287 Shares 3206 views

Jak pokazać ukryte pliki w systemie Windows 10: Prosta metoda

Jak wiemy, nie wszystkie katalogi w systemach operacyjnych Windows, w szczególności w wersji dziesiątej, dostępne dla użytkownika do przeglądania i edycji plików w nich. Jednak czasami jest to po prostu konieczne do nich dostęp. Ale będzie musiał wyświetlić ukryte foldery w systemie Windows 10. Jak to zrobić? Rzeczywiście, procedura jest dość prosta. Ale najpierw kilka słów o jakie informacje mogą być ukryte.


Ukryte foldery: że można je przechowywać?

Początkowo ukryte z dowolnego użytkownika, czy ma co najmniej przez administratora superpravami są wyłącznie komponenty systemu, że system nie zaleca się zmienić bez specjalnej wiedzy on. Po tym wszystkim, dzięki czemu można osiągnąć tylko, że cały system operacyjny po prostu przestaje działać.

Z drugiej strony, użytkownicy są niekiedy celowo ten krok, ukrywanie informacji osobistych (na przykład w przypadku rejestracji na tych samych terminali kilku wpisów).

Ponadto, w niektórych przypadkach może być ukrycie katalogów spontanicznie z powodu skutków niektórych rodzajów wirusów.

Jednak, jeśli nie brać pod uwagę sytuację z infekcją wirusową, po zainstalowaniu niektóre programy lub dodatki są często bardzo wystarczy dostęp do niedostępnych katalogów. Jak pokazać ukryte pliki w systemie Windows 10? Ponadto proponuje się kilka metod klasycznych.

Jak pokazać ukryte pliki w systemie Windows 10?

Pierwsza metoda polega na użyciu standardowego systemu „Explorer”, w której głównym menu na górnym pasku narzędzi wybierz sekcję typu.

Po tym, dodatkowy panel, a na nim – przycisk Opcje (z prawej). Po kliknięciu na nią pojawi się nowe okno, w którym należy wybrać zakładkę „Widok”, a lista używanych ustawień, przewijanie w dół, zaznacz wiersz Pokaż ukryte pliki i foldery. Dalsze zmiany są zapisywane za pomocą przycisku „OK”. Po tym, menedżer plików, można zobaczyć wszystko, co nie było wcześniej dostępne.

Uwaga: za pełny rejestr wszystkich przedmiotów musi być dodatkowo zabezpieczony systemem dezaktywacji ukrycie wiersza lub zaszyfrowany obiekt.

Jako dodatkowe narzędzie, można użyć przycisku „pokazać lub ukryć” w menu rozwijanym, a które oznaczone ukryte obiekty.

Jak otworzyć ukryte foldery w systemie Windows 10 za pomocą atrybutu katalogu ukrywanie

Teraz kilka słów o innej metodzie. Rozważyć kwestię, jak wyświetlić ukryte foldery w systemie Windows 10 w sytuacji, gdy użytkownik włączył ich wyświetlania, ale potem będzie je wyłączyć.

Oczywiste jest, że w rzeczywistości nie powtórzy ukrywa. Do żądanego katalogu nie znika z pola widzenia, konieczne jest poprzez menu PCM wyświetla menu na karcie właściwości i ogólne ustawienia, odznacz pole na dole z atrybutem „ukryty”. Po tym, nawet jeśli wyłączyć wyświetlanie ukrytych obiektów w tym samym katalogu „Explorer” będzie widoczny.

Szukaj ukrytych przedmiotów

Wreszcie inna metoda, która pozwala w pełni rozwiązać problem jak wyświetlić ukryte foldery w systemie Windows 10, bez zmiany parametrów i atrybutów.

W tym przypadku odnosi się do korzystania z „Explorer” wyszukiwarki, w której nazwa katalogu przed i po niezbędne jest wprowadzenie operatora „%”. To samo stwierdzenie dotyczy dostępu do plików wykonywalnych znajdujących się w ukrytych katalogów za pośrednictwem konsoli „Run”.

wniosek

To wszystko, co przychodzi do wyświetlania i szukać ukrytych obiektów w systemie Windows 10. W zasadzie, technika ta może być stosowana nie tylko w wersji dziesiątej, ale także w każdej innej modyfikacji. Jednak w praktyce większość użytkowników będzie wystarczająca do korzystania z konfiguracji menu. Ale to wyświetlanie chronionych obiektów systemowych nie jest zalecane. Jeśli przypadkowo zmienia się w swoich plików lub usunąć całą zawartość systemu może spowodować nieodwracalne szkody (choć i duże okna, aby je usunąć po prostu nie da).

Można nawet kopać w rejestrze, ale metoda ta nie została uznana tylko z tego powodu, że jest to dla większości użytkowników jest to dość czasochłonne, i nie należy go używać bez specjalnej wiedzy.