455 Shares 8823 views

Co to jest indukcja elektromagnetyczna

Indukcja elektromagnetyczna jest wszędzie wokół nas. Nawet w tej chwili, gdy czytasz te linie z ekranu swojego urządzenia elektronicznego, wpływ jest na komórkach organizmu. Jednak nie należy martwić się o to, ponieważ jej intensywność jest tak mała, że jest tylko interesów teoretycznych. Jednakże, w pewnych warunkach, indukcja elektromagnetyczna może zwiększyć się do niebezpiecznego poziomu. Wiadomym jest, że bezpieczeństwo ludzi zależy przede wszystkim od siebie. Dlatego trzeba mieć przynajmniej ogólne pojęcie o tym, co jest indukcja elektromagnetyczna.


Postawmy prosty eksperyment myślowy. Do tego potrzebne jest metalowy pierścień-pierścień, w którym czujnik szczeliny są połączone szeregowo amperomierz i niską moc żarówki. Ta obręcz będzie zamkniętą pętlę, przez którą może przepływać zmienny prąd elektryczny. Sam pierścień jest odizolowany, na przykład, jest usytuowany w płaszczu z tworzywa sztucznego. Drugim istotnym elementem – długi przewód, poprzez który przepływa prąd. Stres tutaj powinna być wyższa. Umieść obręcz w jednym pomieszczeniu, a przewodem – w drugiej. Oczywiście, amperomierz w metalowy pierścień pokazuje zerowy – rzeczywiście, tam gdzie jest prąd? Teraz umieścić przewód bezpośrednio do ringu … W tym momencie, jeżeli napięcie jest zbyt małe, igła urządzenia odbiega od zera. Cuda! Po tym wszystkim, elektrony z drutu nie może skakać na metalowy pierścień, ponieważ ostatnią rzeczą szczególnie podkreślić nieizolowanych-przewodzącego plastiku. Mamy skomplikować nasz eksperyment: drutowy do obręczy. Teraz strzałka amperomierz wyraźnie wskazuje na obecność pierścienia prądu elektrycznego. Powodem tego – indukcji elektromagnetycznej. Aby wyjaśnić, co się dzieje z naukowego punktu widzenia, konieczne jest, aby zrobić małą wycieczkę do historii.

Odkrycie indukcji elektromagnetycznej w 1831 roku jest przypisana do Michaela Faradaya. Dziesięć lat wcześniej wyruszył do konwersji pola magnetycznego w energię elektryczną i, jak widać, doskonale poradził sobie z tym. Już w tym czasie fizycy wiedzieli, że istnieją dwa rodzaje pól magnetycznych i elektrycznych -. Czy nośniki ładunku zostaną przeniesione, zarejestrowane pole magnetyczne natura i jeśli nieruchoma elektrostatycznego. Wiele osób zakłada, że pole musi być w jakiś sposób powiązane, ale potwierdzając to doświadczenie i jego badanie zrobił dokładnie Faradaya. Poruszał niższy zwój wewnątrz większa. Konkluzje z nich były połączone z urządzeniem pomiarowym, a z drugiej cewki przepływa prąd stały. Występowanie cząstek ruchu w układzie zwany indukowane (indukowanego) prądu. Jeśli cząstki o ukierunkowanego ruchu ładunku, wokół którego znajduje się w polu magnetycznym. To było linie indukcji natężenia pola do przechodzenia obwodu przewodzącego. Można go przesunąć sobie pętlę i boiska – wynik jest taki sam. Zmiana prądu stałego (doświadczenie Faradaya), aby naprzemiennie unika wszelkich przemieszczeń mechanicznych, jak generowane przez pole sam zmienia się w czasie. Zastosowanie transformatorów indukcji elektromagnetycznej można stworzyć energię elektryczną. Być może elektryczny nigdy nie osiągnął wyżyny dzisiaj nie być takie urządzenia.

Jakie niebezpieczeństwo dla ludzi? Niektóre linie energetyczne linie przekazać tysięcy woltów. Z tego powodu istniejącego pola wokół przewodów może przedłużyć się do kilku metrów. Człowiek złowione w zmiennego pola, cząsteczki wody są ustawione wzdłuż linii napięcia. Długotrwałe narażenie na tych warunkach niekorzystnie wpływa wiele układów organizmu.