277 Shares 3353 views

Dżem z arbuza, aby prosta – po prostu spróbować!

Dżem z arbuza – bardzo delikatne i bardzo smaczne desery, że zawsze można zadowolić swoich gospodarstw domowych – należy rezerwować z wyprzedzeniem tylko kilka arbuzów oraz niektóre inne składniki, które go do tego słodkiego kawałku.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z arbuza dżemem, chcę powiedzieć, że można gotować od wewnątrz miąższu i skórki – a w tym i w innym przypadku, można uzyskać prawdziwy przysmak. Więc, zobaczmy, jak zrobić dżem z arbuza i jam łuszczy.

Dżem z arbuza

Do przygotowania potrzebne będą:

  • pulpy arbuz – 2 kg;
  • Cukier – 8 szklanek;
  • 4 szklanki wody;
  • świeżo wyciśniętego soku z cytryny – dwa owoce;
  • wanilia na przyjemny aromat.

Aby dżemy trzeba wykonać wstępną obróbkę arbuza. To jest proste, ale dość męczące, ponieważ zapewnia dostęp do czystej wody melon miąższ oddzielając ją od nasion i skórek. A jeśli skorupa wyciąć łatwo pojęcia, czego się dostać kości, trzeba ciężko pracować i spędzać dużo czasu.

Jednak, gdy uczynicie wszystko, że trzeba wyciąć miąższ arbuza przygotowany na małe kawałki, a następnie, Zatoki przydzielonymi im w wykazie składników wody, zacznij gotować na dużym ogniu. Tak szybko, jak można zauważyć proces wrzenia, odczekać około 5 minut i zdjąć masę z szybkowaru. kawałki melon należy usunąć z uzyskanego syropu, w czasie gotowania i wlano do wody z lodem (mianowicie lodowatej). Po tym deser proces gotowania będzie musiał zatrzymać się na krótki czas – około 8 godzin.

Po zabicia czasu przydzielonego, usuń arbuza zimnej wody i wlać gorący syrop że masz podczas gotowania. Po południu i niech waga podawać soki moczone. Po tym, sok jest ponownie osuszony i dodaje dwie filiżanki cukru, soku z cytryny, wanilii. W tej części trzeba gotować syrop na chwilę, po czym położył ją na arbuza. Teraz zadanie – gotować aż masa, aż stanie się przezroczysta.

Usuń z jam ciepła, cool, i można cieszyć się jego boski smak!

Dżem z arbuza – to produkcja non-odpady (o ile, oczywiście, ignorować wyrzuconych kości), a nawet skorupy z jagód można gotować co najmniej smaczny deser – dżem ze skórki arbuza.

Konfitura z arbuza skórki

Do przygotowania potrzebne będą:

  • arbuz skórki – 2 kg;
  • Cukier – 3 kg;
  • woda – 1 l;
  • sok z cytryny (lepiej wybrać indywidualnie, w zależności od gustu)

Jam peelingów arbuz przygotowanie stosunkowo łatwe, ale w tym samym czasie, bardzo długi czas.

Aby rozpocząć, trzeba przygotować główny składnik – skórki arbuza. W tym celu odbył się ich leczenie – konieczne jest, aby odciąć zieloną skórę – nie potrzebują. Pozostałe kawałki muszą być pocięte na plasterki i średnich zatoki z ciepłą wodą, gotować na dużym ogniu przez pięć minut. Po upływie tego czasu, skórki usunięto z płytki i usiąść na sicie. Muszą ostygnie i dopiero potem kontynuować gotowanie dżemu.

Wlać gorącą wodę, w której gotowane ciasto, cukier, umieszczonym na gulaszu przeciwpożarowej rozpocząć mieszanie – tak, aż do czasu rozpuszczenia się cukru i nie tworzą syrop. Dopiero wtedy dodać świeżo wyciśniętego soku z cytryny.

Chłodzony przez czas skórka arbuza leżał w syropie i nadal gotować w tym składzie przez pół godziny. Po tym czasie, usuwa się masę z płytki i podawać w ciągu kilku godzin. Praktyka pokazuje, że to wystarczy na około trzy godziny. Po raz kolejny, że będzie trzeba gotować masę skórki arbuza przez dwadzieścia minut, usuwając z ognia, zaparzać przez dwie godziny. Z konieczności trzeba będzie ponownie gotować, ale tylko tym razem na wolnym ogniu. W rezultacie, trzeba osiągnąć ten wynik, aby oderwać się zupełnie białe.

Po chłodnym usunąć z masy termicznej – dżem jest gotowy!

Oprócz tych dwóch desery mogą być gotowane i inne potrawy z arbuza, ale to już inna historia …