392 Shares 8223 views

Kamera cofania z lustrem i magnetowidu

asystenci elektroniczne kierowca obejmować wszystkie możliwe obszary zastosowania maszyny, gdzie mogli skorzystać. Stabilizator, parking radarowe i wysokie bezpieczeństwo systemów – tylko częścią nowoczesnego kompleksu takich asystentów. Z niektórych z nich możliwe jest zrezygnowanie z doświadczonym kierowcą, ale nie jest to kategoria asystentów, których obecność nie będzie zbędne w każdym samochodzie. Należą lusterka aparat z lustrem, umożliwiając terminowe oceny sytuacji wokół pojazdu w odległych rejonach.


Przegląd produktów

System ten jest produktem konkurencyjnym w stosunku do Parktronics. radary parkowania służą do automatycznej kontroli „w ciemno” strefy. Czujniki ultradźwiękowe wysłać sygnał do jednostki centralnej, która przechwytuje krytyczną odległość do najbliższego obiektu. Z kolei kamera lusterko z lustrem daje użytkownikowi możliwość samodzielnego monitorowania i oceny sytuacji.

Zamiast tego, czujniki w tylnym zderzaku obszar ustawiony miniaturową kamerę. Przechwytuje i przesyła zarejestrowanych danych do użytkownika. Jako środki odtwarzające może być oddzielnym monitora, a panel sterowania i lusterka wstecznego. Różne sposoby dostawy i wideo. Tradycyjne systemy pracują z linii kablowych są układane wewnątrz infrastruktury elektrycznej pojazdu. Eliminuje takie problemy lusterka wstecznego bezprzewodowy aparat, w którym sygnał jest transmitowany przez moduły radiowe. Odbiornik sygnału działa również jako monitor lub ekran ze specjalnym lustrem.

Główne parametry wyboru

Kluczowym parametrem wydajność systemu jest kąt widzenia. To definiuje macierz pokrycia pod względem widoczności w odniesieniu do stref „w ciemno”. Proste optyka może pracować z kątów około 90-110 stopni. Większość modeli średniotonowe zapewniają optymalną widoczność 170 stopni, co jest uznane za wystarczające. Również na rynku jest reprezentowana przez kamery cofania z lustrem w wersji 210 stopni, ale oczekują, główną zaletą takiego nabycia nie jest konieczne. Wielki przegląd jest kompensowany przez równie wysokim poziomem zniekształceń.

Ważną cechą jest jakość „Pictures”. Ponownie, tanie Przedstawiciele Segment budżet zawiera szablon o rozdzielczości do 720×576. Niższy poziom oferuje moduły i robi formatu 582h500. Ale jeśli potrzebujesz kamery cofania z lustrem i magnetowidu, a następnie skąpić na optyki nie jest konieczne. Dla szczegółowego i dokładnego modelu materiału jest wymagane, że obsługuje format HD i FullHD.

dodatkowa funkcjonalność

Przede wszystkim konieczne jest ustalenie obecności możliwości komunikacyjnych. Doświadczeni kierowcy, na przykład, dzisiaj nie reprezentują elektroniki w samochodzie bez modułu Wi-Fi oraz nadajnik FM. Nie tak ważne GPS-sensor, ale jeśli masz zamiar się poddać, a od jednej przeglądarki, a następnie funkcje DVR powinny być dodane, a to urządzenie. System GPS dostarczy danych o lokalizacji pojazdu i odpowiedniej infrastruktury. Jeśli nie planuje się regularnie, aby połączyć aparat z komputerem pokładowym lub serwera internetowego repozytorium byłoby zbędne do zapewnienia obecności i pojemną kartę pamięci do 16-32 GB. Jak już ergonomiczne dodatki wstecznym kamera lusterko wsteczne może być zapewnione i podświetlenie. Pozwoli to na zwiększenie jakości obrazu w ciemności i pozwala wykonać prawidłowy manewr w trudnych warunkach. oświetlenie LED obejmuje zakres 5-10 m.

Dlaczego potrzebujemy obecności rejestratora?

Łączenie wielu funkcji w jednym systemie jest szczególnie ważne, gdy chodzi o ograniczenia w przestrzeni. Jest oczywiste, że ten problem kierowców jest ostra. Dlatego sprzężenie dwóch zestawów narzędzi ma swoje własne znaczenie. Oznacza to, że jedna i ta sama kamera z tyłu, będzie transmitować dane użytkownika w postaci strumienia wideo i informacje dla manewru, a jako potencjalnego świadka w razie wypadku. Oznacza to, że pod względem funkcjonalności aparatu lusterko z lustrem i rejestrator wideo daje tylko plusy. To samo będzie musiał poświęcić? Mamy już zauważyć, że sekretarz złej jakości jest nie do przyjęcia, więc trzeba skupić się na modelach z wysokiej jakości matryce. Kolejnym aspekt związany z przechowywaniem zapisanych danych. Wymaga to dużej ilości kart pamięci lub zdolność do bezpośredniego nagrywania do centralnej jednostki sterującej.

Instalacja systemu

operacje montażowe związane z instalacją kamery i monitora. Optyka jest zwykle zintegrowany specjalnej platformie nośnej. Może to być wykorzystane małe ramy z tworzywa sztucznego lub metalu, który jest zawarty w lusterku kamery. Instalacja może wymagać ich własne ręce wykonywania czynności instalacyjnych. Na przykład, miniaturowe cylindrycznego korpusu z osnową metalową zintegrowany zderzaka uprzednio cięcia otwór o odpowiedniej wielkości.

Monitor jest ustawiany osobno na panelu sterowania. Aby zaoszczędzić miejsce, zaleca się, aby użyć modelu z wbudowanym miniaturowego wyświetlacza. Jest to ta sama kamera lusterko z lusterkiem wstecznym, który zapewnia kompaktowy monitor. Montaż lustra jest wykonywana przez wspólnych reguł za pomocą wsporników.

urządzenia łaczące

Jeszcze przed fizyczną instalacją kamery i monitora należy dokonać schematem. Okablowanie musi zapewnić wyjście do bloku baterii do lustra z wyświetlaczem, aparat fotograficzny, i, jeśli to konieczne, być w stanie połączyć się z komputerem pokładowym. Moc jest zwykle połączony z czerwonym łącznika w komorze, która jest umieszczona w linii z akumulatora lub zapalniczki. Koniec przewodu zasilającego powinna być oczyszczona i połączony ze źródłem zasilania optyka wtykowe przeciwoświetlenia. Następnie podłącz kabel do żółtego złącza do nadawania wideo. Odbiorca tej informacji może być nie tylko monitorować. I odbiornik systemu nawigacji można również odbierać sygnał, który blokuje lusterku aparatu. Instalacja kompleksu nie będzie kompletna bez wykonywania ochrony kabli. Przewody muszą być izolowane tak, że nie może mieć bezpośredniego kontaktu z innymi obwodami na pokładzie zasilacza.

producenci urządzeń

Łączenie DVR oraz kamera wsteczna rozwiązany kilku producentów, nawet z liderów segmentu. Jednak takie zestawy są firmy AVIS i BIGSON w linii ICAM. Natychmiast należy zauważyć, że ten produkt jest droższy. W szczególności produkty AVIS w klasie średniej jest dostępny dla 10-12 tys. P. Jednak niektóre low opcje kosztować od mniej znanych producentów, również zasługują na uwagę. Linia SKY firma, na przykład, reprezentowana przez niedrogiego aparatu lusterku. Bezprzewodowy, kolor i umieszczono w wysokiej rozdzielczości zmiany CA UNI-5D dostępne tylko 2500.

wniosek

Wybierając pomiędzy asystentem parkowania i wiele przystanku krzywki na pierwszym rozwiązaniu z przyczyn, że optyka Matryca jest bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego przy zakupie należy wziąć pod uwagę dostępność i błon ochronnych w samym aparacie. Wskazane jest, aby natychmiast zastosować się do etykietowania chronionych klas. Na przykład, w oznaczeniu IP 66 wskazuje, że lusterko wsteczne jest wyposażony w komorę niezawodne bariera bryzgów wody, brudu i pyłu. Wzrost wskaźnika oznacza, że urządzenie może być nawet całkowicie zanurzone w wodzie, a to z tego nie straci funkcję pracy. Nie będzie też nic złego z wyprzedzeniem w celu zapewnienia dodatkowych mechanicznych środków ochronnych, które są zainstalowane oddzielnie.