428 Shares 9832 views

Słynny tunel pod kanałem La Manche

Channel – Cieśnina między dwoma krajami europejskimi – Anglia i Francja. W 1994 roku tunel pod kanałem La Manche został otwarty – największy budownictwa inżynieryjnego. Jego całkowita długość wynosi ponad pięćdziesiąt kilometrów, trzydzieści osiem kilometrów określone pod wodą. Stworzenie tego wyjątkowego budynku ma długą historię. W 1802 roku, francuski architekt Alber Mate opracowała projekt budowy mostu, a rok później podobny plan pojawił się w Anglii.


W uczciwości, muszę powiedzieć, że w tamtych czasach nie było mowy o tym, co musi tunel pod kanałem La Manche, omówiono budowę mostu nad cieśniną. Było to być wielkim struktura składająca się z przęseł długość pięciu kilometrów, zawieszone na linach wysokiej wytrzymałości. Odrzucili pomysł, eksperci zaniepokojony skalą budowy. Do tego czasu, mosty tej wielkości nie jest jeszcze zbudowany.

Aż do połowy XX wieku, inżynierowie i naukowcy z obu krajów opracowały projekty i plany. Poważnie myśleć o tym, jak zbudować tunel pod kanałem La Manche w 1955 roku. A nie tylko myśleć, ale również rozpoczął budowę wykopanych dołów, ale kryzys energetyczny zmusiły wielu oszczędzać budowę jedenastu lat, gdy oba rządy ogłosiły zamiar kontynuować pracę. Jednak umowa przewidywała, że do budowy tunelu pod kanałem La Manche tylko prywatne firmy mogą po obu stronach dla własnych środków.

wyłoniono dziewięć najbardziej godne i projekty prowadzone przez cały rok negocjacje. Rok później, najlepszy projekt został wybrany. Początkowo zakładano w tunelu położyć dwie linie kolejowe, a obok nich autostrady, ale pomysł budowy tunelu drogowego pod kanałem La Manche musiała zostać przerwana.

Argumenty były bardzo przekonujące: Wypadek samochód w tunelu jest znacznie bardziej prawdopodobne niż wraku pociągu, ale jej skutki mogą sparaliżować ruch w nim. Ponadto, masa samochodu po obu stronach tunelu doprowadziłoby do zawartości gazu, ale aby pozbyć się go wymagałoby budowy potężnego systemu wentylacyjnego.

Ponieważ wszyscy wiemy, że podróż do tunelu zmęczonego kierowcę, postanowiono skupić się na projekcie, napisany w 1960 roku, a zakończono w latach 70-tych. Prace rozpoczęły się najpierw w Anglii, a trzy miesiące później we Francji. Ogromne specjalistyczna maszyna pracuje z prędkością jednego kilometra miesięcznie. Prace prowadzono na głębokości czterdziestu pięciu metrów

Zakończenie tunelu kolejowego pod Kanałem La Manche miała miejsce w czerwcu 1991 r. Ale ta budowa nie została zakończona. Trzeba było wykopać tunel lub więcej działalności operacyjnej oraz dwie szyny świeckich. W wyniku konkursu, w którym udział wzięło ponad 2000 firm otrzymało zamówienie rosyjskich firm budowlanych.

Oficjalnie, tunel pod kanałem La Manche został otwarty w 1994 roku. Gala z udziałem Koroleva Elizaveta i prezydenta Mitterranda Francji. Pod kanałem La Manche został zbudowany 3 – 2 kolejową, na której pociągi kursują w obu kierunkach. Trzeci – usługa wykonuje on funkcje operacyjne.