345 Shares 6549 views

Jak wyczyścić pamięć podręczną w różnych przeglądarkach?

Większość przeglądania problemów w Internecie, co do zasady, można rozwiązać w prosty i niezależnie, bez angażowania przypadek wykwalifikowanych specjalistów. Nie denerwuj się, jeśli masz problemy z aktualizowaniem strony, ale po prostu dowiedzieć się, jak wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce.


Kiedy występują zmiany na stronie, nawet gdy jesteś na wszystkie zasady zostały wprowadzone zmiany (dodane graficznych, zmieniła styl, kolor i tak dalej), wystarczy odświeżyć stronę, naciskając klawisz F5 na klawiaturze lub wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki.

Dla tych, którzy po raz pierwszy spotkali się słowo „Cash” i nie wie, co to jest, krótko i jasno wytłumaczyć. Cache – to pliki, które są przechowywane przez przeglądarkę na pewien czas na dysku twardym komputera, które zawierają informacje o wszystkich działaniach zostały zrobione w Internecie. Przechowując dane na stronach (cache), przeglądarka będzie nadal stosować ją do niego załadować pożądaną stronę bezpośrednio stamtąd, a nie będzie go pobrać ponownie z serwera. Takie działanie pozwala na szybsze ładowanie stron, oszczędzając w ten sposób przepustowość.

Przeglądarka oczywiście wiąże się śledzić aktualizacje stron i sprawdzić ich zgodność z zapisaną kopią dalszych aktualizacji. Ale w rzeczywistości, nie wszystkie aktualizacje można znaleźć w czasie.

To z tego powodu mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem nowych informacji na stronie. I często rozwiązaniem tych problemów jest dość prosta. Aby to zrobić, trzeba tylko wiedzieć dwie podstawowe rzeczy: jak zaktualizować pamięć podręczną przeglądarki i jak go czyścić.

Metody aktualizacji i wyczyszczenie pamięci podręcznej

Aby zaktualizować stron przeglądarki, wystarczy nacisnąć klawisz w kombinacji Ctrl + F5. Następnie krok po kroku przyjrzeć się , jak wyczyścić pamięć podręczną w najpopularniejszych przeglądarkach.

Jak wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce Mozilla Firefox

 1. Blisko do wszystkich stron w przeglądarce, które chcesz zaktualizować.
 2. Z menu przeglądarki, top bar, kliknij "Narzędzia".
 3. wybrać opcję „Ustawienia” z menu „Narzędzia”.
 4. Wybierz „Prywatność” w oknie.
 5. Kliknij przycisk „Wyczyść najnowszą historię.”
 6. W otwartym oknie dialogowym zaznacz pole „Cache” i kliknij „OK”.

Jak wyczyścić pamięć podręczną w operze

 1. Blisko do wszystkich stron w przeglądarce, które wymagają aktualizacji.
 2. Na górze okna przeglądarki wybierz „Narzędzia» → «Ustawienia» → «zaawansowane» → «Historia» → «Pamięć cache” i kliknij przycisk «Wyczyść teraz».

Jak wyczyścić pamięć podręczną w IE

 1. Blisko do wszystkich stronach przeglądarce musi być aktualizowana.
 2. W górnym pasku narzędzi wybierz „Narzędzia» → «Opcje internetowe„.
 3. Wybierz „Ogólne» → «pliki tymczasowe” w oknie, które zostanie otwarte.
 4. Kliknij „Usuń pliki”.
 5. Umieść kleszcza w polu „Usuń całą zawartość offline” i kliknij „OK”.

Jak wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce Chrome

 1. W prawym górnym rogu kliknąć na opcję „Dostosuj i sterowania” i wybierz „Ustawienia”.
 2. Otworzy się okno „Opcje”, gdzie w zakładce „Zaawansowane”, kliknie na przycisk „Usuń dane przeglądania”.
 3. Okno „Widoki Wyczyść dane”, które zostanie otwarte, wybierz „Wyczyść pamięć podręczną” i nacisnąć przycisk „Usuń dane”.
 4. Wyczyszczenie pamięci podręcznej jest zakończona.

Tak więc, zgodnie z wyżej wymienionych czynności, zgodnie z typ przeglądarki, będziesz mógł łatwo rozwiązać problem z niewłaściwym wyświetlaniem stron w Internecie, jak również różnych innych kwestiach związanych z plików pamięci podręcznej.

Wszystkiego najlepszego!