777 Shares 8226 views

Jak nauczyć dziecko czytać: Porady dla rodziców

Dzisiaj, pierwszy równiarka wejściem do szkoły muszą dobrze czytać. Jest to jeden z głównych kryteriów przygotowania do nowoczesnej nauki. W ogóle, zadanie nauczyć dziecko czytać spoczywa na barkach rodziców.


Zanim będzie można nauczyć dziecko czytać, rodzice powinni zrozumieć, jakie procesy psychiczne pomagają powstawaniu tej umiejętności.

Pamięć pomaga zapamiętać i odtworzyć wizualnych obrazów liter, kombinacje liter, sylab i całych wyrazów.

Uwaga, jego objętość i dystrybucja, pomóc dziecku, aby utrzymać się w „polu widzenia” pewnej liczby liter, sylab, wyrazów.

Myślenie jest odpowiedzialny za proces odczytu syntetycznego-analityczny, stymuluje rozwój fonemicznej rozprawie, która pozwala na poznanie struktury sound-literowych słów.

Dobra wymowa i szerokich horyzontach również odgrywają ważną rolę w kształtowaniu umiejętności czytania.

Rozwijanie funkcji umysłowych, rodzice stanowią fundament, na którym będzie łatwo nauczyć się nie tylko czytać, ale również pisanie, arytmetyka.

Jak nauczyć dziecko czytać w domu bez pomocy nauczycieli przedszkolnych? Po pierwsze, bierzemy to reguły nigdy zachęcić dziecko do czytania. Wszystko, co chcesz zrobić, to zadzwonić do gry.

Gra uczy liter. Litery powinny być wszędzie: bloki, zdjęcia, wordstrips, magnesy itp Litery mogą być malowane, wycinać, wklejać, rysować od projektanta. Dobrze, jeśli dziecko może dotknąć nas stworzony własnymi rękami wykonane z różnych materiałów: tkanin o różnych fakturach, proso, glina, itd. Czubki palców także „pamiętać” listu.

Jak nauczyć dziecko czytać przez sylab? Jest to kolejny etap nauki czytania w domu. Nie jest konieczne, aby mylić dziecka, tłumacząc mu, że: „RE i A – jest VA”. Jak w zdaniu „extra” dźwięki?

Lepiej jest kupić lub zrobić stół karty sylaby z samych sylab. Znowu gra, zapamiętywanie tylko sylaby Ba Ri Su. Dziecko postrzega wizualnie po całym obrazie sylaby.

Równolegle rozwijamy fonemiczna słuchu. Dla dziecka ważne jest, aby nauczyć się być odizolowane od mowy słów dźwięków słów i sylab. Z dźwiękami, też mogą grać: a) znajdują się po słowie z dźwiękiem „n”; b) odgadnąć słowo, w którym pierwszy dźwięk „T”; c) chowa dźwięk „a”, w którym słowo. Te i inne gry nie tylko nauczyć dziecko zwracać uwagę na słowa, ale także stać się idealnym towarzyszem, kiedy trzeba coś do zajmowania dzieci.

Następny mecz może być pomostem do nauki czytania. Zgadnij, co to słowo jest przeznaczony. Dorosły odnosi się do słowa przez dźwięk: K-O-T, a dziecko mówi cały wyraz. Pierwszy zgadywania mało słów, a potem prawdziwe.

Jak najszybciej, a dla książek otrzymała. Dokładnie rozważyć strona będzie zwane znanych liter, sylab. Staramy zadzwonić sylaby fuzji, trzymając spółgłoski: w-w-in-a.

Ale tu sylabiczny czytanie jest opanowane. Jak nauczyć dziecko płynnie czytać? Po pierwsze, ćwiczyć wymowę. Wszelkie poemat że dziecko zna na pamięć, może być przekształcony w grze. Powiemy wiersz cicho, głośno, powoli, jak pieśń śpiewamy jako bazar. To pomaga rozwijać ładowania artykulacji mowy. Kiedy dziecko zaczyna czytać, ostrzegamy, że nasz język nie przebierał w słowach, jak opałowego siekiery. Język wypowiada sylaby gładko jak kaczki pływające na rzece.

Junior studentem osiągnięcie charakteryzuje tylko na szacunkach, ale niektóre wskaźniki rozwoju umiejętności akademickich. Jeden z nich – sprzęt czytania. Jak nauczyć dziecko, aby szybko czytać? Należy stosować się do następujących zasad:

  1. Dodatkowe Odczyt powinien być regularny i stały. Każdego wieczoru, dziecko musi czytać na głos do siebie. Załóżmy, że na początku będzie to jedna strona, a następnie liczba stron wzrasta. Odbiór materiału literackiego zgodnie z interesem dziecka.
  2. Nie zapomnij o grze. Czytamy w łańcuchu: najpierw matka, potem syna; czytaj dalej ról; Czytamy tylko krótkie słowa, to tylko długie; Czytamy słowa kombinacji liter ORO, OLO, EPE etc. Można wymyślić wiele ciekawych zadań do wspólnego czytania. Rodzice pokazują przykład gładką, płynną czytania, dziecko próbuje naśladować.
  3. Nadal rozwijać uwagę i pamięć. Im bardziej zaawansowany z tych procesów, tym szybciej będzie stanowić umiejętności czytania.