Fakt, że silny przepływ krwi do powierzchni skóry – jest to wspólny problem dojrzewania. Z wiekiem, kiedy normalne hormony, a skóra staje się bardziej gęsta, policzki bagroveyut znacznie mniejsze i rzadsze. I dowiedzieć się, jak zatrzymać rumieniąc z jakiegokolwiek powodu nastolatka, należy zwrócić uwagę na rady psychologów. Ale mieszkają na to nie jest konieczne, ponieważ różowe policzki malowane dziewcząt i chłopców.

wniosek

Osoba jest ważne, aby nauczyć się akceptować siebie ze wszystkimi zaletami i wadami. Jeśli ciągle wahaj się i rumienić, staraj się nie rozwodzić się nad tym. A jeśli martwisz się o opinię innych, prostych wskazówek nauczy technik samokontroli.