854 Shares 9843 views

MPS – co to jest?

Czasami producenci pochodzić z dziwnych nazw dla swoich samochodów. Niektóre dodać do nazwy dodatkowej wartości dosłownym, takich jak „Pani”, „GTR”, „MPS”. To określenie oznacza powodu. Zwykle w ten sposób oznaczone „naładowany” wersji samochodów cywilnych. Dzisiaj patrzymy na jednym z tych przypadków, mianowicie „Mazda MPS.” To będzie interesujące.


projekt

Japoński producent wydała dwa „Mazda MPS”. Jest pobierana hatchback opiera się na „trójki” i sedan. Ten ostatni został wykonany na podstawie Mazda-6 samochodu. wersja MPS jest praktycznie identyczna cywilnego zewnętrznie. To całe „trick”. Po obejrzeniu normalnego przepływu, warzywo „Mazda”, nikt nie domyśli się o to charakteryzuje teristics. Ale jak tylko kierowcy wcisnąć pedał gazu jako „walnięcie” Dążę na kilka sekund w czarną kropką. Jeśli weźmiemy pod uwagę MEA trzeciej serii, charakterystyczne cechy Oto optyka ksenonowe, nieco zmodyfikowany zderzak i mały dolny spódnica wiatr.

Tylko prawdziwi fani „Mazda” będzie w stanie odróżnić to auto od zwykłych, w wersji cywilnej. To samo odnosi się do sedan. Tutaj wszystkie te same skośne reflektory, osłona chłodnicy z ikoną rozpoznawalną marką i podniósł maskę. Tylko na tym, co może być uznane naładowaną wersję MPS – to na ogromne 18-calowe felgi na oponach niskoprofilowych. A te koła są zarówno trzecia i szósta seria „Mazda MPS.” Pomimo roku jego wydania (czyli 2005 i 2006 th th odpowiednio dla sedana i hatchbacka,), urządzenie wygląda bardzo stylowy i nowoczesny. Ten samochód jest uniwersalna i nadaje się zarówno dla silnej i słabej płci.

Wymiary, klirens

Jeśli chodzi o wymiary, sedan ma następujące wymiary. Długość wynosiła 4,76 m, szerokość – 1,78 m, wysokość – 1,43 m. Hatchback był pokompaktnee. Tak więc, długość wynosiła 4,4 m, szerokość – 1,76 m, a wysokość – 1,46 m, który jest nieco wyższy niż sedan. Prześwit – częstym problemem zarówno dla „trójki”, a za „sześć”. Bez ładowania było to około 15 centymetrów. A jeśli MPS hatchback jakoś radzić sobie z nieprawidłowościami ze względu na krótkie zwisy, sedan jest często związał progi dzięki długim rozstawem osi. Nadal głównym elementem tych maszyn – gładki asfalt.

salon

Wewnętrzna część jest nie wiele różni się od odpływu. Wyjątkiem jest czerwone wykończenia na desce rozdzielczej i konsoli środkowej. magnetofon i „krutilki” system klimatyzacji są podświetlone na czerwono. Deska rozdzielcza zawiera trzy „dobrze”, wyraźnie oddzielone od siebie. Z każdej strony – wygodne przyciski podnośniki szyb i duże otwory na głośniki. Muzyka w „Mazda” brzmi bardzo dobrze. Ale jakość plastiku pozostała na tym samym poziomie. Mimo to, dodatkowa izolacja akustyczna samochód nie boli. Pojemność bagażnika w „trójki” – 290 litrów. Sedan w stanie pomieścić do 455 litrów bagażu.

Charakterystyka techniczna „trójki”

Tak więc, najpierw rozważmy najmłodszych MPS serii. pełny potencjał „Mazda” ukrywa się pod maską. Do „Mazda 3 MPS” został podniesiony do innych, bardziej obszerny i mocny silnik. Jest to czterocylindrowy silnik benzynowy turbo jednostka i wtrysku paliwa. Objętość robocza ster strumieniowy – 2300 centymetrów sześciennych. Moc maksymalna – 260 KM. Moment w trzech tysięcy obrotów na minutę – 380 Nm.

Wydała na świat w 2006 roku dla Mazda 3 MPS-po prostu „rozszarpałeś” nowomodny „Mercedes” i „BMW”. To był prawdziwy sukces dla japońskiego producenta. Po raz pierwszy postawił się turbodoładowany silnik do seryjnego, taniego samochodu. Samochód ten został wycierając nos, nawet segmencie premium pod względem dynamiki. Jeśli chodzi o konkretne liczby, aby rozproszyć setki trwało zaledwie 6 sekund. Prędkość maksymalna wynosiła 250 km na godzinę.

Maszyna miała wysokie zużycie paliwa. Stopa miasto nie była niższa niż 13 i pół litra. W cyklu mieszanym „trójki” pasują do dziesiątki. Nawiasem mówiąc, tylko 98-oktanowa benzyna są odpowiednie dla tego silnika. Niektóre zestaw do „Mazda” wyposażenie Gaz-cylindrowy, aby zaoszczędzić. Po tym wszystkim, liczba oktanowa LPG – ponad sto. Oznacza to, że paliwo jest odpowiedni do zastosowania w silniku tego typu. Ale wiele kontrowersji na temat HBO w silnikach turbodoładowanych spacery wśród kierowców. Jednak to często można znaleźć na naładowanej „Forester” i inne samochody japońskiego przemysłu samochodowego.

Dane techniczne „Mazda 6 MPS"

Ta maszyna przyszedł rok wcześniej niż „trójki”. Tutaj zainstalowany silnik 2260 cc z górnymi wałkami rozrządu. Jednostka miała pojemność 260 koni mechanicznych. O podobnych cechach (moment na „trzy” i „sześć” jest również identyczne) sedan tyle w rozproszeniu pół sekundy. Fakt, że masa własna samochodu była wyższa. To znacznie wpływa na osiągi dynamiczne. Nawiasem mówiąc, maksymalna prędkość były mniejsze i wynosiła 240 km na godzinę. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, najniższy wynik miejskich wynosiła 14 litrów. Na właścicieli trasa pasuje do 8,2. W połączeniu maszyny cyklu zużywa 10 i pół litra. Co dziwne, ale silnik z turbodoładowaniem jest przeznaczony dla 95-oktanowej benzyny.

transmisja

„Mazda MPS» w wersji sedan i hatchback wyposażony w taką samą skrzynię biegów. Ten mechanik na sześć etapów. Ponieważ jest to wersja sport, automatyczne skrzynie biegów tu nie było. Chociaż same Niemcy często używane maszyny w wersji AMG.

podwozie

Zawieszenie na obu osiach była niezależna. Podstawka przedni typu rack „McPherson” drążek stabilizatora, jak również poprzeczne wahacze. Tylny niezależne zawieszenie oparte na wzdłużnych i poprzecznych połączeń. Także tutaj są sprężyny śrubowe i amortyzatory teleskopowy. Te ostatnie znajdują się osobno, a nie w szafie. Co do rodzaju napędu, nie są już różnice. Na przykład wersja MEA sedan miał z przodu nadwozia z możliwością przyłączenia osi tylnej przez lepki sprzęgła. Ale hatchback wyposażony w bezspornego napędem na przednie koła. Moment nie jest przenoszona na tylną oś. Jeśli chodzi o hamulce na obu osiach są typu dysku, a dodatkowo wentylowane. Ale wersja sedan miał niewentylowane tarcze z tyłu. Reszta różnic w układzie hamulcowym nie jest.

wniosek

Tak więc okazało się, co „Mazda MPS”. Jak widać, jest to bardzo szybki samochód „z ludu”. Ale pionierami tego trendu „hot hatch” naprawdę są Niemcy. To z „Volkswagen Golf GTI” rozpoczął to producentom wyścigu. Teraz te maszyny są bardzo popularne wśród ludzi. Po tym wszystkim, nie każdy ma możliwość zakupu drogiego samochodu klasy luksusowy lub sportowy samochód. Dla niektórych to nie jest po prostu konieczne. Wystarczy być pobierana „byudzhetku”, który nie jest niczym wyróżniać się z ogólnego strumienia będzie w stanie wyprzedzić żadnego prisportivlenny „Mercedes” i „BMW”.