170 Shares 4090 views

Sekretarz obrony USA: lista. US Zastępca Sekretarza Obrony. Ashton Carter, sekretarz obrony USA: biografia, zdjęcia, obowiązki

Amerykański Departament Obrony – organem władzy wykonawczej w kraju. Jest on odpowiedzialny za bezpieczeństwo narodowe, koordynacja procesu podejmowania decyzji politycznych w zakresie ochrony i zarządzania tych przypadkach. Szef działu – sekretarz obrony USA. Jakie są jego obowiązki i mianowany dowódcą Pentagonu?


Historia Ministerstwa

Kancelaria powstała w lecie 1947 roku, w wyniku połączenia wszystkich jednostek wojskowych w kraju pod jednym dachem. Po II wojnie światowej w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła konkurencję między siłami wojskowymi dla przyciągnięcia inwestycji i za prawo być nazywany najlepszym. Ministerstwo Obrony został poinstruowany, aby zatrzymać tę walkę i koordynować wszystkie działania razem.

Ta konkurencja przejawia się przede wszystkim w polityce pierwszego kierownika działu – D. Forrestala. Wcześniej dowodził siłami morskimi, nalegał na dużych zastrzyków w budowie lotniskowców, które trwały debaty, ale w obrębie organizacji.

W dzielnicy Washington Arlington jest siedzibą ministerstwa. Każdy będzie wiedział, to w kształcie pięciokąta, który ma swoją nazwę – Pentagon.

cechy inauguracja

Sekretarz obrony USA (fot są obecne w artykule) jest powoływany przez Prezesa, z tym kandydatura może zająć urząd dopiero po zatwierdzeniu przez Senat. Ponadto, istnieje prawo, na podstawie którego można przejść do obowiązków ministra może być tylko siedem lat po służbie w siłach zbrojnych kraju.

Biuro powstało w 1947 roku, pierwszy minister za prezydentury Garri Trumena był Dzheyms Forrestol.

Ten post jest bardzo istotna dla kraju jako całości. Według kolejności sukcesji do postu, w przypadku niezdolności prezydenta USA minister obrony – to szósty człowiek w państwie. W połowie lutego 2015 roku na stanowisko objął Ashton Carter. On jest republikaninem, jak Barack Obama.

Siedziba ministerstwa znajduje się w Pentagonie.

Wydziały podległe Ministrowi

Ashton Carter podlega bezpośrednio następujących podstawników:

 • Wiceminister Obrony pierwszym poziomie;
 • Zastępca Sekretarza Obrony konserwacji;
 • Wiceminister Obrony Narodowej w sprawach polityki wojskowej;
 • podsekretarz obrony do spraw personalnych, szefa wywiadu.

Są one zaprojektowane w celu zapewnienia ochrony państwa. Absolutnie wszyscy zastępcy Sekretarza Obrony USA musi zostać zatwierdzony przez Senat. W Ameryce, jest wojskowy organ kontrolny – personel wodzowie Wspólny Komitet. On również podlega bezpośrednio Ministrowi w ramach sześciu dowódców.

Drugim co do wielkości towarowe ludzie – pierwszy wiceminister. Dzisiaj ta pozycja jest w posiadaniu Roberta Vork. Zgodnie z prawem, jest on uprawniony do pełnienia funkcji Sekretarza Obrony. Na równi z Ashton Carter, postanawia problemów na każdym poziomie, to jego prawa ręka.

Autoryzowany komenda narodowy

Sekretarz obrony USA, wraz z urzędującego prezydenta do autoryzowanego polecenia krajowym. Kontrola ta jest tak zwany przycisk jądrowej. W tym przypadku użycie broni strategicznych nie może zatwierdzić z nich, ale tylko dwa stopnie naraz. Żaden inny niż rząd nie może tego zrobić.

Tak więc, osoba na tym stanowisku nakłada poważne obowiązki bezpieczeństwa nie tylko w ich własnym kraju, ale na całym świecie.

Biografia Ashton Carter

Do tej pory Ashton Carter – sekretarz obrony USA. Jego biografia, o dziwo, nie jest związany z służby w armii, ani prac wojsk NATO.

Początkowo studiował Ashton Carter z fizyki na Uniwersytecie Yale, gdzie również uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie historii. Następnie wykładał w Harvard i Stanford i Goldman Sachs doradzał w sprawach polityki.

Po roku został mianowany zastępcą sekretarza obrony w sprawach i problemach polityki zagranicznej. Ten post dostał go w administracji Billa Clintona, a pracował tam od 1993 do 1995 roku. W 2009 roku, już za prezydentury Obamy, Carter wrócił do tego samego ministerstwa jako zastępca dla logistyki i zaopatrzenia, aw 2011 roku awansował do pierwszego wiceministra.

Ashton Carter jest obecnie 61 lat, jest żonaty z Stefani Karter.

Sekretarz obrony USA

Od 1947 roku Departament Obrony USA został zastąpiony przez wielu wodzów. Każdy z nich starał się wnieść swój wkład w rozwój armii. Do tej pory całkiem obiektywnie możliwe do rozważenia Armia USA jest najpotężniejszą armię świata. Wszystko to dzięki niesamowitej budżetu i inwestycji finansowych. Większość ekspertów są skłonni myśleć, że to bombast może służyć tylko narzędziem nacisku na inne kraje.

Sekretarz obrony USA (wymienionych poniżej) często opracowują strategie i plany zreformowania armii. Pierwszy minister obrony był Dzheyms Forrestol. Znany jest za to, że nalegał na stworzenie dużej liczby lotniskowców. Jednak w swoim stanowisku, nie znalazł poparcia w tej sprawie. Niektórzy z jego kolegów uważają, że pasja do morza trzymał go od dowództwem sił morskich. Jego śmierć i wciąż rodzi wiele pytań, ale oficjalna wersja – samobójstwo. Poniżej znajduje się lista działu Ministrów:

 • Dzheyms Forrestol (1947 do 1949);
 • Luis Artur Dzhonson (1949 i 1950);
 • Dzhordzh Marshall (1950 do 1951);
 • Robert Lovett (1951 do 1953);
 • Charles Wilson (1953 i 1957);
 • Nil Makelroy (1957 do 1959);
 • Tomas Geyts (1959 i 1961);
 • Robert McNamara (1961 do 1968);
 • Clark Clifford (1968 i 1969);
 • Melvin Leird (1969 do 1973);
 • Elliot Richardson (około cztery miesiące w 1973 roku);
 • Dzheyms Shlesinger (1973 do 1975);
 • Donald Ramsfeld (1975 i 1977);
 • Garold Braun (1977 i 1981);
 • Kaspar Uainberger (1981 do 1987);
 • Frank Karluchi (1987 i 1989);
 • Richard Cheney (1989 i 1993);
 • Espin Wood (1993 do 1994);
 • William Perry (1994 do 1997);
 • Uilliyam Koen (1997 do 2001);
 • Donald Ramsfeld (2001 do 2006);
 • Robert Geits (2006 i 2011);
 • Leon Paneth (od 2011 do 2013);
 • Chak Heygl (od 2013 do 2015);
 • Ashton Carter (2015 do chwili obecnej).

Dziś szef Pentagonu jest dwudziestym piątym.

Sprawozdanie z ostatniego ministra obrony

Nawet w 2014 roku okazało się, że pogorszenie stosunków między USA i Rosją jest nieuniknione. Wymiana Chuck Heigl Ashton Carter (Sekretarz Obrony) kontynuował politykę powstrzymywania Rosji w kategoriach ekonomicznych i politycznych.

On pozwala sobie na ostre słowa przeciwko przeciwnikom, dotyczy to również jego bezpośrednich substytutów. Przeszkodą w 2014 roku była sytuacja na Ukrainie, gdzie zmiana władzy przez obszar ciśnienia przeniósł Krym Rosja i rozpoczął konfrontację w południowo-wschodniej części kraju, która nie otrzymała wymianę. Kolejną kwestią między USA a Rosją była sytuacja w Syrii.

Zdaniem szefa Pentagonu, który zrobił w sierpniu 2015 w CNN, Rosja zachowuje się jak anty-amerykańskich, które wcześniej nie istniały. Z tego, doszedł do wniosku, że Stany Zjednoczone są zobowiązane do powstrzymania się do Federacji Rosyjskiej ekonomicznie.

Konflikty i ewaluacja

Który rozpoczął się na długo przed gabinecie E. Cartera, konflikt w Syrii służył inny problem naruszających interesy obu krajów. Zagrożenie terrorystyczne na całym świecie, wyłonił się z rozdrobnionym Syrii i Iraku pod nazwą LIH (organizacja prawa w Rosji), doprowadziły do tego, że USA pierwszy z aliantami rozpoczął bombardowanie w tych dziedzinach, a następnie połączyć Rosję z oficjalnym wsparciu władz syryjskich.

Na ten temat w mediach różnych poglądów wyrażanych prezydent Rosji VV Putin i amerykański sekretarz obrony Ashton Carter.

Eksperci wojskowi różnych partii wielokrotnie wyrażał pogląd, że poważne środki finansowe i obecność dużej liczby jednostek wojskowych DoD nie jest w stanie konsekwentnie dowodzić siłami zbrojnymi. Było to widoczne na wcześniejszych operacji wojskowych. W 1986 roku uchwalono ustawę o Goldwater-Nichols, mające na celu redystrybucji obowiązków i podporządkować wszystkie pojedyncze oddziały poleceń. Fakt ten znacznie wzmocnił armię.

Niemniej jednak, działy i poleceń personelu dzisiaj nauczyć się pracować harmonijnie. To nie jest tak łatwo z dużej liczby jednostek wojskowych i skomplikowanej strukturze ministerstwa.

Ogłoszenia rosyjski zagrożeń

Być może najbardziej palącym problemem była zapowiedź Rosji głównym zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych. To oświadczenie zostało złożone zastępca szefa Pentagonu Dzhozef Danford do Kongresu w lipcu 2015 r. Wcześniej prezydent USA Barack Obama mówił w podobnym duchu. Wzrost potęgi militarnej, posiadanie broni jądrowej – poważny aspektach, ale niezgoda Pentagon nie mógł wybaczyć Rosji z polityki amerykańskiej. Kryzys pogorszył się ze względu na niesamowitą presją informacyjną zarówno z Rosji i USA w świecie.

W październiku 2015 roku podobny oświadczenie zostało złożone przez szefa US Air Force. Deborah Lee James powiedział, że będąc w energetyce jądrowej, Rosja jest uważana za poważne zagrożenie dla kraju. W 2016 roku Barack Obama dodał do tej listy jeszcze, i Chiny.

sytuacja jest bardzo poważna – sekretarz obrony USA. Od tego człowieka to nie tylko polityka na tym samym kontynencie, ale również na całym świecie. Jego wypowiedzi są słuchanie i czeka na większości ocieplenia w stosunkach światowych liderów.