279 Shares 3305 views

Greckie imiona dla chłopców. Top 5 najbardziej popularne nazwy pochodzenia greckiego w Rosji

Większość męskich i żeńskich imion, które istnieją na świecie, ma greckie korzenie. Niektóre z nich stały się tak popularne w swoich krajach, które są już uważane za narodowy. Dlatego też wybrać greckiego imię dla chłopca, aby być bardzo proste.

Nazwy pochodzenia i wartości

Nowonarodzone Grecy nazywali zgodnie z tradycjami. Najstarszy syn w rodzinie prawie zawsze jest to nazwa jego dziadek na strony ojca. Kolejny chłopiec, urodzony na małżeństwo, nazywany w taki sam sposób jak matka rodzica. Nadanie imienia syna ojciec jest zły omen. Zgodność z tradycji prawdziwych Greków jest świętym obowiązkiem. Ale mimo to, wielu młodych par wycofują się z nimi, a nazywa się dzieci własne.

Wszystkie greckie imiona dla chłopców jak dla dziewczyn, podzielone na dwie grupy. Pierwsza kategoria obejmuje nazwy starożytnego okres związany z mitologii. czytaj one następująco: Odysseas, Sofoklesa, Sokratesa i innych. Druga grupa zawiera nazwy ujęte w kalendarzu prawosławnym: Vasilios Georgios.

Każdy Grek nazwa ma swoją własną charakterystykę. To odzwierciedla szczególną cechę człowieka, jak i co do zasady, na pozytywne strony. Na przykład, starożytny grecki mężczyzna Leonidas (Leonid) Nazwa oznacza „jak lew” i Prokopios (Procopius) tłumaczy się jako „wiodący”. W Grecji uważa się, że wybór imienia dziecka, rodzice ustalić jego losy.

Najczęstsze imiona męskie

Greckie nazwy kalendarza prawosławni są pochodzenia krajowego, jak i hebrajskim i łacińskim. Jednak dzieci w tym kraju nazywane są najczęściej tradycji rodzinnej, a także ojca swego dziadka, matki, i tak dalej. D.

Do tej pory najbardziej popularne greckie imiona dla chłopców – po dziesięć:

 1. Georgios. W tłumaczeniu z greckiego oznacza „rolnik”. Kościół i historyczny kontekst – jak George.
 2. Dimitrios. Pochodzi od greckiego imienia Demetrios – „poświęconej” Demeter (bogini płodności). Wymawiane jako Demetriusza.
 3. Konstantinos. Imię pochodzenia łacińskiego, oznacza „stałe”. Kontekst historyczny jest odczytywany jako Konstancjusz.
 4. Ioannis. To pochodzi z języka hebrajskiego. Przetłumaczone z hebrajskiego oznacza „Miłosierdzia Bożego”.
 5. Nikolaos lub Nikolai – w starożytnej Grecji, „zwycięzca narodów”. Pochodzi od imienia bogini zwycięstwa Nike.
 6. Chrystus – „namaszczony jeden”.
 7. Panagiotis – Grecki tłumaczy się jako „wszystkich świętych”.
 8. Vasilios. Nazwa ma narodowe korzenie greckie i oznacza „króla”.
 9. Athanasios (Atanazy w kontekście kościoła), z greckiego – „nieśmiertelny”.
 10. Evangelos. Pochodzi od greckiego imienia Evangelion i oznacza „dobrą nowinę, Ewangelię”.

Moda na greckich nazw istnieć również, podobnie jak we wszystkich krajach, ale przedstawiony powyżej pozostają popularne w różnych momentach.

W XX wieku w tym kraju stały się popularne imiona zachodnie Eduardos, Robertos i innych. Nowoczesne rodzice, Grecy są coraz bardziej wycofuje się z rodzinnej tradycji i nazwać swoje dzieci w ten sposób.

Najrzadsze imiona greckich chłopców

Każdego roku odnotowuje się coraz mniej nazwy starożytnego pochodzenia, związane z istnieniem bogów i mitologii. Choć według niektórych rodziców, mogą dać charyzmy swojego dziecka i silnej woli.

Najbardziej rzadkie i piękne greckie imiona dla chłopców:

 • Aristoteles – tłumaczone jako „doskonałość, skierowane w określonym celu.”
 • Archimedes. Nazwa ma greckie korzenie i oznacza „posiadający myśli.”
 • Democritos – tłumaczone jako „posiadające prawo do osądzania innych.”
 • Zenon. To pochodzi od starożytnego greckiego imienia Zeusa i środki należące do najwyższego bóstwa.
 • Space – „uosabia piękno.”
 • Macedonia – "wysoki".
 • Pletho – tłumaczone jako „bogactwa”.
 • Eros – symbolizuje miłość.

To nie wszystkie greckie imiona dla chłopców, których rodzice korzystają rzadko, nazywając swoje dzieci. Ale biorąc pod uwagę wyżej wciąż jest najmniej prawdopodobne.

Nowoczesne męskie imiona pochodzenia greckiego

imiona greckie zakorzeniła się w niemal wszystkich językach europejskich. Mogą mieć ich wymowę, ale ich korzenie są takie same. Język rosyjski jest również bardzo popularne greckie imiona dla chłopców. Aleksander, Aleksy, Sergey – są to nazwy, które od dawna uważane rodzimy, słowiańskich. Ale w rzeczywistości, mają bardzo różne korzenie.

lista nazw grecki jest bardzo duża. Tak bardzo, że co druga osoba na planecie został nazwany.

Top 5 najbardziej popularne nazwy pochodzenia greckiego w Rosji

Rosyjska nazwa kalendarza zawiera dużą liczbę nazw z greckich korzeni. Rodzice chętnie nazywają swoje dzieci bez myślenia o ich pochodzenia obcego, więc pasuje do słowiańskiego smaku.

Do tej pory najbardziej popularne imiona męskie pochodzenia greckiego są następujących pięciu:

 1. Artem.
 2. Alexander.
 3. Dmitry.
 4. Nikita.
 5. Kirill.

Prawie każda rodzina chłopca, urodził się w ciągu ostatnich 10 lat, to jest jedna z tych nazw.