96 Shares 1524 views

Moc – to określenie o wiele wartości

Moc – to termin, który ma dwie interpretacje, ale oboje odnoszą się do pojęcia „państwa”. Słowo to pochodzi od starożytnego rosyjskiej nazwy „drzha” przełożono na język współczesnej jako „moc panowania.”

W wiekach wielkiej Rosji

A w dawnej Rosji, określenie oznaczało coś wielkiego. Z biegiem czasu, nasz kraj stał się znany jako stan zasilania, który ma moc, niezależność, autonomię, a pożądane jest imponujących rozmiarów. W tym sensie potęgi – Rosja, zdecydowana, zawsze silny, niezwyciężony i wspaniałe.

I od Kongresu Wiedeńskiego w latach 1814-1815 status „wielka” rosyjskiego fixed udokumentowane, i nikt nigdy nie został odwołany, nie ważne jak pożądane wrogowie reprezentować nasz kraj lub „stan regionalnej” lub „glinianych nogach”.

Moc jako symbol władzy

Moc – to także symbolem władzy królewskiej. Jest kula z krzyżem. Korzenie „Power” idzie do Cesarstwa Rzymskiego, symbolizowała potęgę cesarza na całej kuli ziemskiej. W dawnych czasach, to reprezentował bogini zwycięstwa Nike, czyli zasilanie zostało uzyskane w wyniku zwycięstwa lub podboju świata. Biorąc pod uwagę, że symbol jest również przedstawiony litery, co oznacza część świata, takich jak Azja (ASI), Europie (EVR), Afryka (AFR), stwierdzono: Rzymianie wiedzieli, że Ziemia jest okrągła. Niestety dla Dzhordano Bruno. Ale średniowieczni Polacy, którzy pożyczają postać rosyjskiego symbolu władzy, nie wiedziałem, i nazwali moc „Ranking jabłko królewskie”.

Pochodzi z czasów starożytnych

Od starożytnego Rzymu symbolem władzy cesarzy bizantyjskich, skąd zapożyczone niemieckich osób panuje, a oni już mają – zachodnich królów średniowiecza. W naszym kraju moc rosyjskim Królestwie zwana również jabłko suwerenny, vsederzhavnym i autokratyczny. Z Polski w naszym regionie przyniosła zasilania fałszywy Dmitrij I. Była koronowany na nim i panowania w 1605 roku. W tradycji rosyjskiej władzy – symbol królestwa niebieskiego, tak wiele ikon i Boga Ojca i Iisus Hristos przedstawiono z władzy w swoich rękach. Rosyjskie moce było kilka – królowie Michael, Alexis, Piotra II, małej mocy (na tron wstąpił w wieku 11 lat, była ręka dziecka) i Imperial zasilania, wykonany dla Katarzyny II Wielkiej. To wszystko i cieszyć się, że po suwerenne Empress osoby. Wszystkie te organy zebrane są arcydziełami sztuki jubilerskiej i cennym dobrem kraju, więc pierwsze trzy są przechowywane w zbrojowni, ostatnia – w Funduszu diament.

Status potężnych krajów

Jak wspomniano powyżej, określenie „mocarstwa” została wprowadzona do użytku międzynarodowego po klęsce wojsk napoleońskich. Autorstwo należący do niemieckiego historyka Leopold von Ranke. To była nazwa jego pracy naukowej, opublikowanej w 1833 roku. Na Kongresie Wiedeńskim w statusie 1814-1815 została ustalona dla Napoleona państwa Victor – Rosji, Wielkiej Brytanii, Austrii i Prus. W 1818 roku Francja rozszerzył listę. Według wielu ekspertów, na początku XX wieku, wielkie mocarstwa w Europie było 5-6. Niedokładność liczby ze względu na fakt, że podział wielki cesarstwa austro-węgierskiego. Złamał się i zbliża się do wielkiego imperium osmańskiego i Włochy, a wręcz przeciwnie, w 1860 roku, zjednoczona, stają się mocniejsze i konkurencyjny. Oprócz europejskich krajach, USA i Japonia dołączy do listy wielkich mocarstw na początku XX wieku.

obecne realia

Po II wojnie światowej, według wielu międzynarodowych ekspertów i politologów, wielkie mocarstwa są Grupa kraj Siedmiu, i chcą te kraje, albo nie chcą wielki, a nawet największe, Rosja jest moc, że ich niewypowiedziane bogactwo nie daje jej wrogowie ani sen, ani na żywo.

Energia i przestrzeń supermocarstwem, kraj nuklearny, że na podstawie jej potencjału militarnego i politycznego, aby mieć ogromny wpływ na losy świata, Rosja zawsze była, jest i będzie wielka moc.