697 Shares 5823 views

Montaż systemów odwadniających materiałów i wspólnych reguł

Przecenienia potrzebę usuwania stopionej i wody deszczowej do całej konstrukcji, a powierzchnią dachu, nie jest możliwe. Obecnie producenci oferują do sprzedaży szeroką gamę produktów, które są w stanie pełnić rolę takiego systemu. Podobne projekty są trwałe, łatwe w instalacji różnią, mają atrakcyjny wygląd i mają szerokie spektrum kolorów. Jeśli masz jakieś umiejętności w budowie, montaż kanalizacji nie spowoduje żadnych trudności. Dodatkowo, każdy producent oferuje teraz dyspozycję na wykonywanie prac, który pomaga organizować drenażu na własną rękę.


Komponenty systemowe i użyte materiały

Każda rynna ma postać układu, który dostarcza do rur i rynien średnica zależy od obciążenia ścieków na metr powierzchni dachu. Mocowanie korytka skierowane do konstrukcji za pomocą haczyków i wspornikami rury rynny, oraz są połączone ścieżkami. Bezpieczne rura do domu może być obroże. Budynek może mieć różne elementy architektoniczne, w zależności od tego systemu może składać się z:

 • zaślepki i łączniki rynien;
 • Dysze rur;
 • Kątowe elementy rynny;
 • zagięcia rury.

Składniki rogu koryta są przeznaczone do pracy wewnątrz budynku wokół i zewnętrznych narożników. Ale wygina rurowe są wymagane do rejestracji fałdy. Wskazówki dla rur zaokrąglić całą strukturę. Jeśli będzie zainstalowanie rynny, można wybrać prostokątny lub okrągły elementów przekroju. Szerokość koryta będzie zależeć od powierzchni dachu i wynosi od 100 do 200 mm. Średnica rury może być równa 75-120 mm. Zazwyczaj do wytwarzania układu drenażowego metalu lub tworzywa sztucznego. Cynkowanie prawie nie stosuje się z tego powodu, że jest podatna na procesy korozji. Tytanu i miedzi mogą służyć jako materiały do kanalizacji, ale w tym przypadku elementy są droższe. Przed instalacja kanalizacji zostanie przeprowadzona, ważne jest, aby wziąć pod uwagę materiały i koloru pokrycia dachowego, a także zewnętrzne ściany budynku, koncepcji architektonicznej budowy, ilości opadów rocznych, konfiguracji dachu, a jego całkowitej powierzchni.

Lokalizacja dreny

Instalacja Rynny powinny być wykonane z uwzględnieniem długości zwisu dachu. Jeżeli Występ ma długość 10 m, zostanie ona jedną przepływu, natomiast jeżeli ta wartość, konieczne jest przygotowanie dwóch ścieków. Instalacja i położenie tych elementów będzie zależeć od gatunku dachu.

narzędzi, przygotowanie

Aby przeprowadzić prace nad instalacją rynny powinien przygotować pewną liczbę instrumentów, w tym:

 • liny;
 • Szczypce nitowania;
 • Gumy i metali młoty;
 • nożyczki metalowe;
 • wiertarka lub wkrętarka z akumulatorem;
 • ołówek;
 • Poziom hydrauliczny;
 • Narzędzie do zginania haczyki.

Ogólne zasady instalacji kanalizacji

Od czego zacząć? Instalacja kanalizacji powinna rozpocząć z hakami montażowymi. Mogą być długie, krótkie, lub regulowany, i są przymocowane do dolnej osłonie deski, krokwie na górze lub na krokwiach. Dla każdej z tych metod są różne typy haczyków ma być przygotowany. Następnym krokiem jest obliczenie kąta nachylenia. Zalecane nachylenie powinno być równe około trzech metrów na metr. Zaczepy powinny być umieszczone obok siebie, ponumerowane i wówczas należy zwrócić uwagę na linię składania. Ponadto kurs jest narzędziem do zagiąć haczyki, za pomocą elementów zginać na znacznikach. Wyznaczenia pierwszego haka odbywa się tak, że etap pomiędzy kontynuacji dachem i na zewnątrz wykopu wynosi około 25 mm. Haki instalacji powinna być utrzymywana w odległości 0,9 m, zaś kąt nachylenia musi być równa w granicach od 2 do 3 mm względem horyzontu. Instalacja powinna rozpocząć się od krawędzi okapu, gdzie będzie go nachylone względem horyzontu. Ostatni i pierwszych haczyków musi znajdować się na brzegu krawędzi dachu 150 mm. Jeśli ich montaż nie odbywa się na płycie czołowej i krokwi, konieczne jest, aby rowki. To pozwala na porównanie powierzchni z hakami skrzyń lub krokwi.

Metodologia pracy

Montaż układu odwadniającego w następnym etapie przewiduje znakowania, jeżeli korytko powinno być wykonane pod otworem w kształcie lejka. Podczas cięcia materiału można użyć piłę. Lejek jest, aby uzyskać żądany kształt ze szczypcami i powinien pozbyć się zadziorów. Umieść pocięty materiał jest przetwarzany farbą w celu uniknięcia korozji. Gdy metalowy przycinanie nie jest zalecane, aby użyć polerki. Lejek jest przymocowany do zewnętrznej strony zakrętu zagłębieniu końcówki są zaciśnięte wewnątrz. Następnym krokiem jest zainstalowanie rynny obejmuje gumowym młotkiem, ale ta metoda jest czasami zastępuje ręczną technologii tłoczenia. Struktura musi być ustalona metodą haczyków na każdy hak jest wciśnięty.

Zalecenia dotyczące połączeń rynien

W przypadku instalowania systemu rynnowego własnymi rękami, ważne jest, aby rynien połączenia. Można to zrobić poprzez podłączenie zamki. Pomiędzy końcami trzeba zostawić szczelinę o szerokości 3 mm, a uszczelka uszczelniacz gumowy należy stosować trzy linie, z których jeden musi znajdować się w centrum, a drugi – na boki. Powrót na zamek powinien być zamocowany do wewnętrznych boków okopów. Zamek powinien być wciśnięty na zewnątrz, która zapewni ścisłe klocki pasują. Należy wtedy zatrzasnąć i wzmocnić swoją klipu. Z uszczelniaczem reszty trzeba się pozbyć.

możliwe błędy

instalacja zasad systemu odwadniającego stwierdzić, że jeśli zwiększyć odległość pomiędzy wspornikami, może spowodować ugięcia rynny. Między innymi, może napotkasz przepełnienia jeśli krawędź dachu nie pokrywają się z centrum rynny. Zbyt duży luz pomiędzy linia rynnowa, a część krawędzi dachu może spowodować przelanie i wyciek.

Opis instalacji z tworzyw sztucznych rynny

Rynny dachowe PVC zainstalowany na konkretnej technologii, stanowi pierwszy etap montażu umywalki, które są podzielone na wodę deszczową, burzy i dach. Następnym krokiem będzie instalacja haków i uchwytów nadal wzmacniać, które są ustawione na 2 cm od lejka. Nachylenie skanowania potrzeby przez nitki kordu, oraz w odniesieniu do kąta pochylenia leja powinien wynosić 2 °. Po zamontowaniu rynien dachowych z tworzywa sztucznego, przy czym długość ścianki wynosi od 10 do 20 m, zsyp może być pojedyncze lub podwójne zbocza. W pierwszym przypadku, lejek powinien być umieszczony na końcu rampy, natomiast w drugim idzie do środka lub od środka.

Prosty układ odchylenia obejmuje wtórne koryta w najwyższym punkcie, a z podwójnym zboczem najwyższym punkcie należy umieścić dwa skrajne koryta woda przejdzie do części stożkowej, znajduje się w środku. Jeżeli rynna jest dłuższy niż 22 m, trzy kratery lub wymagają mocniejszego systemu. Następnym krokiem jest przeprowadzenie instalacji złącza rynnowego, którym może być konwencjonalny lub rekompensaty. Złącza Zrzuty muszą być umieszczone w nawiasach, a odległość między nimi musi być równa. W następnym etapie wycina rynnę głównego do oddzielnych wykrojów o odpowiedniej długości i zabezpiecza miejsce cięcia. Następnie należy podłączyć rynny lejka, z których ten ostatni jest umieszczony na wspornikach.

wniosek

Jak jest instalacja systemu haki rynnowe, opisanych szczegółowo powyżej, ale jeśli nie planujesz wykonywać te prace na własną rękę, to jest możliwe, aby zapoznać się z cenami usług profesjonalnych. Podczas instalacji drenażowych specjalistów zajmie 350 rubli. za metr, w odniesieniu do instalacji zadaszenia i odpływu, koszt wyniesie 230 rubli. za metr. Ceny dla instalacji kanalizacji nie jest zbyt wysoka, więc właściciele domów często uciekają się do profesjonalnej pomocy.