654 Shares 3561 views

Dlaczego Rosja naddźwiękowy pocisk

Pokój na naszej planecie tytułu, niestety, głównie strategiczne równowagi potencjalnych główne kraje – konkurentów. Geopolityczna parytet został złamany pierwszy w 1945 roku, pojawienie się arsenale armii Stanów Zjednoczonych broni jądrowej.


W 1947 roku Związek Radziecki był w stanie zbudować bombę atomową, ale kierownictwo kraju miała do czynienia z problemem dostarczania głowicę do celu. Pierwszy środek tymczasowy był kopią amerykańskiej bombowców B-29 w tym czasie służył jako główny nośnik broni masowego rażenia.

Pojawienie międzykontynentalnych pocisków ponownie zakłócić równowagę strategiczną, tym razem na rzecz ZSRR. Jednak balistyczny trajektoria było łatwo przewidzieć, że stworzyła warunki do zniszczenia środków przenoszenia na różnych etapach jego lotu.

Po raz pierwszy problem niskiej efektywności obrony powietrznej przeciwko celów wysokich i szybkich do czynienia w 1973 roku siły zbrojne Izraela. Na dużej wysokości nad terytorium radzieckiego samolotu wielozadaniowego poleciał MiG-25. Wszystkie działania są powszechnie stosowane w takich przypadkach, w tym uruchomienia rakiet przeciwlotniczych, okazały się płonne. Unikalny i niepowtarzalny sufit w momencie prędkość jest po prostu nie pozwolić im dogonić tarczy.

Na początku lat dziewięćdziesiątych, programiści, naukowcy z różnych krajów rozpoczęły badania w dziedzinie broni, co byłoby trudne do zneutralizowania, nawet jeśli jest on wykrywany systemy ostrzegawcze.

Rosja opracowany Hypersonic pociski były odpowiedzią na amerykańskiego programu Prompt Global Strike (czyli błyskawiczne globalnego strajku).

Sprzeciw wobec amerykańskiej dominacji w inicjatywy strategicznej zachodzących w różnych kierunkach.

Jednym z nich było stworzenie głowic, które mogą zmienić trajektorię po oddzieleniu od strony głowy i osiągnąć cele z nieprzewidywalnych kierunkach.

Kolejna linia pojazdów dostawczych trudnouyazvimyh rozwój stał Rosja naddźwiękowy pocisk. Ich główną różnicą tradycyjnych pocisków balistycznych, to szybkość jest znacznie wyższy od liczby m (co odpowiada około 1070 km / h).

Pierwsze eksperymenty na tworzenie nowych modeli broni, które byłyby trudne do przechwycenia, rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych. Dyna Soar X-20 był amerykański projekt bezzałogowego samolotu kosmicznego, który rozpoczyna się w stratosferze warstwy atmosfery (na wysokości około 30 tysięcy metrów sześciennych) z samolotów naddźwiękowych. Odpowiedź może być Hypersonic przeciwrakietowej Rosji „Spiral” systemów kosmicznych, zdolne prędkością do 7 tys. Km / h, ale wkrótce dwa programy zostały ograniczone. Wydatki na prace budowlane okazały się niewykonalne nawet dla amerykańskiej gospodarki.

Zajęło trzy dekady, ale zadanie utrzymanie strategicznego parytetu nie traci swoje znaczenie. „Cyrkon” – tak zwane nowe rosyjskie pociski Hypersonic.

2013 Międzynarodowego Lotnictwa i Przestrzeni Show w Żukowski. Rosyjsko-indyjskie joint venture „BraMosaerospeys” ogłasza plany, aby stworzyć broń, która nie przejęcia władzy najnowszych i przyszłych systemów obrony przeciwrakietowej.

Pierwsze testy na hipersonicznych pocisku w Rosji pokazały, że może osiągnąć prędkość, trzy razy szybciej niż amerykański „Tomahawk” w wysokości od 10 metrów do 14 kilometrów. Obciążenie walki jest 300 kg, konstrukcja dwóch etapach. Wymiary: długość około 10 m, średnicy 700 mm. Waga na początku mniejszej niż 4 tony wraz z pojemnikiem transportowym całkowite.

konstrukcja bazowa dla GZR „BraMos” i rozwijane równolegle antiship „Cyrkon” system rakietowy lepszy „Onyx” podmorskich-P-800. Prace projektowe rozpoczęły się w 1999 roku, aw czerwcu 2001 roku w miejscu, w indyjskim stanie Orisa, pierwszy test wypalania został wykonany. Oczekuje się, że nowy naddźwiękowy pocisk Rosja i Indie mogą być uruchamiane z klasy samolotów MiG-29.

Kolejny alternatywny system superfast broń o nazwie „Chill” został przetestowany w zakresie Sary-Shaganskom pod koniec 1991 roku. Elektrownia podstawę, z którego wykonano rakietowego silnika VOP C-200 o doskonałych właściwościach. Kryzys finansowy nie jest dopuszczalne, aby zakończyć test.