770 Shares 2071 views

Edukacyjne, muzyczne i interaktywne zabawki dla dzieci w wieku od 1 roku

Wielu rodziców załadować z prezentuje swoje nowe zabawki dla dzieci, aby czuł się szczęśliwy. Rok później skrzynka może być wypełniony po brzegi z wszelkiego rodzaju rozrywki. Jednak, ku zaskoczeniu dorosłych, głównie okruchy one nie przyciągają. Nasuwa się pytanie, co trzeba kupić zabawki dla niemowląt 1 rok i że były one jego i ciekawy i pomocny, jak również powinny one być?


Co powinno być zabawką?

Zazwyczaj okruchy zabawki arsenał co przedstawiają pluszu wiele małych zwierząt, takich jak króliki, słoni, yraf i innych. Najczęściej są one używane po prostu, aby przyciągnąć uwagę dziecka i dopingować go. Ale wiemy, że od dzieciństwa dziecko zaczyna poznawać świat, więc zabawki, które go otaczają, mają to, aby mu pomóc. Ponadto, prawidłowo zamontowane Entertainment pozwalają okruchy wzbogacić swoją wiedzę. Ale w tym samym czasie, te zabawki nie tylko muszą być rozwinięte, ale również być interesujące dla okruszków. Dlatego takie nabycie musi być celowe. Zabawki dla dzieci od 1. roku muszą być bezpieczne. Istnieje kilka kryteriów, które są ważne do rozważenia przy wyborze:

  1. Nie powinno być żadnych małych części, które dziecko może oderwać się i zostać połknięte.
  2. Materiał, z którego wykonana jest zabawka nie powinny być toksyczne.
  3. Brak ostrych części.
  4. Wielkość średnicy co najmniej 4 cm.
  5. Farba nie powinna wspinać okrągłe.

Dzieci lubią robić?

Jakie zabawki po 1 roku dziecka wymaga dla jej rozwoju? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, co dzieciaki wolą angażować się w tym wieku. Około 12 miesięcy rodzice się doczekać pierwszych kroków. Jeżeli zabawki mogą być używane, aby zachęcić swoje dziecko do tej akcji. Ponadto, należy pamiętać, że wiek jednego roku – jest to okres, kiedy dziecko przyciągnąć nowych dźwięków, co sprawia, że niezwykły przedmiot do niego po naciśnięciu, ale nie powinny być zbyt ostry i głośny. Jak lubi sprawdzać wszystko – rozbierać, otwarty, dodawać przeforsować. Dlatego zabawki powinny zawierać te funkcje. Kiedy maluch może samodzielnie chodzić, zabawki dla dzieci w wieku od 1 roku może być jeszcze bardziej zróżnicowane. On może ciągnąć lub pchać kota na kółkach, maszyny, kaczki czy coś takiego. Interesujące jest to, aby obserwować, jak zabawka ruch wciska język, nogi lub zbliżenie otwarte oczy. okruchy procentowe zwiększenie jeśli obiekt jest, aby dźwięki.

Rola rodziców

Do zabawek dla dzieci zafascynowanych dziecko 1 roku, konieczne jest najpierw pokazać, co można zrobić z tego lub tego przedmiotu. Na przykład, dla dorosłych forma miękki wyjaśnić sovochkom można wlać do wiadra piasku lub śniegu. Lub przedstawiający jasne koguta, można powiedzieć, gdzie grzebień, dziób i ogon. Kid z zainteresowaniem rozpatrzy te szczegóły. Jeżeli pipsqueak coś łzowego zabawki, osoba dorosła nie można go za to winić. Ważne jest również, aby wiedzieć, że w tym czasie dzieci mogą grać przez dłuższy czas z jednego przedmiotu, na przykład, umieścić kilka kostek. Osoba dorosła może ostrożnie wziąć udział i pokazać, że okruchy z tej zabawki, można zrobić więcej (do wprowadzenia przedmiotów do karoserii, umieścić na siebie).

biblioteka malucha

Bardzo przydatne, gdy zabawki dla dzieci w wieku od 1 roku to nie tylko lalki i samochody, ale także książki. Często zaczynają się od około ośmiu miesięcy, dzieci są zainteresowani tym tematem. Dziś stworzył wiele książek, które są odpowiednie dla wieku jednego roku. Patrząc na jasnych okruchów ilustrowanych stron, trzeba mu powiedzieć, kto tu dowodzi, że lubi robić i jakie dźwięki są emitowane. Można również zapytać dziecko, gdzie malowane kota lub inne postacie znane z nim. Istnieją książki z krótkimi rymów lub po prostu ze zdjęciami. Jako dzieci urzekają małych opowieści o zwierzętach. W tym wieku jest lepiej kupić książkę z dobrych stron kartonowych że okruchy wygodnie przeglądać na własną rękę.

Musical rozrywki

Ponieważ dzieciaki cieszyć się wszelkiego rodzaju dźwięków, można zakupić odpowiednią zabawkę muzyczną od 1 roku. może to być mały bęben z deskami. Wyświetlanie okruszki, aby wydobyć z niej dźwięki i dziecko entuzjastycznie zapuka sprawiać przyjemność. Alternatywą do bębna może być inne instrumenty, takie jak fortepian dziecka, marakasy, ksylofon i tamburyn. Można próbować uczyć okruchy dmuchać w gwizdek, lub kupić mu Glockenspiel, która publikuje proste melodie, jeśli mu przeprowadzenie różdżkę. Również dziś, nie śpiewa lalki, zwierzęta, przenośny telefonchiki, samochody lub pociągi, które nie są mniej urzekają dzieci.

Dla dzieci ważne jest, że dźwięk w grze są publikowane dopiero po naciśnięciu (udar i tak dalej. D.), jest to, co powoduje, że okruchy do dalszego odkrywania nowego tematu dla niego. Ta rozrywka pomaga tworzyć związek przyczynowy. Ponadto, zabawki muzyczne pozwalają okruchy rozwijać słuchowe pamięć i poczucie rytmu. Jeśli melodia jest spokojnie i cicho, miękisz będzie nią zafascynowany.

Zabawki edukacyjne

Od najmłodszych lat dzieci zaczyna naukę, rodzice mogą im w tym pomóc. Aby to zrobić, można wybrać odpowiednie zabawki (rozwój) od 1 roku. Działania te obejmują piramidy, które składają się w wielkości pierścienia lub w kolorze, wkładki ramy, stuchalki, sznurowania, Serpantinka, sortownika. Wszystko to tworzy okruchy logicznego myślenia, koncepcję kolorów i form obiektów. Ponadto takie pożądane zabawki w 1 roku w wychowaniu dziecka ciekawość i zainteresowanie. Doskonały przykład realizacji może być jasny gniazdowania lalki. Pokaż okruchy jak rozwija i jak zbierać. Ta gra rozwija się dziecko nie tylko logiki, ale także pamięć i umiejętności motorycznych.

Ale są też bardziej konkretne zabawki oprócz typowych piramid i puzzle dla nas. Mają one na celu kształcenie dziecka w określonym obszarze. Na przykład, niech wie o figurach geometrycznych (mozaiki-pociąg „Geometria”) lub liczby i czasu ( „godzinę” mozaiki). Istnieją również kolorowy labirynt Serpantinka w postaci różnych małych zwierząt. Celem dziecku przenieść kulki o różnych rozmiarach drutu. W trakcie okruchy rozwija logikę i wyśmienitą matorika. Ponieważ maluch uwielbia łamać, mogą dać budulec, z którego będą budować wieżę i cieszyć się ich zgubę.

zabawa zabawki

Ważnym elementem rozwoju dziecka jest tworzenie swojej wyobraźni i kreatywności. Jest to interaktywna zabawka od 1 roku pomoc okruchy rozwijać te obszary. Najczęstszą tutaj są śliczne małe stworzenia, które można powtórzyć słowa, śpiewać kołysanki i opowiadać. Są podobne do interaktywnych książek, które towarzyszą pieśni, opowieści i iluminacji. Specjalnie dla dzieci z jednego roku zostały opracowane tablice interaktywne i klocki. Mogą pokazać małych zwierząt, cyfry lub litery wydane przez właściwy dźwięk, wprowadzają dziecko do świata zewnętrznego, a także nauczyć dziecko mówić.

Zabawki dla chłopców

Od dawna uważa się, że maszyny, roboty, projektantów – to atrybuty chłopców. Ale fakty pokazują, że wczesne dzieciństwo nie są one mniej lubi bawić się lalkami i sweeties, co jest uważane za naturalne. Ponadto, istnieją inne zabawki dla chłopców. 1 rok – jest to wiek, kiedy syn może być zainteresowany w niczym. Ale zacznijmy lalek, jak powinno być?

Po pierwsze, ta zabawka powinna być małych rozmiarów i wysokość nie przekracza 45 cm. Im większa lalka dziecko będzie czuć się nieswojo. Ponadto, materiał powinien być miękki. Na przykład, powierzchnia czołowa i uchwyt wykonane są z gumy, a ciało – tkaniny. Ponadto, jeśli dziecko jeszcze dwa lata, nie należy powiesić lalki włosy. Lepiej, jeśli to będzie w gipsie lub czapkę z gumową szczycie. Dziecko ma trzy lata może być już zainteresowany lalek włosy, przeczesać je związać i dbać o nich.

„Zwierzę” na okruchy

Kiedy dziecko dorasta trochę, może on chce nowych zabawek. Chłopiec 1,5 roku, kiedy wykonywane, może być już zainteresowany miękkich małych zwierząt wykonany z tkaniny, pianki, gumy lub futra. Lepiej jest, jeśli te znaki są już mu znane z książek, bajek, kreskówek. Ponadto, może to być zwierzęta, że napotykane w życiu (oczywiście, jeśli nie bały miękiszu). Kiedy dziecko jest trochę starszy, to będzie ciekawe egzotyczne zwierzęta, które nie występują w życiu zwykłą (słoń, żyrafa, zebra). Około dwóch lat maluch zaczyna rozróżniać zwierzęta na zdjęciach, a zabawki i zrozumieć, że nie żyją. W tym czasie, można pokazać zwierzęta okruchy zegarku. Ale jest to niezbędne do wyjaśnienia, że nie żyją, w przeciwnym razie dziecko może być przestraszony.

nożyce

Oczywiście, oprócz lalek i zwierząt, mały chłopiec chce grać samochodów, ciągników i lokomotyw. Takie zabawki dla chłopców 1 roku i starszych jest absolutnie właściwe. Zauważono, że najwłaściwsze autka są te, które nie są duże i nie małe. Cóż, jeśli to jest to van, który może otworzyć drzwi do Pipsqueak mogli spojrzeć wstecz i zamknąć go ponownie. Maszyna ta może spowodować wszystkie nowe i nowe zainteresowanie twojego syna.

Lalka dla mojej córki

Wszyscy wiemy, od dzieciństwa, że istnieją konkretne zabawki dla dziewczynek. 1 rok – to czas, kiedy córka może być zaznajomieni z lalkami. Już w roku i pół Pipsqueak mogą aktywnie grać z tej zabawki, będzie dbać o to, tuli, pasz i ubrać. Rodzice powinni mieć świadomość, że lalki muszą być dostosowane do wieku dziecka. Młodsza dziewczyna, tym łatwiej jest zabawką. W półtora roku, dziecko musi być lalki w tym samym wieku, t. E. Normal PUP nie więcej niż 50 centymetrów długości. Dziewczynka chętnie je grać, jeśli jest miękka w dotyku (gumy lub tkaniny), a ramiona i nogi są w ruchu. W tym wieku dziecko otrzymuje lalkę jak zabawki lub przedmiotu i porównuje go z obrazem człowieka. Po kolejnej pół roku można kupić młodych, którzy zamknął oczy, a to może wydawać dźwięki. Aspekty te pomogą dziewczynę, aby gra bardziej znaczące. Według wieku trzech, córka zaczyna w ich gry przedstawiają troskliwą matkę, więc jego zestaw zabawek mogą być uzupełniane „posudku”, „mały szpital” lub wózku.

Rozrywka dla dziewczynek i chłopców

Co ciekawe, zabawki dla dziewczynek 1 rok nie różnią się znacznie od tych, którzy kupują chłopców. Dzieci w tym wieku może być równie ponieść Bobblehead, zwierzęta, książki dla dzieci, bębny, samochody. Ponadto dla rozwoju okruchy pożądane jest, aby uzyskać lekką piłkę, która będzie w stanie grać. Więc dziecko będzie rozwijać się reakcji, zdolność fizyczną i zwinność.

Jeśli to możliwe, dobrze jest dać dziecku zabawkę na biegunach, na którym będzie mógł siedzieć na koniu. Może to być koń, motocykl, maszyny, czy osioł. Ta gra pomaga dziecku w rozwoju fizycznym.

Można także pieścić swoje okruchy, jeśli kupić mu zabawki do kąpieli. Może to być ryby, kaczki, żółwie i inne zveryata zabawy, które uczynią fascynujące zabiegi wodne.

Tylko 2,5 roku są zauważalne różnice w jaki sposób gra dziewczyna i zabawy jako chłopiec. Na przykład córka często zaczyna majstrować z lalkami i miękkich zabawek, a ponad chłopca stara się zaprojektować lub jakoś inaczej być „męski” interesów. Nawet jeśli chłopak nadal bawić się lalką, był często rzuca swój samochód lub buduje dom dla niej, a dziewczyna gra z pupsikom „w rodzinę.”

zabawek

Często zdarza się, aby bawić dziecko, rodzice kupić mu wszystkie nowe i nowe zabawki. Ale ilu z nich powinno być, że oni naprawdę spełniał swoje zadanie, a nie utknął z powodu nieprzydatności? Oczywiście, wiele zależy od zainteresowań, potrzeb i wieku dziecka. Należy pamiętać, że jest źle, aby kupić zabawkę, tylko dlatego, że lubi to, czy dlatego, że „tak nie ma.” Na każdym etapie rozwoju dziecka, wybrać tylko kilka istotnych elementów, które pozwolą, aby wziąć okruszki rekreacyjne i pomóc w jego tworzeniu. Ma mnóstwo zabawek „niedźwiedzią przysługę”. rozpoczyna rzadkich rozproszony, coraz rozproszony i ich nie doceniać. Wraz z wiekiem, może to wpłynąć na jego beztroski stosunek do rzeczy. Jeśli dziecko jest bardzo małe, w zakresie jej widoczności powinna być trochę zabawka. Wraz ze wzrostem liczby elementów dodawanych do Uczył ich mecz, ale jego klatka nie powinna być tłoczno z wszelkiego rodzaju niewykorzystany rozrywki.