644 Shares 5322 views

Migające diody LED: oznaczenie, opis

Często sklepy sprzedające części radiowe, można zobaczyć migające diody. Różnią się one w siłę i blask koloru. Migające diody (MSD) są wyposażone w elementy półprzewodnikowe integralne generatory impulsów, których częstotliwość jest 1,5-3Gts ognisk.


Wiele amatorskich operatorów radiowych pod uwagę, że urządzenia te są bezużyteczne i powinny one zostać zastąpione tańszymi wskaźników LED. Być może, w pewnym sensie mają rację. Jednak DPA mają również prawo do istnienia. Spróbuj zrozumieć, jakie są zalety tych produktów.

Migające diody LED, w rzeczywistości jest kompletną jednostką funkcjonalną, której głównym celem – aby przyciągnąć uwagę, że jest to funkcja sygnalizacji świetlnej. Należy również zauważyć, że wielkość migających elementów półprzewodnikowych nie odbiegają od standardowych diod LED. Jednakże, pomimo niewielkich rozmiarów, w MSD obejmuje oscylatorów chipów półprzewodnikowych, jak również pewne dodatkowe elementy. Jeśli generator impulsów jest zaprojektowany w tradycyjnych komponentów radiowych, ten projekt miałby dość przyzwoity rozmiar. Warto zauważyć, że diody migające są dość powszechne. Napięcie zasilania z takich elementów jest w zakresie 1,8-5 V dla urządzeń niskiego napięcia i 3-14 V do wysokiego napięcia. Zdjęcie poniżej przedstawia miganie diody LED 12 woltów.

Zalety MSD:

– szeroki zakres napięć zasilających (14 V);

– niewielkie wymiary całkowite ;

– dość kompaktowego urządzenia sygnalizacji świetlnej;

– różne kolory emisji. Niektóre warianty migające diody LED ma kilka wbudowanych diod kolorowych z różną częstotliwością flar (miga żółta dioda LED na przedstawionym zdjęciu);

– stosowanie MSD jest uzasadnione w małych urządzeniach, w których ścisłe wymagania do wielkości elementów i zużycie energii. Diody te, ze względu na jego obwodzie elektronicznym zmontowane na strukturach MOS mieć niskie zużycie prądu jest na wystarczająco dużą moc emisji;

– miganie półprzewodnikowe urządzenie może również zastąpić zespół funkcjonalny.

W schematy MSD graficzny obraz jest różny od konwencjonalnych LED tylko linie przerywane symbolizują strzałki właściwości elementu obróbki blacharskiej.

Rozpatrzmy bardziej szczegółowo konstrukcję diody migające. Przez przezroczysty element korpusu widać to konstruktywne dioda składa się z dwóch części. Układ emitujący światło jest umieszczony na podstawie (ujemną) elektrodę katodową i chip-generator jest oparte na anodzie (elektrodą dodatnią). Wszystkie części urządzenia są połączone z trzema złotymi mostów. Chip jest generator wysokiej częstotliwości mistrz oscylator, który działa w sposób ciągły, jego częstotliwość wynosi około 100 kHz. Również w schemacie migająca dioda rozdzielacz jest obecny, zamontowany na elementach logicznych. Dzieli on wysoką wartość częstotliwości do poziomu 1,5-3 Hz. Można zapytać: „Ale dlaczego użyć generatora wysokiej częstotliwości z dzielnika, dlaczego nie można było używać oscylatora niskich częstotliwości, a tym samym uprościć projektowanie?” Wynika to z faktu, że na realizację generatora niskiej częstotliwości wymaga dużej pojemności kondensatora dla łańcucha vremyaopredelyayuschey. Aby wdrożyć taki kondensator wymagałoby znacznie większy obszar niż przy użyciu generatora wysokiej częstotliwości.

Więc spojrzał na to, co jest miganie diody LED. A na pytanie o co jest lepsze – czy tradycyjnej technologii diody sygnalizacyjne MSD odpowiedzieć, że mimo taniości na sekundę, migające diody znaleźć także ich zakres, a nie konkurować z tradycyjnym.