542 Shares 5268 views

Odpowiednie podlewanie storczyki – droga do sukcesu

Zaledwie kilka kilkadziesiąt lat temu rosnące storczyki w domu wydawało się bardzo trudne lub nawet niemożliwe. Dzisiaj, różne rodzaje storczyków można znaleźć w każdej kwiaciarni, oni ozdobić niejeden dom. Jak się okazało, storczyki nie są tak wybredni i czuć się dobrze w naszych apartamentach. W trosce o tych roślin nie jest trudne, ale ma pewne cechy, które których przestrzeganie gwarantuje przynieść sukces i storczyki będzie długi, aby zadowolić ich gwałtowny rozkwit. Szczególnie ważne w opiece podlewania storczyków, który różni się od większości podlewania roślin doniczkowych.

Storczyki należą do grupy epifityczne roślin. Feature ich jest to, że rosną na innych roślinach, głównie drzew i krzewów, wykorzystując je jako wsparcie, ale nie pasożyta. Epifity system korzeniowy składa się z dużej liczby korzeniami, które pochłaniają rośliny, jak bibuły filtracyjnej, wody i składników odżywczych. Przez korzeniami storczyków trzeba stały dostęp do świeżego powietrza.

Metody podlewania storczyków

Nadmierna wilgotność dla storczyków jest jeszcze bardziej niebezpieczny niż jej brak. Aby upewnić się, że korzenie napływu powietrza, storczyki są sadzone w specjalnym luźnego podłoża, składający się głównie z kory drzewa. Kiedy woda nawadnianie łatwo przenika kawałki kory, ale ciecz nadmierne podlewanie doniczka gromadzi się w pojemniku, co może powodować gnicie korzeni. W związku z tym, typowy sposób, który jest odpowiedni dla instalacji wewnątrz do storczyków niedopuszczalne. muszą być one podlewane cienkiego strumienia wody na krawędzi garnka, starając się nie wchodzą do środka rośliny, w której punkt rośnie. Następnie trzeba spuścić całą wodę zebranego w misce. Jeśli woda dostaje się do punktu wzrostu, konieczne jest, aby dokładnie usunąć tkanki.

Lepiej jest przeprowadzić podlewanie storczyki metodą zanurzeniową. Metoda ta jest szczególnie dobra dla storczyków rosnących w doniczkach lub koszykach. Kosz z roślin zanurzono w wodzie przez kilka minut, a następnie pozostawiono do odprowadzania i powrót na miejsce.

Dwa lub trzy razy w miesiącu możliwość zorganizowania storczyki pływanie, są bardzo dobrze wpływa na ich ogólną kondycję, stymulują wzrost. Rośliny mogą kąpać się pod prysznicem ciepłym strumieniem. Na twardą wodę z kranu przepływa do korzeni naczynie może być umieszczane w plastikowej torebce. Po wzięciu prysznica, zakład przez pewien czas pozostaje w łazience wyschnąć szklankę wody i liści. Takie zastępują kąpiel podlewania storczyków oraz doskonale oczyszczoną roślinę przed nagromadzeniem pyłu, mikroorganizmów i szkodników.

Woda wymagana do nawadniania

Podlewania storczyków powinno odbywać się w godzinach porannych. W tym celu, jak rozliczane wody w temperaturze pokojowej. Te rośliny nie tolerują twardą wodę, ponieważ w naturze miękką deszcz. Zmniejszona sztywność uzyskuje się w temperaturze wrzenia wody, a następnie przez dekantację. Trochę wody destylowanej stosuje się, ale nie zawiera żadnej soli i storczyki z nawadniania woda może być wykonywane tylko po dodaniu udział dodanie kranową lub specjalnego nawozu.

Dla storczyków są regularnym podlewaniu bardzo ważne było, bez długich okresów suszy. Oczywiście, rośliny są odporne na brak nawadniania na kilka dni, ale to na pewno wpływ na wzrost roślin.

Należy wspomnieć o intensywność nawadniania w różnych etapach wzrostu roślin. Przez cały czas podlewania powinna być o równej intensywności, z częstotliwością raz na dwa – trzy dni. Kilka wzrost podlewania storczyków podczas kwitnienia, jak rośliny wymagają dużych ilości składników odżywczych. Przesadzanie storczyków w okresie kwitnienia jest niepożądana i może być wykonywane tylko w przypadku niektórych pilnych wskazań. Podczas rośliny odpoczynku ograniczyć podlewanie raz w tygodniu.