514 Shares 2637 views

Błąd „Serwer RPC jest niedostępny„: leki

Przyczyną niepowodzenia usługi Windows – usługa RPC. Rozszyfrowania skrótów – zdalne wywołanie procedury, aw oryginalnej – Remote Procedure Call. Artykuł skupia się na wbudowanym w wersji technologii systemu operacyjnego Windows, który pozwala aplikacji na różnych komputerach w oparciu OS NT (w tym 2000 / XP / 2003/2008 / Vista / Seven) strumienie Wymiana danych za pośrednictwem różnego rodzaju protokołów. Przy wysokim poziomie podstawowym współdziałania aplikacji służącej do połączenia – DCOM (tzw MSRPC). Warstwa transportowa jest zazwyczaj realizowane za pomocą protokołów sieciowych TCP / IP i UDP. Komunikat „Serwer RPC jest niedostępny” usługa RPC związane z awarią mogą wystąpić w wyniku różnych działań. Najczęściej jest to instalacja sterowników drukarek, próbują uzyskać dostęp do zdalnego serwera, domeny, manipulowanie sterowniku karty graficznej, i tak dalej.


Aby rozpocząć oglądanie dziennika zdarzeń (menu „Start” wybierz drugi rząd i „Panel sterowania”, a następnie „Administracja”, dobrze tu i „Podgląd zdarzeń”). To często pomaga określić źródło problemu. Czasami wskazane usterka ma charakter pływający, czyli wszystkie prace jest noc, a rano w porządku. Następnie należy sprawdzić cały pakiet antywirusowej sieci komputery z najnowszymi aktualizacjami. Objawy mogą być przejawem słynnego „malware” Conficker, wykorzystując architekturę luka RPC. Spróbuj również sprawdzić konfigurację zapory przeciwko pakietów przez porty 135 445 (można czasowo wyłączyć blokadę sharedacess polecenie sc) i zaktualizować system przy użyciu łaty z usługi serwera Microsoft ( „Automatic Update”).

Jest też bardzo prosty sposób, w jak najkrótszym czasie, aby wyeliminować komunikat „Serwer RPC jest niedostępny” – wymienić gałąź rejestru systemu, na którym nie ma to jest problem. Po wszystkich parametrów wszystkich usług i sterowników są tam przechowywane. Złamane service – częstą przyczyną tego problemu. To może pomóc, jeśli wirus został wprowadzony jako usługa, raczej niż aktualnie włączone, jak to często bywa. Najlepiej jest prodelyvat tej operacji za pośrednictwem konsoli odzyskiwania. Ale można skorzystać z usługi „System Restore” (przejdź do konsoli odzyskiwania , można użyć dystrybucji), określając datę, przed tym, gdy wystąpił problem, lub za pośrednictwem konsoli odzyskiwania systemu Windows, aby skopiować plik z folderu Repair System zastąpi obecny jeden. Należy zauważyć, że ostatnia akcja resetuje informacje o sprzęcie, który jest obarczona straty czasu na perenahozhdenie wszystkich urządzeń systemowych. Często jest to najszybszy i najbardziej skuteczny sposób na radzenie sobie z trudnościami związanymi z RPC, bez konieczności zagłębiania się problemu i bałaganu z rozbitych usług.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz się pozbyć komunikatów „Serwer RPC niedostępny” vysheoboznachennyh sposób sprawdzić w zapytaniu polecenie sc, typu w konsoli (aby przywołać konsolę, wybierz „Start”> „Uruchom” w odkryciu nowego okna rekrutów cmd), jeśli usługi DCOMLaunch są uruchomione. RpcSs, Bufor. Jeśli nie są na liście, spróbuj uruchomić je z polecenia sc rozpoczynają DCOMLaunch; sc rozpocząć rpcss; sc rozpocząć Bufor. Jeśli wszystko poszło dobrze, a zespół sc query wyświetlane są te usługi, można teraz nagrywać je w odpowiednim kluczu rejestru za pomocą polecenia sc config DCOMLaunch start = auto; sc config RpcSs start = auto, początek sc config Bufor = auto.

Wciąż daje błąd „Serwer RPC jest niedostępny”? Sprawdź, SPOOLSS.EXE Spoolss.dll i plików znajdujących się w folderze C: Windows System32. Proszę użyć polecenia sfc / scannow w celu sprawdzenia plików systemowych i zastąpienie uszkodzonego oryginału. Po tym wszystkim, może to spowodować uszkodzenie systemu plików. Oprócz problemów z połączeniem w trybie terminalowym poprzez RDP i pieczęć bardziej typowe działających poprzednich systemów generacji – Windows 2000 / XP / 2003/2008, jest często problem, wyrażony w oświadczeniu „Serwer RPC jest niedostępny”, związane z brakiem dźwięku w Windows 7 . różnica systemu operacyjnego, że usługa Windows audio jest bezpośrednio połączonym z usługą, „Power”. Dlatego mam błąd „Serwer RPC jest niedostępny”. Windows 7, uwaga, ma znaczących różnic w administracji systemu, bardziej znaczącego niż różnic, powiedzmy, Windows XP i Winodws 2000. Ponadto zaleca się, aby sprawdzić dostępność i plików SPOOLSS.EXE Spoolss.dll w katalogu C: Windows System32.