754 Shares 1479 views

Aplikacja nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32: co robić w takiej sytuacji?

Prawdopodobnie nie powinien powiedzieć, że wielu użytkowników nowoczesnej komputerowej „operatsionok» Okna często napotykają problemy podczas instalowania lub uruchamiania plik programu na ekranie, że aplikacja nie jest prawidłową aplikacją Win32 pojawi się komunikat. Co robić? Przede wszystkim przyjmuję je spokojnie. Nic w tym złego.

Co to jest Win32?

Aby rozpocząć wyjaśnić istotę problemu. Przyczyny takiego komunikatu może być całkiem sporo. Załóżmy, że mamy się komunikat o błędzie związany z faktem, że wniosek nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. Windows 7, choć jest to system 64-bitowy, nadal wspierać uruchamiania aplikacji przeznaczonych dla 32-bitowej architektury.

Inną rzeczą jest to, że ta aplikacja, sterownik lub plik programu może po prostu nie pasują do tego architekturę, z powodu uszkodzenia lub nawet stworzenie pliku pierwotnie w innym systemie operacyjnym. I nie jest to jedyna opcja, gdy system może wyświetlić komunikat, że aplikacja nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. Jak naprawić tę sytuację, będziemy teraz rozważyć.

Niezgodność pomiędzy różnymi aplikacjami biegania

Najpierw trzeba spojrzeć na typ pliku. Rzeczywiście, można często znaleźć sytuację, w której, powiedzmy, ten sam plik ma rozszerzenie .dmg lub .tar, przeznaczony do stosowania wyłącznie w „poniekąd» Mac OS X.

Jest oczywiste, że żaden z archiwizatora, nawet jeśli on naimoschneyshim w środowisku Windows, plik ten nie otworzy. Oczywiście, system wyświetli komunikat, że aplikacja nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. Co zrobić w tym przypadku? Najprostszym sposobem jest pobranie lub przeszukać World Wide Web plik archiwum rozpoznany przez system Windows. Zauważ, że nie ma żadnej pomocy Konwertery. Nie ma żadnych.

Nawiasem mówiąc, w wielu przypadkach taka sama sytuacja ma miejsce podczas pracy z obrazami dysków utworzonych na Linux lub Mac OS X. Jak wynika konkretne typy plików nie należą do standardowych zapisane dane, które można uruchomić systemu Windows. Z grubsza rzecz biorąc, system nie wie, co dokładnie trzeba otworzyć plików tego typu. Nawet jeśli się dane rejestracyjne w kluczu rejestru odpowiedzialnej za inicjalizacji rozszerzeń, użytkownik nie będzie nic konkretnego osiągnąć. Tak, ekspansja Buda zarejestrowany, ale tutaj jest to sposób, aby otworzyć system plików nie będzie w stanie znaleźć.

Niezgodność pomiędzy systemami plików i architektur

Dość często problem wynika z faktu, że użytkownik komputera próbuje zainstalować sterownik lub zaprogramować wersji 64-bitowej w 32 bitach. Właściwie nawet zgodność z systemem plików NTFS, NTFS5 () lub dysku piśmiennictwa i partycji FAT32 podczas instalacji nowej wersji lub wyższych nie jest po prostu niedostępna.

Wręcz przeciwnie – proszę, nie ma problemu. Program przeznaczony jest do pracy w systemie FAT32, łatwo pracować w systemie plików NTFS. Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – gdy pojawi się komunikat, że aplikacja nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. Jak naprawić tę sytuację, nawet jeśli w tym samym systemie plików, na przykład, NTFS w Windows 7 i Windows XP czy Vista? Fakt, że programy 64-bitowe w 64-bitowych „Seven” nie są postrzegane wcześniejsze wersje, takie jak XP lub Vista. Będzie trzeba znaleźć 32-bitowa wersja systemu plików NTFS.

Problemy z pakietu instalacyjnego i archiwum

W niektórych przypadkach, tego rodzaju zjawiska można zaobserwować w standardowych sytuacjach związanych z uszkodzeniem pakietu instalacyjnego lub rozpakowaniu archiwum.

Na przykład, gdy użytkownik otworzy plik utworzony przy użyciu wersji 64-bitowej wersji WinRAR archiwizatora 5 poniżej, które można z łatwością dostać się komunikat o błędzie i że wniosek nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. Co zrobić w tym przypadku? Tak, wszystko jest proste. Po prostu trzeba znaleźć odpowiedni plik spakowany przez tego samego historyka, ale w wersji 32-bitowej.

Co zrobić, jeśli aplikacja nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32?

Ale to wszystko, jak mówią, kwiaty. Dość często można spotkać się i nieprzyjemnej sytuacji, gdy użytkownik jest przekonany, że program lub plik sterownika jest uszkodzony lub nie w pełni wykorzystany, a system nadal wyświetla komunikat informujący, że aplikacja nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. Co zrobić w takiej sytuacji, to jest łatwe do zrozumienia dane specyficzne Przykład zastosowania w rejestrze. Aby to zrobić, należy pobrać plik Win32.reg i uruchomić go raz. Po tym, problem powinien zniknąć.

Czasami ta metoda nie działa. Jest bardzo prawdopodobne, że problem jest błąd z aktualizacją Microsoft .NET Framework.

Jeśli zainstalowany terminal komputerowy, na przykład, w wersji 2.0, zaleca się, aby aktualizować automatycznie lub ręcznie. Można korzystać z tego samego «Windows Update” lub pobrać pakiet na oficjalnej stronie internetowej w celu wsparcia aktualizacji Microsoftu.

To samo odnosi się do platform takich jak Java lub Visual C ++ Microsoft rozpowszechnianiu Package (x86 lub x64). Aktualizacja odbywa się na podobnej zasadzie.