483 Shares 8707 views

Jak położyć laminat. Kilka porad

Jakie są zalety z punktu widzenia przeciętnego konsumenta powinny mieć nowoczesne materiały budowlane? Jest to oryginalny i piękny wygląd, dobra jakość i prostych zasad na współpracę z nimi w dekoracji. Często chcesz szybko i sprawnie dokonać napraw, bez uciekania się do profesjonalnej firmy budowlanej.


Laminat – wykończeniową materiałów odnoszących się do średniej półki cenowej, na ich doskonałe właściwości wydajność będzie przez długi czas pierwsze miejsce w rankingu najbardziej popularnych pokryć podłogowych. Bardzo ważnym parametrem tego materiału jest jego bardzo prosta metoda układania, który może obsługiwać nawet początkujący amator konstruktor. Mówimy o rodzaju laminatu z tak zwanego związku blokującego, które nie wymagają użycia kleju. Jak leżał Glueless laminowanych sposób? Istnieje pewna sekwencja działań i niektóre z zasad, które pomogą skutecznie uporać się z pracą.

1. Właściwa Układanie laminat rozpoczyna się od przygotowania powierzchni podłoża. Zwykle – to cement, który powinien być płaski. Jeśli są jakieś wady, to wyeliminować nieprawidłowości wyrównane. W razie potrzeby podłoże przelewa innej kompozycji na bazie warstwy wyrównującej cementu. Jak układać podłóg laminowanych na drewnianej podstawy? Jeżeli deski podłogowe służyć jako podstawa, są szyte Blachy 7-10 mm sklejki. I już układany jest laminat. Po dokładnym przygotowaniu podkładu podłogowego rozpocząć drugi etap prac.

2. Teraz trzeba położyć podłoża posadzki cementowe. Zastosowania niezbędne jest, po pierwsze, do tłumienia powłoki laminatu podczas chodzenia, a po drugie, do izolacji cieplnej i dźwiękowej. Niektóre droższych rodzajów laminatu podłoża jest już w postaci dodatkowej warstwy na tylnej stronie płyty. Jeżeli warstwa ta nie występuje, podstawa szlak podłogi specyficzna poliuretanu lub cienkiej korka. Paski z materiału zostały umieszczone nakładanie z niewielkim luzem. Więc nie poruszać w trakcie pracy, połączyć je z taśmy.

3. Pakiety laminat powinny być przechowywane w pomieszczeniu przez kilka dni. Następnie można rozpocząć r. Desek ułożonych w rzędach, to znaczy w desynchronizacji każdy kolejny rząd jest przesunięty o pewną odległość w stosunku do poprzedniego umieszczenie płyty rzędy związek nie pokrywają się. Na każdej płycie laminowanej ma rowek i profil zatrzasku. Przy układaniu rowek jest umieszczony w zatrzasku, a wraz z charakterystycznym kliknięciem pokładzie mocno połączone. W ten sposób rząd po rzędzie pokrywać całą powierzchnię podłogi. Jest jedna bardzo ważna zasada. Laminat jest ustanowione z przestrzeni od 1cm ściany na całym obwodzie pomieszczenia. Jest to konieczne, ponieważ laminat wykazuje skłonności do rozszerzania się pod wpływem ciepła, co może prowadzić do deformacji wykładziny podłogowej.

4. Jak układać podłóg laminowanych w miejscach, gdzie jest mokro konieczne? Typowo, podłogi laminowane z wodą nie może być umyte. Dozwolone tylko światło na mokro. Aby rozwiązać ten problem, a także do ochrony płyty z narażenia na działanie wilgoci, należy używać specjalnego uszczelniającego, który jest stosowany do rowka w uziemienia i płyta tworzy elastyczną warstwą wodoodporną chroni powłokę.

5. Jak umieścić laminatu przekątnej. Umieść płytę nie tylko wzdłuż lub w poprzek pomieszczenia, ale również po przekątnej. Taki sposób układania pozwala wizualnie zwiększyć pomieszczenie i nadać mu bardziej oryginalny wygląd. Płyty laminowane układane w desynchronizacji, przenosząc się z jednego pomieszczenia do przeciwległego narożnika. Tutaj należy zauważyć, że materiał trzeba o jedną trzecią więcej niż w standardowej instalacji. Będzie miał również do częstszego korzystania z piły lub wyrzynarki, jazda pod pożądanej wielkości planszy.

Podłogi laminowane ze złączem blokującym Glueless jest bardzo wygodny do wykańczania małych mieszkań. Jak położyć laminat poprosi porady i wszystko inne zależy od cierpliwości i dokładności.