809 Shares 4488 views

Lek "Dimexidum". Stosowania w terapii przeciwzapalnej

Istnieje wiele chorób zapalnych, dla których lek „Dimexidum” działa sprawnie. Zastosowanie tego środka jest w oparciu o jego właściwości farmakologicznych.

Aktywny lek jest podstawą dimetilsulfadoksid – substancja o specyficznym zapachu. Jego kryształy są higroskopijne. Substancja ta jest łatwo rozpuszczalny w dowolnej proporcji z alkoholem i wodą.

Preparat „Dimexidum”, których stosowanie jest wskazane jako środki przeciwzapalne (na skórę) przenika przez skórę i ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne nierozcieńczony lub w roztworze (10-70%). Zwalniając go do fiolek szklanych z 40 do 120 ml.

Wskazania do stosowania tego leku są: reumatoidalne zapalenie stawów, zniekształcające zapalenie kości i stawów, artropatia, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, skręcenia, obrzęki, urazy, traumatyczne nacieki. W niektórych innych chorób zaleca się również przyjmowanie leku „Dimexidum”. Jego zastosowanie w ropnie, komora ran, zapalenie szpiku, paciorkowcowe liszajec, rumień guzowaty dość szybko łagodzi pacjenta. W leczeniu twardzina skóry, róży, czyraczność, trądzik, że podaje się z lekami przeciwbakteryjnymi. Preparat „Dimexidum”, których stosowanie, w połączeniu z heparyną skutecznie zakrzepowe zapalenie żył, często stosuje się w zastosowaniu aplikacje.

Istnieją sposoby stosowania leku:

– w postaci wodnego roztworu 30-50% kompresów i tampony, które są stosowane w terenie. Kiedy owrzodzeń troficznych i ich wykorzystania róża 2-3 p. dziennie.

– Podczas egzema, rozlane streptodermii choroby krostkowate ściska stosowanie z 50-90% roztworem leku „Dimexidum”.

– do miejscowego znieczulenia stosuje się 30-50% wodny roztwór kwasu p 2-3. dziennie w postaci okładów, nałożone na obszarach dotkniętych.

– z chirurgii plastycznej, leczenie oparzeń, stosując bandaże nasączone roztworem 20-30%.

– Kiedy powikłania pooperacyjne sformułowanie zastosowane do rany i infiltracji.

– Elektroforeza Dimexidum powołany, aby zapewnić najlepszą penetrację substancji przez skórę. Ilość leku wprowadzania materiału w tym przypadku do 5% jej początkowej objętości. Elektroforeza wskazano największą głębokość penetracji leku, i poprawy jej właściwości lecznicze.

Przygotowanie „Dimexidum”, którego stosowanie nie powoduje zwykle poważne konsekwencje, rzadko towarzyszą skutki uboczne, takie jak świąd, rumień, zawroty głowy, bezsenność, zapalenie skóry, osłabienie, biegunka, nudności, skurcz oskrzeli.

Nadwrażliwość, niewydolność serca, dusznicę bolesną, miażdżyca tętnic, jaskrę, zaburzenie czynności wątroby i nerek, śpiączka, udar, ciąża, zaćma, laktacja. Lek „Dimexidum”, którego stosowanie w leczeniu osób starszych jest bardzo ograniczone, jest również przeciwwskazany u pacjentów w wieku poniżej 12 lat.

Przedawkowanie jest możliwe tylko w bardzo wysokich stężeniach. Objawy: zaburzenia przewodu pokarmowego, bóle głowy, senność.

Lek „Dimexidum” w kosmetyce stosowany w celu poprawy stanu włosów i skóry. W tym celu osadza się różne maski, których kompozycja zawiera narzędzie. Stosowanie leku powinno być uzgodnione z lekarzem-trichologist i kosmetyczki, a jego nadużywanie może pogorszyć kondycję włosów i skóry. maseczki terapeutyczne, z których część zawiera lek, pobudza metabolizm komórkowy, poprawia krążenie krwi i pozwalają składniki wnikają głęboko do pod kołdrą. Maski te używane są do problemów ze skórą, ponieważ są dezynfekowane i suszy go.