234 Shares 1160 views

Potrawa przysmaków: opis i zdjęcie

W większości przypadków rośliny ozdobne uprawiane w mieszkaniach zostały przywiezione do Europy i Rosji z krajów tropikalnych. To nie jest wyjątkiem w tym względzie i spektakularny delfina potwora (Monstera deliciosa). Dawno temu niezwykła roślina została przywieziona z Gwatemali do Anglii. Później hodowano ją w całej Europie iw Rosji.

Legenda

означающего «чудовище». Sama nazwa tego kwiatu pochodzi od łacińskiego słowa Monstrum, co oznacza "potwór". Wynika to z jednej z legend, które kiedyś dotyczyły tej fabryki. Zdobywcy nowego kontynentu – Ameryka – często znajdowali się pod potworem, osiągając w naturze ogromne rozmiary, pozostałości małych zwierząt i ich towarzyszów, "przebite" przez jego korzenie lotnicze. Z tego powodu plotki zaczęły krążyć wśród osadników o śmierci ludzi wampirem.

Ale, oczywiście, w śmierci pionierów w dżungli, to nie był potwór, który był winny. Osoba umierająca zawsze szuka nie mniej niż jakieś schronienie. I szerokie liście potwora w dżungli nie mogłyby być lepiej dostosowane do tego celu. Korzenie lotnicze rośliny były przebijane, oczywiście, już przez szkielety martwych ludzi i zwierząt. W końcu okazało się. Jednak przerażająca nazwa potwora została ustalona i zachowana do dziś.

Opis ogólny

Odnosi się do delikatności potwora tropikalnego, którego zdjęcie, przedstawione na stronie, jego spektakularny wygląd widać wizualnie, dla rodziny Aroids i jest bardzo dużą rośliną z rozprzestrzenianiem liści. Nawet w warunkach wewnętrznych, ta dekoracyjna kultura może wzrosnąć do 2-3 metrów w stosunkowo krótkim czasie. Liście potwora są ciemnozielone, rozczesane. Średnica może sięgać 1 m. To spektakularne liście i reprezentują tę roślinę główną wartość dekoracyjną.

Kwiaty potwora rosną w postaci długiej kolby. Owoce tej rośliny są jadalne. Jednak w pomieszczeniach wewnątrz tej kultury dekoracyjnej nigdy nie zakwitnie. Na wolności owoce mogą osiągnąć długość 30 cm. W kształcie, podobnie jak kwiatostan, przypominają kolby. Skóra owoce potwora jest gęsta, a miąższ jest miękka i soczysta. Smak kaczan tej rośliny jest podobny do ananasa i banana. Dlatego potwór otrzymał dodatkową nazwę – delikatność.

Cechy biologiczne

Popularność delikatności potworów wśród miłośników roślin wewnętrznych zasługuje przede wszystkim na względną bezstronność. Wzrost tej dekoracyjnej kultury pracy specjalnej nie będzie nawet niedoświadczonym kwiaciarzem. Do plusów potworów, między innymi, jest wysoki stopień oporu cienia.

Na wolności drzewo rośnie pod cieniem większych tropikalnych gigantów. Dlatego światło słoneczne w dżungli nie wystarcza. Wyjaśnia to toporową strukturę liści rośliny. Ten kształt pozwala koronie na otrzymanie maksymalnej ilości światła. Ponadto, podczas deszczu tropikalnego woda nie jest zatrzymywana na odciętych liściach. W konsekwencji, korzenie rośliny otrzymują wystarczającą ilość wilgoci.

Odnosi się do potężnej klasy roślin odpornych na działanie cieni. Jednak w pomieszczeniu, a zwłaszcza zimie, należy go umieścić jeszcze bliżej okna. Z powodu braku promieni ultrafioletowych ta roślina rośnie gorsza. Korona potwora delikatnie cienka, długie końce, a liście stają się solidne, tracąc spektakularne rozcięcie.

Co musisz wiedzieć o

Do grupy potwornych roślin potwora nie należy. Jednak jej cienkie igiełki-villi mogą silnie drażnić skórę – aż do pojawienia się pęcherzy. Dlatego też, kiedy dbasz o potwora, powinieneś być ostrożny.

Czy można trzymać potwora w domu?

Fabryka Monstera deliciosa jest naprawdę spektakularna i może stać się prawdziwą ozdobą każdego mieszkania. Jednak wielu miłośników dekoracyjnych kultur wewnętrznych wciąż interesuje się tym, czy można ją trzymać w domu. Te obawy są związane przede wszystkim ze wspaniałą nazwą potwora i legendami o tym raz.

Powody do obawy wśród miłośników kwiatów w pomieszczeniach, które rosną w tej instalacji w domu, w rzeczywistości nie ma absolutnie. Kultura potworów jest nawet użyteczna w pewien sposób. Jej liście wydzielają tylko ogromną ilość tlenu i wilgoci, co korzystnie wpływa na mikroklimat pomieszczenia. Także liści potwora wchłaniają formaldehyd, który jest znany na płycie wiórowej, z której są również wytwarzane nowoczesne meble.

Wpływ na poziom energii

W związku z tym nie jest brany pod uwagę również szkodliwy pomysł potwora roślinnego. Wielu uważa, że jest w stanie pochłaniać chaotyczne wibracje, zamawiając myśli. Uważa się również, że roślina ta może zharmonizować stan umysłu i przyczynić się do rozwoju intelektu gospodarzy.

Cechy opieki nad potworem przysmakiem

Korzenie tej kultury ozdobnej rozłożone są daleko wzdłuż powierzchni ziemi, nie penetrując zbyt głęboko. Dlatego pojemnik do uprawy będzie odpowiadać niskim (około 30 cm), ale szerokiemu i długiemu (około 40 x 100 cm). Umieść potwora na jednej z krawędzi takiego pudełka. Na dole ostatnich otworów należy wykonać. Również w pudełku należy wylać keramzit do drenażu (warstwa około 10 cm). Górna część nasadzona jest wzdłuż pojemnika. W tej sytuacji drzewo daje wtedy wiele korzeni powietrza. Gdy tylko łodyga potwora dotrze do przeciwnej krawędzi pudełka, jest ona przymocowana do pewnego wsparcia.

Przygotuj tę kulturę ozdobną płynnym kompleksem wierzchniej sosu do kwiatów w pomieszczeniach lub rozcieńczonym wlewem mulleiny. Podlewanie roślin powinno być obfite. Nie zaleca się jednak zbyt często przeprowadzania tej procedury. Górna warstwa ziemi między podlewania w pojemniku a drzewem powinna być sucha.

Monster roi się przysmakiem, opiekuńczo w domu, co w związku z tym jest proste, na wiele sposobów. Na przykład, aby uzyskać nowe potwory z rośliny macierzystej, można przyjąć zielone ogonki i zakorzenić je w wodzie lub mokrej piaszczysto-torfowej mieszaninie. Gałązki powinny być brane za pomocą jednego węzła i jednego arkusza. Dłuższe sadzonki tracą korzenie znacznie gorzej. Podczas lądowania w piasku urządzenie powinno być lekko zwilżone. To od niego w przyszłości będą korzenie.