113 Shares 5693 views

Jak przestać przeklinać? Kilka kroków do mowy kulturowego

Piękne i kulturowe mowy nie musi zawierać wulgarny język, mówiąc po prostu – mat. Jednak tak się złożyło, że w naszym kraju, to można usłyszeć wszędzie. Biura, transport publiczny, park miejski, sad szkoła, uniwersytet – niedrukowalne słów wokół nas, usłyszeć dosłownie wszędzie. Jednakże, jeśli zastanawialiście się, jak przestać przeklinać, zażycia pierwszej, choć bardzo mały krok. Ale czy to możliwe?


Przede wszystkim, trzeba znaleźć odpowiednią motywację, aby to zrobić. Być może w Twoim domu mieszka małe dzieci i nie chcę, żeby zniweczyć język, naśladując Ciebie. A może po prostu chcesz zachować obraz wykształconego, wykształcony człowiek, który nie pasował do maty.

Historycy i językoznawcy uważają, że praktycznie wszystkie znane obraźliwych słów pochodzi od starożytnych pogańskich zaklęć. Co więcej, te czary nie są skierowane do czegoś dobrego i lekkiego, ale na zniszczenia i unicestwienia rasy ludzkiej. Są one wykorzystywane w celu dostosowania na kłopoty (w szczególności – niepłodności) na całych populacjach. Nie przypadek, że większość z nich jest w jakiś sposób związane z narządów płciowych. W rzeczywistości, obecnie przypisanie słów danych – jest to rodzaj przekleństwa.

Jednak niewiele jest zrozumiałe, że używać wulgaryzmów – źle. Psychologowie doradzają, że ci, którzy szukają sposobu, jak przestać przeklinać?

Istnieje wiele literackich słowa, które mogą być doskonałym zamiennikiem obscenicznego języka. Uwaga: zwykle maty zerwać z językiem, gdy mamy do czynienia z przypływ emocji (często negatywny). A wszystko dlatego, że jesteśmy zbyt leniwy (lub nasze słownictwo nie pozwala), aby znaleźć jedną literacką nadaje zastępczej lub w inny sposób.

Często używamy wyrażeń obscenicznych nawet zauważać. Po prostu idealne byłoby, gdyby w środowisku znajdzie się człowiek gotowy do pomocy i „sterowanie” przepływ słów, które mówią. Osoba ta powinna cierpliwie sprawi, notatki, gdy jesteś znów wykraczających wycofać się ze swojej decyzji o wstrzymaniu przeklinanie.

Niektórzy ludzie szukają sposobów, w jaki sposób zatrzymać przeklinanie pomaga coś takiego „systemu kar”. Techniki te mogą być stosowane w rodzinie iw pracy (w drugiej opcji, będzie w stanie „ucywilizować” całego zespołu!). Sprawa jest prosta. Kupujesz lub tworzyć własne ręce Skarbonka i ustalić kwotę grzywny. To może być minimalny – 5, 10 rubli. Jednak, aby zostawić je z powodu takiej drobnostki niechętnie, zgadza się? „Winny” powinna przeprosić wszystkich, a następnie wpłacić pieniądze w skarbonki.

Jeśli szukasz sposobów, w jaki sposób przestać przeklinać, spróbuj zrozumieć, że każda osoba odtwarza informacje w postaci, w jakiej go otrzymuje. Staraj się czytać jak najwięcej jak to możliwe, gazety, książki, wiadomości, gdzie przysięgam słowa nie są w ogóle stosowane. Nawiasem mówiąc, literatura klasyczna, między innymi, pomóc rozwinąć swoje słownictwo.

Myśląc o tym, jak odzwyczaić przysiąc, niektórzy ludzie rodzą całego notebooka, który rejestruje informacje codziennie o ile przekleństw mówiono o nich. Najlepszy ze wszystkich, jeśli taki notebook, tablet lub notebook będzie stale na uwadze. Świadomość pomaga przestać przeklinać, a średnia z nawyków produkcyjnych kontrolować siebie trwa około 3 tygodni.

Dla wielu, najbardziej skuteczną metodą jest karanie. Tutaj zasada jest wyzwalany refleks. Na przykład, można umieścić pod ręką, jak bransoletka, elastyczna jakość. Za każdym razem z ust wybucha to przekleństwo, że jest to konieczne, aby go opóźnić i puścić gwałtownie do gumy zranić rękę. Z biegiem czasu, twój mózg zacznie się bać, aby dać się przekleństw.

Nie ma nic skomplikowanego, jak zatrzymać przeklinając dziewczynę lub faceta. Nie pytaj, co niemożliwe od siebie: najpierw przyzwyczaić się do faktu, że złe słowa powinny być wymawiane bardzo cicho, prawie niesłyszalnie. Następnie można powstrzymać, pokroić, i tak dalej, aż znikną całkowicie z mowy.

I, oczywiście, próbować leczyć wszystko z pozytywnym – wtedy potrzeby „przekleństwa” zniknie całkowicie z czasem.