518 Shares 2905 views

Peter Todorovski: biografia i filmografia reżysera

26 sierpnia 1925 na Ukrainie, Kirowogradskaja (dawniej Zinowiew Rejonowy SSR), urodzony Peter Todorovski – utalentowany reżyser, kompozytor, aktor, scenarzysta i operator.


Todorovski – przedstawiciel pokolenia wojennego

Przeżywszy wojnę, podobnie jak większość osób z młodego pokolenia, ze Szkoły Piechoty i froncie, Peter osiągnęła Łabę, został ranny i wysłał do tyłu. Na wojskowych trwać wymownie liczne nagrody i wyróżnienia. Po wojnie był w wojsku, mobilizacji i krótkim pobycie w fabryce szkła.

W 1949 roku wstąpił do operatora Todorovski VGIK; Pięć lat studiów wyreżyserował kilka jego filmów, które do dzisiaj, niestety, nigdy nie dotarł. Todorovski rozpoczął karierę filmową z operatorem z Odessa Film Studio (do 1962 roku), więc jest słusznie uważany za debiutancki obraz „mołdawskich melodie”, nakręcony w 1955 roku.

To może zrobić więcej

W pewnym momencie, Peter E. sobie sprawę, że jest w stanie wykonać więcej. Wielu reżyserów, rówieśnicy pomógł usunąć swoje filmy (na przykład, „Two Fedor” i „Wiosna na Zarechnaya ulicy” Marlena Hutsieva), aby jeden dzień decydują się rozpocząć fotografowanie film. W 1962 roku, Todorovski, zszedł w samouk reżysera, zdjął natychmiast stał się udany film „nigdy”, pracując tam jako operator i reżyser wspólnie wraz z V. Dyachenko.

Ale obraz ruchu „Fidelity”, który ukazał się na ekranach po trzech latach, przyćmiła wszystkie jego dotychczasowe sukcesy. To była pamięć film Jurij Nikitin – sierota, jasnym człowiekiem, wychowana domu dziecka, wojenne znajomi Petera. Zginął od kuli snajpera, ucieleśnia młodsze pokolenie bezwzględnie koszone wojny. Do tej pracy Todorovsky dostał nagrodę na festiwalu filmowym w Cannes i wiele innych prestiżowych nagród. Lat później dojrzała i mądrzejszy reżyser, głęboko zrozumieć tragedię swego ludu, zwany pracy „Dyskusja dziecko”; w późniejszych filmach cyklu wojskowej to dodaje więcej dramat, gorycz i okrucieństwo. Todorovski, będąc samoukiem w swojej dziedzinie, zawsze dowiedział się od bardziej doświadczonych kolegów i zysk z ich twórczej odwagi, wiedzy i doświadczenia; to Bułat Okudżawa, Marlene Hutsiev Gregory Pozhenyan Alexander Volodin.

Następnie publiczność widział takie filmy Todorovskogo Petra, których wykaz jest daleki od ukończenia:

  • "Urban Romance"
  • „Ostatnia ofiara”
  • „Magik”
  • „Własnością ziemi”
  • „W dniu święta”.

Kilka z nich Todorovski był współscenarzystą.

Ulubione filmy wykonane Todorovsky

Od 1967 do 1989 roku Peter Todorovski, którego filmografii różnych gatunków i wieloaspektowy, wziął dziewięć filmów: Cechy, z delikatnym humorem, trochę zacienione smutku, z powściągliwy dramatu poezji odważnego i skromnego. Todorovski wykazał niezwykłą zdolność do pracy w różnych gatunkach, tworząc ludzkie życie, dobry film – ten, który kocha i rozumie publiczność. Jest to liryczna komedia „Beloved Woman Mechanic Gavrilov” melodramat „The Last Victim”, smutna przypowieść o „The Magician” ryzykowny melodramat „Dewizówka”, aby zachować czystość i charytatywną artystyczny wygląd.

W obsadzie filmów Todorovski

Folie Todorovski grał tak wspaniałych aktorów jak Lubow Poliszczuk, Jelena Jakowlewa, Natalia Andreichenko, Nikolai Burlyaev. Starał się działać i reżyser; w filmie „był miesiąc maj”, odegrał kluczową rolę.

W 1967 roku, za znaczący wkład w rozwój kina Peter Todorovski przyznano mu tytuł „Czczony Pracownik USRR”, w 1989 roku stał się „Artysta Ludowej RFSRR.”

Pod koniec wieku, po upadku Związku Radzieckiego, wprowadziła takie znaczące filmy jak „Encore, Encore”, „w konstelacji Byka”, „Co za wspaniała gra”, „Riorita”.

Na filmach Peter Todorovski otrzymał wysokie odznaczenia państwowe. W grudniu 2005 roku został odznaczony Orderem „Za zasługi dla Ojczyzny stopnia, II”, która stała się ostateczna nagroda w losy reżysera.

Peter Todorovski: miłość życia

Reżyser był dwukrotnie żonaty. Jego pierwsza żona – Nadieżda Cherednichenko, z jego małżeństwa z córką. Druga żona świata, jest inżynierem-porucznik marynarki, urodziła syna, Valery, który poświęcił swoje życie, podobnie jak jego ojciec, filmu. W trakcie współżycia, że zaangażował się w pisanie skryptów dla popularnych filmów naukowych poświęconych tematyce morskiej. 13 filmy zostały dostarczone przez nią pracy. Świat Todorovskaya później stworzył „Mirabelle” – jego własne niezależne studio, które zostały sfilmowane kilku filmach Petera Yefimovich.

Dom Todorovski był zawsze gościnni; Przeszliśmy przez nią prawie wszystkich reżyserów i aktorów, którzy przyszli do studia filmowego w Odessie, w tym Andrieja Tarkowskiego i Władimira Wysockiego.

W ostatnich latach swego życia Todorovski już realizuje się jako pisarz; Folie praktycznie eliminuje tylko czasami sugeruje pączkowanie filmowców. W maju 2013 roku, Peter E. doznał ataku serca, który był w stanie odzyskać. Pochowany wybitny reżyser w Novodevichy cmentarzu.