722 Shares 9856 views

Że dziecko jest w stanie do 10 miesięcy – rozwój

Dzieciak w ciągu 10 miesięcy wydaje się być prawdziwym bohaterem w porównaniu z nowonarodzonych okruchów. Ale w rzeczywistości dzieci są w tym samym wieku. Po kilku latach, różnica nie będzie zauważalna w ogóle. Dziś rodzice powinni zwracać uwagę na wszelkie przejawy dziecka umiejętności i pierwszego roku życia. To powinno być w stanie dziecko w wieku 10 miesięcy, ma obowiązek znać każdy matkę. Warto odwiedzić pediatrę, aby szybko zidentyfikować te lub inne zaburzeniami rozwojowymi.


Formacja na nogach

Począwszy od 10 miesięcy, dzieci wydają się mieć własne stoisko na nogach. Niektóre okruchy mieć własne stoisko na wsparciu. Maluchy duża waga może być w pozycji pionowej tylko z pomocą rodziców. W tym wieku wiele dzieci mają doskonałe indeksowanie i może osiągnąć prawie dowolny punkt w mieszkaniu. Dlatego matki i ojcowie powinni być podwójnie ostrożnym.

Szczególną uwagę należy zwrócić na kojców i szopki. Biorąc pod uwagę fakt, że dziecko może stanąć na własnych, należy myśleć z wyprzedzeniem o bezpieczeństwo. Reszta łóżeczko musi być na tyle wysoka, że dziecko nie spadło. Kojec powinny być mocne i stabilne. W każdym razie, nie można zostawić dziecko przez dłuższy czas bez nadzoru. Co może dziecko w 9-10 miesięcy? Dzieci są bardzo ciekawy rok. Starają się zdobyć nowe szczyty i nie mają pojęcia o możliwym niebezpieczeństwie. Nie najlepszym rozwiązaniem byłoby kojec z dużej siatki. Jeśli okruchy pewnie stoi na nogach, będzie on z pewnością próbują wydostać się na zewnątrz areny. Spadek i guz na czole zostaną dostarczone.

obiekty Chwyć

Pod koniec dziewiątego miesiąca niemowląt łatwo jest wiedzieć, jak zachować rzeczy między kciukiem a palcem wskazującym. Ta umiejętność daje im wielką przyjemność. Dużo radości przynosi rzucanie różnych przedmiotów. Rodzice zauważyć, że dziecko rzuca zabawek z szopki specjalnie do nich ponownie podniesiony. Ten rodzaj gry. Mama i tata szczęśliwie przeprowadzone na prowokacji dziecka. Po tym wszystkim, dzięki czemu można cieszyć się znowu i znowu skacząc śmiech dzieci.

To powinno być w stanie dziecko w wieku 10 miesięcy? Kid łatwo podnosi małych przedmiotów. Mówi nawet, że rodzice mogą być badane natychmiast. Matki powinny być bardzo ostrożnym. Po tym wszystkim, że dziecko ma nowe przedmioty rasprobovat smaku. Małe nasiona lub kamień spada prosto w usta. Dlatego też, jeśli dom rośnie dziecko pierwszego roku życia, do czyszczenia należy zwrócić szczególną uwagę.

Rozwój pamięci

W ciągu 10 miesięcy, dziecko już ma doskonałą pamięć. On nie ma żadnego problemu, aby odróżnić się od obcych rodzimej osobę. Nawet jeśli Papież opuści na długą podróż, dziecko bez problemu znajdzie w dniu przyjazdu i był szczęśliwy, aby przejść do jego ramionach. Niemowlę rozwój psychiczny zależy nie tylko od jego cech fizjologicznych, ale także od wysiłków rodziców. Już w tym wieku można zacząć uczyć dziecko do kolorów lub nazwy obiektów. Dzieciak, choć nie jest w stanie powtórzyć słowa, należy pamiętać wszystko.

Słaba pamięć maluch może wskazywać na upośledzenie umysłowe. Wynik powinien rodzice alarm, jeśli dziecko nie rozpoznaje krewnych, który widzi na tyle często, lub nie reaguje na własnym nazwiskiem. Nie ma powodu, aby pokazać na okruchy neurologa. Być może takie zachowanie jest przejawem temperamentu. W każdym razie lepiej być bezpieczne. Nieprawidłowość na wczesnym etapie są szybko eliminowane.

mądrość

Że dziecko jest w stanie do 10 miesięcy pod względem rozwoju intelektualnego? W tym czasie rodzice mogą zauważyć, że dziecko może mieć do rozwiązywania prostych problemów. Jeśli ukryć okno zabawki przed dzieckiem, byłby to żaden problem znaleźć. Dziecko bez problemu następujące kierunki ( „Daj mi zabawkę”). By tym wieku dziecko jest już tam ulubione przedmioty. Ta pozycja może ewentualnie być przeznaczony dla dzieci. Rodzice zauważyć, że dzieci wolą piloty i telefony komórkowe w zwykłych zabawek. Jednak warto pamiętać, że te rzeczy nie są bezpieczne dla dziecka do roku.

Jeżeli 10 miesięcy rozwoju dziecka (które powinny być w stanie) bezpośrednio zależy od rodziców. Tylko an godzinnych zajęć w formie gier dziennie daje doskonały efekt. Dziecko będzie znacznie różni się od swoich rówieśników. W sprzedaży jest wiele zabawek edukacyjnych, które przychodzą do pomocy mamusie i tatusiowie. To jest inny projektanci i piramida, w której dziecko jest utworzone przez logicznego myślenia. Korzystne są oferowanych zabawek prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach. Materiały nie spełniające wymagań może spowodować poważne szkody dla małego człowieka.

rozwój mowy

Na placu zabaw często można usłyszeć pytanie: „Co może dziecko ma 10 miesięcy?” Wiele matek powiedzieć, że syn lub córka jest szczęśliwa wymówić dźwięk. Najbardziej sprytne dzieci mogą mieć do powiedzenia prostych słów, takich jak „mama”, „tata”, „daj”, „th”, i tak dalej. D. Nie rozpaczaj, jeśli nie jest jeszcze na okruchy starają się mówić. Wszystkie dzieci rozwijają zupełnie inna. Należy zwrócić uwagę na zachowanie dziecka. Jeśli on reaguje na jego imię i reagować na prośby, nie ma powodu do obaw.

Pomóż dziecku zacząć mówić do pomocy książki dla dzieci. Rodzice powinni przeczytać historie dzieckiem i dźwięczny wiersz. Istnieją specjalne powiedzeń, które stymulują rozwój mowy dziecka. Warto zwrócić uwagę na dźwięki, które dziecko zaczął mówić w pierwszej kolejności. Pod koniec 10 miesięcy, dziecko często może wypowiedzieć takich liter jak „d”, „b”, „M”. Niektóre dzieci są już wyraźnie wymawiać literę „R”. W pierwszych umiejętności dziecka i powinien opierać się na zajęcia w rozwoju mowy.

Rozwój społeczny dziecka

Co może zrobić dziecko w 10 miesięcy? Dziecko jest doskonale odpowiada na żądanie i pokazuje swoje uczucia za pomocą mimiki. Nieliczne uśmiechy kiedy jest chwalony, i płacze, kiedy jego nadużywanie. W tym wieku dzieci już wiedzą, jak wyrazić swoją złość poprzez mimikę i gesty. Niektóre temperamentu dzieci mają tendencję do gryzienia sprawcy. Już nadszedł czas, kiedy dziecko powinno wyjaśnić, co jest „dobre” a co „złe”.

Chłopak już wie, jak pokazać cechy jego charakteru. Już w tej chwili można zauważyć dziecko uwielbia spędzać czas w dużej firmie, czy woli być sama. Większość dzieci z przyjemnością komunikować się z rówieśnikami. Niektóre są rysowane do starszego dziecka. Rodzice powinni być strzeżone, gdy dziecko boi się dzieci. Pamiętaj, aby znaleźć przyczynę tego zachowania.

To powinno być w stanie zrobić dziecko 10 miesięcy? Jeśli maluch rozwija się normalnie przez jakiś czas, może on już zabawić. Większość matek nie są w 100% swojego czasu poświęcić na niemowlę. Trzeba mieć czasu na zajmowanie się więcej i pracach domowych. W rogu dla dzieci dla dziecka można znaleźć ogromną liczbę nagłych przypadkach. Musisz dostać zabawki poskladyvat w torbie i sortować bloki koloru. Jeśli maluch, nawet na chwilę nie można pozostawić bez matki, konieczne jest, aby skierować do neuropatologa.

rozwój emocjonalny

Co może zrobić dziecko w 10 miesięcy? Dziecko reaguje na wszystko, co dzieje krzyk lub uśmiech. Ponadto okruchy zaczyna zauważać, że nie jest już możliwe, aby osiągnąć pożądany krzyk. Dzieci w tym wieku znacznie mniej płaczą. Zobacz łzy na policzkach może być mały, jeśli dziecko ma obawy. W większości przypadków, płacz jest jednoosobowa. Potoku szybko zastąpiona przez miech, jeśli pipsqueak osiąga pożądane.

Niewiele osób wie, że dziecko jest w stanie do 10 miesięcy wielkich żartów. To właśnie w tym wieku zaczynają rozwijać poczucie humoru. Skąpe mogą specyficznie publikuje zabawne dźwięki, jeśli zrozumiemy, że jest to śmiech innych. Wiele dzieci w ciągu 10 miesięcy są w stanie pozować śmieszne miny zadowolić mamę i tatę.

Przez 10 miesięcy dzieci są już świadomi tego słowa „może” i „nie”. Jednak oni wydają się być buntowniczy. Robią to nie na złość rodzicom. Nieposłuszeństwo – to rodzaj gry, który zapewnia dziecku bardzo. W krótkim czasie, a dziecko będzie bezwarunkowo spełnić życzenie rodziców.

gra

Co może dziecko 10-11 miesięcy? Pierwsze dziecko jest w stanie bawić się z różnych zabawek. W grach w nowy etap. Wystarczy już trzymać w rękach nowy kostki lub grzechotka. Dziecko zaczyna lubić gier role-playing. Dziewczyny chętnie bawić się lalkami i chłopców – z samochodami. Bardzo podobnie dużych dzieciaków maszyn, a także zabawki wózek toczenia. Z ich pomocą dziecko może nauczyć się chodzić szybciej.

Promuje rozwój umysłowy rysowania dla dzieci. W sprzedaży są specjalne farby do malowania palcami, które nie są szkodliwe dla delikatnej skóry niemowląt i wypłukać bez problemów. Nawet jeśli dziecko zdecyduje się wypróbować niektóre z kolorów na podniebieniu, nic strasznego się nie stanie. Matki, które boją się ubrudzić, warto kupić specjalne plakaty, aby zaczerpnąć wody. Z ich pomocą można narysować śmieszne zdjęcia bez szkody dla odzieży i otoczenia.

Co należy poinformować?

Mamusie i tatusiowie powinni zwrócić uwagę na co dziecko jest w stanie do 10 miesięcy. Szczególną uwagę należy zwrócić na rozwój fizyczny. Poprosić o pomoc warto jeżeli okruchy do tej pory nie nauczył się siedzieć samodzielnie i w pozycji pionowej przez długi czas. Nie martw się, jeśli nie okruchy tendencję do pełzania. Wiele dzieci przekroczyć ten etap i od razu zacząć chodzić. Jednak większość pediatrów pamiętać, że indeksowania etap jest bardzo ważny dla rozwoju fizycznego.

Pod względem rozwoju społecznego, który jest zdolny do dziecka w 10 miesięcy? Chłopiec musi reagować na ich nazwę i pokazać emocji poprzez mimikę, ale powiedzieć pierwsze słowo, prawdopodobnie nie będzie. Już dawno zaobserwowano, że dziewczęta w tym planie rozwijają się znacznie szybciej. Jednocześnie, wielu chłopców dużo wcześniej zaczynają raczkować i chodzić. Nie martw się, jeśli syn nie stara się mówić do 10 miesięcy. Ale na wizytę u specjalisty, pożądane jest, jeśli dziecko nie reaguje na jego imię i nie reaguje na żądania.

Żegnamy do smoczka

W ciągu 10 miesięcy, to jest czas, aby zaprzestać używania smoczka. Rzadkie w tym wieku już wie, jak do gryzienia i ssania odruchu może zaspokoić piersi matki bez problemów. Sutek przynosi tylko szkody. Pediatric Dentistry zauważyć, że przyczyną wad zgryzu u dzieci, w większości przypadków jest to smoczek.

Wiele osób wie, że dziecko jest w stanie precyzyjnie 10 miesięcy zasnąć bez sutków. Jeśli dziecko jest przyzwyczajone do smoczka, rodzice powinni być cierpliwi. Skąpe by krzyczeć i domagać powrotem ulubiony przedmiot. Ale po kilku dniach dziecko będzie zapomnieć o sutek, a miesiąc później będą postrzegać go jako zabawki.

To czas na garnku?

Nawet 15-20 lat temu wierzono, że pierwszy rok życia dziecka powinien już wyraźnie nocnik. Dziś wiele się zmieniło. Nowoczesne pediatrów zaleca się przyzwyczajać dziecko do garnka z zaledwie 18 miesięcy. W tym przypadku znajomość z nich może rozpocząć się tak długo, jak dziecko zacznie siedzieć pewnie. Mama powinna wyjaśnić okruchy, które jest zaprojektowane garnek i jak go używać. Pomoc może przyjść „napisać” lalkę. Nie jest konieczne, aby twierdzą, że okruchy siedział na garnku. Takie działania mogą jedynie odstraszyć go.

Po upływie 18 miesięcy, większość dzieci może kontrolować oddawanie moczu. Mogą czekać cierpliwie, jeśli pula nie ma. Nocnik „w zasadzie” dzieci zaczynają zaledwie 22-24 miesięcy.

podsumować

Teraz w wieku 10 miesięcy dziecko. Rozwoju (które powinny być w stanie) wszystkie dzieci są zupełnie różne. Jednocześnie istnieją pewne wymogi, które rodzice powinni zwrócić uwagę. Aby szybko zidentyfikować konkretnego odchylenia, należy regularnie odwiedzać pediatrę (co najmniej raz w miesiącu). Jeżeli dom słychać śmiech dzieci i skacząc nawet dziecko nie może usiedzieć na minutę, jest całkowicie zdrowy.