579 Shares 7676 views

Co to jest 5-alfa reduktazy? Preparaty enzymatyczne – inhibitory

Wszystkie procesy występują w organizmie, z udziałem substancji biologicznie czynnych, zwłaszcza enzymów. Odnosi się do grupy substancji białkowej 5-alfa-reduktazy. Niestety, w niektórych przypadkach, awaria pojawia się w procesie syntezy substancji czynnych, co prowadzi do awarii całego organizmu. Dlatego reprezentuje aktywnego enzymu, w których to przypadkach, lekarze stosują inhibitory 5-alfa-reduktazy,? Jakie są możliwe skutki terapii? Czy są jakieś przeciwwskazania? Odpowiedzi na te pytania są interesujące dla wielu czytelników.

5-alfa reduktazy: co to jest?

Najpierw zrozumieć podstawowe funkcje substancji. 5-alfa-reduktazy – związek białkowy, enzym, który bierze udział w procesie steroidogenezy. Substancja ta stymuluje przemianę testosteronu (męski hormon płciowy) do dihydrotestosteronu, który charakteryzuje się bardziej intensywnego efektu. Ponadto, enzym ten promuje tworzenie allopregnanolone i innych neurosteroidy.

5-alfa-reduktazy jest produkowany głównie w organach rozrodczych systemów, w szczególności w tkankach prostaty i pęcherzyków nasiennych. Mała ilość enzymu wytwarza się również w komórkach skóry i mieszków włosowych, części układu nerwowego.

Dlatego inhibitory?

Inhibitory 5-alfa-reduktazy, – leki, które blokują produkcję enzymu, wpływając na ilość męskich hormonów płciowych w organizmie. Dziś takie leki są powszechnie stosowane. Na przykład, są one często przepisywane pacjentom cierpiących na trądzik. Leki z tej grupy pomocy zapobiec łysieniu (łysienia).

Istnieje wiele dziedzin stosowania leków, które hamują wytwarzanie enzymów, takich jak 5-alfa-reduktazy. Blokery dihydrotestosteron (DHT), są stosowane w leczeniu przerostu prostaty. Właściwa lek przyczynia się do zmniejszenia objętości gruczołu krokowego w zapaleniu.

Skuteczność terapii została potwierdzona w licznych badaniach naukowych prowadzonych w laboratorium ze światową renomę.

Inhibitory 5-alfa redukazy: leki syntetyczne

Do chwili obecnej, do wytwarzania leków, w tej grupie są dwa główne składniki czynne:

1. Dutasteryd jest selektywnym inhibitorem i jest szeroko stosowany do leczenia łagodnego przerostu prostaty. Najbardziej popularny lek można nazwać „Avodart”.

2. Finasteryd – syntetyczna substancja powoduje zmniejszenie poziomu enzymów nie tylko we krwi, ale też bezpośrednio do tkanki gruczołu krokowego. Efekt trwa około 24 godzin. Czasami jest nawet stosowany w leczeniu raka prostaty, chociaż jego skuteczność 100% nie zostało udowodnione. Wybór leków, w ramach którego jest finasteryd, dużo więcej: „Alfinal”, „Urofin”, „Finasta” „Proscar”, „Zerlon”, „Penester” i kilka innych.

ziołowe leki

narkotyki syntetyczne, oczywiście, może zapewnić efekt bardziej wyraźny. Ale dość często stosowane leki są na bazie roślin – wpływają one na organizm jest bardziej miękki i praktycznie nieszkodliwe. Takie urządzenie jest, nawiasem mówiąc, nie jest używany tylko w chorobach prostaty. Pomagają walczyć przeciw wypadaniu włosów (łysienie tym kobiet) i trądzik.

Do leczenia procesów rozrostowych prostaty Palmetto owoce są szeroko stosowane, które są bogate w kwasy tłuszczowe i fitosterole. Izoflawony – Inną grupę związków, które wykazują właściwości antyandrogeniczne. Nawiasem mówiąc, ma podobne właściwości i pokrzywy. rośliny trawy są szeroko stosowane w celu wzmocnienia włosów.

Czy są jakieś skutki uboczne są możliwe?

należy podchodzić ostrożnie antagonistów narkotyków-5-alfa-reduktazy, zwłaszcza jeśli chodzi o środki syntetyczne. Fakt, że leki te działają bezpośrednio na równowagę hormonalną pacjenta.

Przewlekłe podawanie wielu pacjentów zauważyć zmiany w życiu seksualnym. W szczególności, nie nastąpiło naruszenie potencji oraz zmniejszenie popędu płciowego. kontakty seksualne często towarzyszą problemy: nesktoykoy montażowych, krótki stosunek płciowy, itp Skutki uboczne powinny obejmować zmniejszenie objętości ejakulatu … Ze względu na zmniejszenie liczby neurosteroidów u pacjentów rozwijających depresję, chociaż ten efekt uboczny jest niezwykle rzadkie.

Leczenie musi być prowadzone pod nadzorem lekarza. Jeśli chodzi o preparaty ziołowe, organizm szybko przyzwyczaja się do niego, więc efekt leku jest stopniowo ograniczany do minimum. Z drugiej strony, leki ziołowe są stosunkowo bezpieczne dla zdrowia.

Przeciwwskazania do stosowania inhibitorów

Nie we wszystkich przypadkach można brać leki, które hamują aktywność enzymu o nazwie „5-alfa reduktazy.” Leki te nie są wskazane dla pacjentów w obecności ostrych chorób zapalnych, w tym gruczołu krokowego.

Przed sporządzeniem schematu leczenia należy przekazać pełną diagnozę organizmu. Podejrzenie Onkologii przeprowadzono biopsję prostaty. Obecność nowotworów złośliwych stanowi przeciwwskazanie do stosowania leku. Również medycyna nie jest podawany pacjentom w okresie pooperacyjnym oraz w obecności niewydolności nerek.