426 Shares 3494 views

Następnie roślina cukinia na otwartym gruncie? Najlepsi poprzednicy

Nie można wyobrazić sobie stolika w lecie bez dań z cukinii. Ten prosty warzywo wypełnia dietę, ponieważ można przygotowywać różnorodne potrawy. Każdy, kto ma swój własny ogród warzywny, stara się samodzielnie uprawiać własne owoce. Ogrodnictwo jest ważne, aby wiedzieć i obserwować pewne subtelności podczas sadzenia, aby uzyskać bogate zbiory. Jednym z nich jest wtedy, po czym zaszczepia się cukinia.

Krótki opis

Cukinia – roczna kultura z rodziny dyni. Początkowo, podobnie jak ich przodkowie, te warzywa były znane jako pełzające krzewy. Obecnie bardziej uprawiana jest uprawa odmian krzaka.

Bush . Ma pięcioramienne liści, umieszczone na wydłużonych ogonkach. Dostatecznie masa zielna jest w stanie chronić korzeń przed przedwczesnym suszeniem.

Liście. Zostaw wrażenie kreatywnego arcydzieła. Wiele odmian pędzla ma białe odcienie na tle zielonych liści.

Kwiaty. Różne dzwony gęsto zaludniają krzak i charakteryzują się żółtym zabarwieniem.

Korzeń. Rozwalony system typu powierzchni. Po stronach bocznych korzeni znajdują się procesy adnexal.

Niektóre właściwości cukinia

Główną cechą cukinia jest to, że są one bardzo łatwo wchłaniane przez organizm. Zawieraj potas, żelazo i cały kompleks witamin. Ze względu na swoje właściwości cukinia jest odpowiednią żywnością dla niemowląt.

Aby z powodzeniem uprawiać takie pożywne warzywa jako cukinię, należy wziąć pod uwagę niektóre z niuansów. Potencjał przyszłych zbiorów jest kładziony podczas sadzenia.

Ważne jest, aby wiedzieć kiedy sadzić cukinię

Obszar, w którym rozwija się cukinia, powinien być dostępny dla światła słonecznego i chroniony przed przeciągami.

Gleby lekkie są bardziej odpowiednie. Dlatego po raz pierwszy wprowadza się do niego próchnę, słomę i rozdrabniane sideraty. Ponadto, w zależności od składu gleby, dodaje się do niej popioły i nawozy mineralne.

Następną chwilą jest dowiedzieć się, a następnie posadzić cukinię. Czasem rolnicy ciężarówek nie mogą zrozumieć przyczyny złych zbiorów. Wydaje się, że to miejsce jest odpowiednie, a gleba jest żyzna, a powrót jest nieistotny. Okazuje się, że jego rolą odgrywała kultura, która wcześniej dorosła w ogrodzie.

Niektórzy ludzie znają już coś takiego jak płodozmian. Coraz częściej wpływa na sferę rolnictwa ciężarowego.

Co to jest rotacja uprawy?

Obrót zboża jest alternatywą dla sadzenia roślin na tym samym terenie. Taka metoda jest naukowo uzasadniona, w szczególności jest stosowana na dużą skalę w dziedzinach. Niektórzy miłośnicy ogrodów w praktyce mogą obserwować, w jaki sposób płodozmna pozytywnie wpływa na wydajność.

Metoda ta nie jest chaotyczna. Istnieją poprzedniczki dla każdego zakładu. W celu określenia, po jakich uprawach można uprawiać cukinię, należy kierować się szeregiem czynników:

 1. Rośliny mają indywidualną potrzebę konsumpcji pierwiastków chemicznych z gleby. Każda kolejna kultywacja kultury zmienia swój skład.
 2. Naturalna struktura warstwy gruntu dla roślin ma duże znaczenie. Również poziom kopania może się różnić. Czasem, w celu określenia, po jakim kulturze roślinnej cukinii, dodatkowe prace na glebie pomoże rozwiązać ten problem.
 3. Zwróć uwagę na biologiczne cechy roślin. Obejmują one wytrzymałość na zapchane obszary i szkodniki.
 4. Dla oszczędności rosną rośliny o szybkim dojrzewaniu.

Zalety obracania upraw

Celem tego procesu jest uzyskanie jak największego powrotu z ogrodu lub kraju. Właściwe podejście do kolejnych wysiadania z różnych kultur pomoże zobaczyć wszystkie zalety tej metody. Należą do nich:

 • Zmniejszenie liczby chorób w roślinach. Po zbiorze każda kultura pozostawia po sobie patogenne bakterie, które są nieodłącznie związane z rodziną. Może to być późna plaga w pomidorach lub gnicie korzeni w ogórkach. Jeśli w przyszłym roku uprawa takich warzyw ponownie zacznie się bić, ponieważ patogenne mikroorganizmy znajdzie dla siebie odpowiednie schronienie. Przeniesienie kultury do innego miejsca nie przyczyni się do dalszego rozwoju choroby i poczuje się lepiej w nowej lokalizacji.
 • Pomoc w walce z szkodnikami. Niektóre gatunki owadów żyjących w ogrodzie mają swoje ulubione warzywa. Na przykład, niektóre mrówki jedzą korzonki we wczesnej kapusty. Alternatywne miejsca dla roślin czasem prowadzą do zamieszania. Nie zawsze potrafią orientować się, gdy rozwijają się krzaki lub owoce roślin.
 • Poprawa składu gleby. Rośliny wchłaniają składniki odżywcze z różnych warstw gleby, w zależności od struktury systemu korzeniowego. Dlatego też płodozmian nie pozwala na wyczerpanie terenu.

Aby uzyskać obfite owocowanie cukinii, ważne jest zwrócenie uwagi na ich podobieństwa i różnice z innymi roślinami.

Jakie są kryteria wyboru prekursora cukinii

Są trzy główne punkty:

 1. Głębokość rozmieszczenia korzeni.
 2. Wchłanianie określonych składników odżywczych.
 3. Szkodniki i choroby.

Po jakim uprawie roślina cukinia

Tutaj działa zasada nie zmęczonej ziemi. Jeśli w ubiegłym roku uprawy warzywa, które nie potrzebują szczególnie tych substancji, które są konieczne cukinia, a następnie zwroty na drugi będzie hojny. Poniżej omówiono kilka optymalnych opcji takiego lądowania.

 • Doświadczeni rolnicy zakładają cukinię po kapuście i są zadowoleni. Wynika to częściowo z faktu, że w kapusty, korzeń pogłębia się w glebie znacznie więcej niż w cukinii. Wchłania substancje odżywcze z głębszej warstwy, pozostawiając pożywienie dla przyszłych osadników.
 • Zakład cukinia i po pomidorach. Ich system korzeniowy jest potężny i rozgałęziony. Rozwijając się, dobrze układa glebę i przygotowuje ją do następnej rośliny. Pomidory nie są bardzo wymagające azotu, ale wchłaniają potas dobrze, a zwłaszcza fosfor. Cukini jak azot, ponieważ muszą budować grube zielone masy. Przed frakcją, podobnie jak wiele innych roślin ogrodowych, karmione są fosforem.
 • Cukrowy cukinia po niebieskim polecam z tych samych powodów, jak po pomidorach, ponieważ należą do tej samej rodziny. Ale tu jest wyjątkowa zaleta. Plastry są bardzo wrażliwe na organiczne i złożone nawozy mineralne. Doświadczeni hodowcy samochodów ciężarowych dbają o takie nawożenie, co gwarantuje wysoką wydajność do następnej uprawy, która rośnie na ich miejscu.
 • Rośliny strączkowe zawsze służą jako doskonałe prekursorzy tych roślin, które nie są obojętne na azot. Dlatego, po których byłoby właściwe zakładanie cukinii, to po groszek i fasolę. Podczas pobytu w wyznaczonym obszarze gromadzą dużo azotu, co jest wymagane przez cukinię.
 • Czy można uprawiać cukinię po ziemniakach, zależy głównie od przygotowania gleby. W okresie wegetacji ziemniaki pochłaniają dużo fosforu i potasu. Po zbiorze należy wymienić zapas niezbędnych elementów. Ogólnie rzecz biorąc, ta kultura jest doskonałym poprzednikiem, ponieważ należy do rodziny Solanaceae. Po wszystkich uprawach należących do tej rodziny ważne jest, aby zbierać szczyty w celu ochrony przyszłych upraw przed chorobami. Warto również zauważyć, że ziemniaki tworzą swoje owoce pod ziemią i cukinię na powierzchni. Jest to jeden z aspektów płodozmianu.
 • Uważa się, że cebula nie szkodzi przyszłym owocom cukini. Może służyć jako poprzednik w jednym sezonie. Cebula jest posadzona na zieleni wczesną wiosną, a przed czasem sadzenia cukinii jest już rozdarta.
 • Doskonałą alternatywą dla cukinia jest poprzednia uprawa marchewki. Nie potrzebuje dużo azotu i nie zubaża warstwy wierzchniej ziemi. Jego korzenie znajdują swoje pożywienie w głębszej warstwie. W przypadku doświadczonych rolników ciężarowych gleba dla marchwi jest z reguły dobrze ustrukturowana i wzbogacona o fosfor i potas. Pod nim jest zwykle superfosforan i popiół.

Najlepszy poprzednik

Jak widać, aby rozwijać pomyślnie kulturę dyni, istnieje szeroki wybór poprzedników. Fakt ten ułatwia planowanie sadzenia i daje truckerowi swobodę wyboru. Z listy wszystkich korzystnych roślin można zidentyfikować, lepiej jest zakładać cukinię. Obejmują one groch i fasolę. Dlaczego możesz tak mówić?

Rośliny strączkowe wyraźnie strukturują glebę i gromadzą składniki odżywcze. Podczas roślinności na ich korzeniach powstaje azot. Mają także zdolność do przekształcania złożonych form fosforu w rośliny dostępne w odżywkach.

Kultury z rodziny roślin strączkowych wysiewa się w celu poprawy gleby. Pomagają w walce z nicieniem. Sadzenie cukinia po groszek lub fasolę gwarantuje ochronę przed korzeniem korzeni.

Jakie warzywa są słabi prekursorami cukinii

Jak już wspomniano, każda roślina wchłania substancje odżywcze na odpowiednim poziomie warstwy gruntu. Jeśli co roku posadzimy tę samą uprawę w jednym miejscu, wtedy ziemia się już nie usprawiedliwia.

Wychodząc z powyższego, staje się jasne, po czym nie da się zasadzić cukinii. To głównie związane rośliny. Są to dynie i melony. Mają ten sam system korzeniowy, podobne choroby i są dotknięte tymi samymi szkodnikami.

Niektórzy rolnicy dacze pytają o ogórki: czy można po nich jeść cukinię. Faktem jest, że nie każdy wie, że ogórek należy do rodziny dyni. To, na pierwszy rzut oka, różni się wyglądem. Ale dla doświadczonych rolników ciężarówek nie jest tajemnicą, że często zdumiewa go mrozoodporność, korzenie gnicia i roztocza pająków. Choroby te są również charakterystyczne dla cukinii. W swojej strukturze ogórek daje jej przynależność do roślin dyniowych.

Czy można położyć zucchini po cukryce?

Z dostępnych informacji można jednoznacznie stwierdzić – nie. Ale wielu doświadczonych rolników może argumentować. Zdarza się, że na bardzo płodnym gruncie obfite plony rosną kilka lat z rzędu na tym samym miejscu. Nie zapominaj, że przemiana roślinności stwarza potencjał na następne lata. Wcześniej czy później gleba stanie się zubożała. Jest to ważny czynnik dla tych, którzy od dłuższego czasu będą korzystać z kuchni w ogrodzie.

Łatwo jest zaplanować sadzenie warzyw dla rolników ciężarówek, którzy mają dużą działkę, na której można chodzić. W takim przypadku można przenieść kultury z roku na rok według własnego uznania. A co z latem mieszkańców z małą działką? Kiedy już zebrali odpowiednie miejsca na warzywa, które chcą rosnąć, a zmiana ich miejsca jest problemem.

Istnieje alternatywny sposób, w jaki można zaszczepić cukinię po cukinii, bez przenoszenia ich do innego miejsca. Są to rośliny posadzone między sadzeniem głównych roślin uprawnych. O tym dalej.

Najbardziej wygodny poprzednik

Unikatowym poprzednikiem jest siderat. Cytryny to rośliny, które szybko zyskują zieloną masę. Mają bardzo długie i rozgałęzione korzenie, które rozciągają się na kilka metrów.

Jeśli przez kilka lat zasypasz rośliny poprawiające stan zdrowia, możesz poprawić jakość gleby. Małe pędy korzeni obracają się i powodują, że ziemia jest luźna i lekka.

Zielona masa jest odcinana i pozostawiona na powierzchni. Wzbogaca glebę w niezbędne składniki odżywcze.

W celu obrócenia upraw, sideraty są wygodne, ponieważ muszą być cięte przed kwitnieniem. W ten sposób ogrodnik warzywny korzysta z samych sideratów, jednocześnie rośliny zastępują się w krótkim czasie.

Ważne jest, aby wiedzieć, że nie można położyć kultury po sideracie z jednej rodziny.

Odpowiednią opcją dla cukinia jest fałsz. Może być zasiane po zebraniu cukinia i pozostawione w zimie. Suche krzaki opóźniają śnieg i przyczyniają się do gromadzenia się wilgoci. Wczesną wiosną znów siać ten poprzednik. Przed kwitnieniem odciąć i pozostawić do siekania, a następnie zucchini roślin na otwartej ziemi.

Rośliny sedymentacyjne to: musztarda, łubin, rzepak wiosenny, pszenica ozima, żyto, koniczyna, owies, felieti i groszek.

Z użyciem cydatów kwestia czy cukinia może być posadzona po zucchini jest wyczerpana. Nie jest też konieczne stosowanie metody przemiennych warzyw.

Sposoby zakładania cukinii

Nasiona. Nasiona są posadzone na otwartym gruncie. Aby zapewnić kiełkowanie, lepiej je przygotować.

Przez pół filiżanki wody weź 1 łyżkę popiołu. Trochę nalegać i odłożyć ziarna cukini. Po zmoczeniu, przenieść je do siatki i umieścić w ciepłym miejscu. Kiedy nasiona pękają lub pękają, są posadzone w ziemi.

Niektórzy rolnicy produkują twardniejące nasiona. Pół dnia są one w lodówce, a potem w ciepłym miejscu i tak wiele razy.

W przypadku metody gleby uprawy cukinia, gleba jest przygotowywana od jesieni. Wprowadza się superfosforan i popiół drzewny. Przed kopiowaniem, rozkładaj humus lub kompost. Wiosną przygotuj otwory o głębokości 6 cm. Jeśli wprowadzono dodatkowe nawozy, można je pogłębiać. Odległość zależy od odmiany. Pomiędzy skręconym cukinią pozostawić 1 metr, między tuzem nasiona 70 cm umieszcza się w dołkach z marginesem. Po wyjściu usuwa się słabsze rośliny i pozostawia na 1 szt.

Siedząc. Ta metoda jest stosowana w celu uzyskania wczesnego zbioru. Kup gotową ziemię i układaj w torebkach. Wielu przygotowuje samą glebę. Powinien być głównie torfem. Dodatkowo jest rozcieńczony humusem i trocinami. W tym przypadku glebę dezynfekuje się wrzącą wodą lub roztworem manganu.

Nasiona sadzone są blisko powierzchni, okulary są przykryte przezroczystym materiałem. Potem zostają w ciepłym miejscu.

Po pojawieniu się pędów garnki torfowe są otwierane i umieszczane w chłodniejszym miejscu.

Umiarkowanie pojone i karmione specjalnymi nawozami dla sadzonek. Miesiąc później posadzili w przygotowanych studniach.

Wnioski

Wiedząc, po czym uprawiać cukinię, wielu miłośników domków letniskowych i własnych ogrodów nie zrezygnuje z rozwijania tej skromnej rośliny. A jeśli wziąć pod uwagę, jakie użyteczne właściwości są wykorzystywane przez kultury dyni i ile są przyjemne do smaku, to warto.