81 Shares 9122 views

Serwer wyszukiwania: co to jest, listę zalet i wad

Wyszukiwarki pomóc użytkownikom Internetu znalezienie informacji. W pasku wyszukiwania człowiek wchodzi do swojego zapytania: wyszukiwanie słowa kluczowego lub zbiór słów kluczowych. I wybierz z listy ulubione strony lepiej oddaje istotę pytanie zadane wyszukiwarce. Szukaj serwerów internetowych – jest to wygodne i nowoczesne.


Przegląd wyszukiwarek

Wyszukiwarka obsługuje setki gigabajtów danych i daje użytkownikowi odpowiednich stron internetowych w wygodnym formacie znaleźć listę stron. Lista ta może składać się z setek tysięcy stron, na których znajdują się te słowa. Z tego wszystkiego można już znaleźć odpowiednie informacje, może czasami być problematyczne. A czasami po prostu znaleźć właściwą stronę z odpowiednimi informacjami.

AltaVista serwer wyszukiwarka – najbardziej niejasny wyszukiwarka w „Runiet”. To był popularny anglojęzycznych odbiorców podczas uruchamiania systemu „Vista” z „Microsoft”. U jego podstawy znajduje się zaledwie pięćset pięćdziesiąt milionów stron. Cztery miliony artykułów z 15000 grup dyskusyjnych wewnątrz agregatora „Yuzenet”. I wyszukać dostępne dla zdjęć i innych plików multimedialnych, takich jak wideo i dźwięk. Emisja obrazów wyprodukowanych w nieco nietypowej formie. Pochodzą one od wielkości całego opisu po najechaniu kursorem myszy nad obrazem.

Open Directory Project – usługa ta odnosi się raczej do katalogów niż do wyszukiwarek. Ale poprzez poszukiwanie odbywa się wyłącznie na wysokiej jakości zasobów internetowych. Praca dla wygody użytkowników przewozi około 38.000 redaktorów, którzy wybranych miejsc na codzień dla Twojego sklepu.

WebCrawler serwera wyszukiwania – numer indeksu usługi wyszukiwania około 1,6 mln materiałów indeksowane. Directory Project ma około 100.000 kategorię, w którym można zdefiniować prawie każdą stronę. W ogólnej bazie danych wyszukiwarki do innego projektu internetowego o nazwie Excite, ale projekt koncentruje się na czatach indeksowania ruchu rozrywki i horoskopy.

Lycos – Serwer ten zawiera informacje o 50 mln stron. Ci są przedstawiane wnioski do wyszukiwarki. Można napisać, na przykład: „Jak napisać artykuł na miejscu”, a wyszukiwarka poda niezbędne informacje. Sortować je istotne z żądaniem. Być może wśród nich znajdziesz właściwą. Przedstawione wnioski do wyszukiwarki dla każdej wyszukiwarki poniżej.

HotBot – zawiera informacje o 55 mln stron z całego internetu. Wśród nich można znaleźć informacje. Dla wygody, można określić żądany geo-pozycję. Na przykład, szukasz kawiarni w danym mieście i proszą odpowiedni wniosek. Finder wykonuje również wyszukiwanie na dźwięku, grafiki, skrypty i inne witryny błahych rzeczy, które mogą okazać się konieczne. Serwer niedawno dołączył do „Yuzenet” i poszukiwanie może być tam wykonywane.

„Google” i „Yahoo” – gigant wyszukiwania

Serwer wyszukiwania „Google” (Google) – dla wszystkich prac już indeksowane około 2 miliardów stron, które wyszukuje treści zainteresowania użytkownika. „Runet” indeksowane dobrze, ale lepiej „Yandex” „Google” nie, bo bierze pod uwagę indywidualne cechy języka rosyjskiego, pisowni i wymowie słów podczas wyszukiwania.

Serwer wyszukiwania Yahoo (Yahoo!) – opracowała serwis informacyjny, zebrane z mediów na całym świecie. W niej indeksowane prawie 3 miliony linków. Obsługa dość dobrze zorganizowany. Jest to jeden z pierwszych na świecie. Ale to nie jest tak popularne jak „Google”.

metasystem

Oprócz klasycznych wyszukiwarkach istnieje metasystemu które wyglądają ze wszystkich systemów jednocześnie. Wyniki zostaną zaprezentowane w wygodnej formie. Usługa „Yandex” – największa w „Runiet” i pierwsza w swoim rodzaju. Po wyszukiwarce rozprzestrzenił się w krajach WNP, gdyż uwzględnia morfologię języka. Copernic Program 2001 trwa od dłuższego czasu i stale aktualizuje swoją bazę danych z różnych usług. Można wyszukiwać według kategorii lub geolokalizacji. Emisja może być geokodowane z którym wniosek przybywa.

Są darmowe i płatne wersję serwisu, który jest używany przez ponad czternaście milionów ludzi. Serwer używa, aby wyszukać „Google”, „Yandex” i innych.

„Rambler” i „Yandex” – największe katalogi stron

Rambler – rosyjska strona, która świadczy usługi na znalezienie właściwej informacji w Internecie. Finder dość młody, ale już zyskał popularność w Rosji i WNP, nie jest katalogiem, a agregator aktualności, który zawiera ogromną liczbę rosyjskich stron internetowych. Jest to największa w CIS po to idzie „Yandex”, który omija jego jakość. W „Yandex” jest dość trudne dla mało znanych miejscach. W „Wędrowca” rejestracja jest bezpłatna dla wszystkich portali, które spełniają warunki do przyjęcia projektu katalogu.

Wyszukiwanie plików

"FTP-index". W nim jest informacji na temat serwerów FTP, które są używane do przechowywania i rozpowszechniania informacji. Ale informacje w formie plików.

Filez – może być oglądany przez ponad 100 milionów plików w wyszukiwarce plików indeksu.